Вівторок, 24 Вересня, 2024

Музей КПІ — місце, де можна побачити як розвивалася техніка та зʼявилася сфера ІТ

Сучасний киянин не може уявити своє існування без ІТ-технологій. Мобільний звʼязок та інтернет — наші вірні друзі та помічники щодня. Але чи знаєте ви як розвивалася сфера інформаційних технологій? У Києві є місце, де можна побачити раритетні експонати: перші компʼютери, телефони, радіо, телевізори тощо. Про музей Київського політехнічного інституту, далі на kyiv-future

Історія заснування музею КПІ

Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського працює з 1898 року, але музей у навчальному закладі зʼявився тільки через 100 років після початку роботи КПІ. У 1998 році студенти, викладачі, вчені та великі підприємства столиці згуртували свої сили, щоб створити музей. Завдяки цьому, у 2024 році музей Київського політехнічного інституту вважають найбільшим музеєм технологій та найбільшим університетським музеєм. Його колекція налічує понад 17 тисяч експонатів, але люди продовжують приносити свої речі сюди, які пізніше стають частиною виставки.

Історія університету, компʼютери, електроніка, телефони, радіо, телебачення, кіно, військовий звʼязок, космонавтика, залізниця — це основні теми музею. З особливих експонатів варто відзначити радіоприймач 1917 року, перший персональний компʼютер, колекції фото, авіатехніки та телевізійного обладнання.

У музеї КПІ також можна замовити екскурсію, де ви дізнаєтеся про видатних українських вчених та інженерів, наприклад, Юрія Кондратюка, Степана Тимошенка, Михайла Кравчука, Сергія Корольова, Архипа Люльку, Івана Дронга, Бориса Патона та його сина, які відомі у всьому світі.

Великої уваги заслуговують меморіальні експонати, які присвячені столичному науковцю Ігорю Івановичу Сікорському, який був великим інженером, винахідником та створив гелікоптер.

Музей є підрозділом Київської політехніки, тут регулярно проводять науково-дослідну роботу. Його часто відвідують іноземні делегації, студенти та школярі.

Київський політехнічний інститут — це суцільний музейний експонат

Навіть прогулюючись територією Київського політехнічного інституту ви можете побачити експонати, які варті вашої уваги. У музеї КПІ вам розкажуть багато цікавого, зокрема, про розвиток технологічних спеціальностей, компʼютерів, радіо, телевізора тощо.

Регулярно на факультеті інформатики та обчислювальної техніки відбуваються виставки та студентських проєктів, де можна побачити, якими розробками майбутні айтівці та інженери зайняті.

Лабораторії Київського політехнічного інституту — це ще одне місце, де можна прослідкувати еволюцію інформаційних технологій. Тут постійно проводять дослідження в галузі штучного інтелекту, машинного навчання, розробки програмного забезпечення тощо. Багато відвідувачів лабораторії після візиту почали більше розуміти напрямок ІТ та навіть мають уявлення про його подальший розвиток.

Кожна людина може зробити внесок у розвиток ІТ у музеї КПІ

Кожен українець може зробити внесок, який зробить виставку ІТ у музеї КПІ більш детальною. Якщо у вас вдома або на дачі є старовинні компʼютери, периферійні пристрої та інша техніка, яка має історичну цінність, то скоріш за все вона могла б стати частиною експозиції в музеї КПІ.

Папери, які документують ранній розвиток індустрії інформаційних технологій або важливі події неодмінно будуть цікавими для науковців та студентів. Диски з іграми або програми, які свого часу стали відкриттями, також будуть раді прийняти працівники музею.

Якщо ви створили інтерактивний дисплей або презентацію, які показують принцип роботи певних технологій, ви могли б поділитися розробкою з музеєм і залучити нових відвідувачів. Ви також могли б запропонувати працівникам музею провести наукову презентацію чи майстер-клас, якщо ви добре знаєте історію ІТ чи маєте цікаві доповіді про ІТ-технології.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.