Неділя, 28 Квітня, 2024

IT-фахівець — де здобути освіту програміста в Києві?

Направлення ІТ набирає всі більшу й більшу популярність в Україні, а в Києві такі фахівці є найбільш затребуваними. На ринку праці “айтішникам” пропонують конкурентоспроможну заробітну плату, забезпечують якісні умови праці, цікаві проєкти та гнучкий графік. Далі на kyiv-future.

Та як стати ІТ-фахівцем й де здобути відповідну освіту? Краще пройти курси чи отримати диплом бакалавра або магістра? Ці та інші питання ми розглянемо в нашому списку навчальних закладів, щоб здобути цю престижну професію!

Київський університет ім. Т. Г. Шевченка

Відкриває наш список державний вищий навчальний заклад столиці, який вважається престижним не тільки в Україні, але у світі: Київський університет імені Тараса Григоровича Шевченка. КНУ пропонує чотири направлення, за якими можна отримати фах в галузі “ІТ”:

  1. Факультет радіофізики, електроніки, компʼютерних систем.
  2. Факультет інформаційних технологій.
  3. Факультет кібернетики та компʼютерних наук.
  4. Механіко-математичний факультет.

На кожній кафедрі готують фахівців, які розбираються в вузьких напрямках ІТ. Таким чином, на факультеті радіофізики, електроніки та компʼютерних систем є спеціальності “Прикладана фізика та наноматеріали”, “Телекомунікації та радіотехніка” й “Компʼютерна інженерія”. Студенти вивчають принцип організації бази даних, компʼютерні системи, системне програмування, основи теорії передачі інформації, технології штучного інтелекту тощо.

А ось факультет комп’ютерних наук та кібернетики підійде для тих, хто хоче стати розробником ігор, адже там студентів навчають теорії ігор, алгоритмів, баз знань та проєктуванню компʼютерних й інформаційних систем.

У 2013 році в університеті було відкрито нову кафедру “Інформаційні технології”. Студенти цього факультету вчаться на практиці та можуть працювати інженерами програмного забезпечення, розробниками, фахівцями з кібербезпеки й аналітиками консолідованої інформації, та також вести ІТ-проєкти. 

Варто відзначити, що саме “Інформаційні технології” та “Механіко-математичний” факультет є найбільш перспективними. З третього року навчання пари ведуть англійською мовою й викладають по обраній профільній програмі. В рамках міжуніверситетських договорів, можливо долучитись до програми обміну студентами, вчитись й проходити стажування за кордоном. Ба більше, університет пропонує працевлаштування в відомих компаніях, зокрема й в лабораторії “ReLab”.

American University Kyiv

“АЮК” або “Амерікан Юніверсіті Київ” — зовсім новий приватний університет, який відкрив двері в столиці у 2022 році на місці старого Річкового вокзалу. Цей ВНЗ є першим університетом в Україні, який пропонує освіту згідно з американськими стандартами, дипломи двох зразків (Україна та США) та мультинаціональність викладачів на кафедрах.

Для майбутніх IT-фахівців підійдуть наступні програми бакалаврату і магістратури:

  • “Software Engineering”.
  • “Data Science”.
  • “Technology Leadership&AI”.

Навчання в “AUK” дає як знання, так і перспективи для карʼєрного росту, адже роботодавці не тільки з України, але й з всього світу будуть зацікавлені в спеціалісті з базою знань та досвідом, як після навчання в “Амерікан Юніверсіті Київ”.

Єдиним мінусом ВНЗ виступає ціна на навчання. Оскільки університет приватний та впровадив стандарти навчання як в Аризонському університеті, то пропонує й американські ціни: $4000/семестр бакалаврату та $4500/семестр магістратури.

Києво-Могилянська академія

Факультет “Інформатики” в Києво-Могилянській академії був відкритий в 1999 році й пропонує студентам три програми навчання на бакалавраті:

  • “Прикладна математика”.
  • “Інженерія програмного забезпечення”.
  • “Компʼютерні науки”.

На кафедрі прикладної математики студентів навчають обґрунтування програмних моделей та процесів, що необхідно при програмуванні машин (телевізорів, кавоварок, мультимедійних систем тощо).

На факультеті “Інженерія програмного забезпечення” студенти навпаки вивчають різні мови програмування, вирішують практичні завдання з веброзробки, структур програмних застосунків, компʼютерних систем та тестування програмного забезпечення.

А ось на програмі “Компʼютерні науки” до програмування студентів навчають підходити з математично-теоретичної точки зору та розбирають як працюють компʼютери. Хоч цей напрямок здається неперспективним, але саме отримана теорія тут допомагає розвиватись в таких напрямках як мережі, компʼютерне програмування та графіка.

Факультет, завдяки тривалій співпраці з такими компаніями як “InfoPulse”, “Genesis”, “Astarta”, “GlobalLogic” тощо, пропонує спеціальні сертифіковані курси для своїх студентів. Ба більше, випускники факультетів “Прикладна математика”, “Інженерія програмного забезпечення”, “Компʼютерні науки” працюють в таких всесвітньо відомих компаніях як “Microsoft”, “Google”, “Netflix”, “Amazon” тощо. 

Київський політехнічний інститут

КПІ пропонує чотири факультети на яких готують ІТ-фахівців:

  • “Інститут прикладного системного аналізу” або “ІПСА”.
  • “Факультет інформатики та обчислювальної техніки” або “ФІОТ”.
  • “Фізико-технічний інститут” або “ФТІ”.
  • “Факультет прикладної математики” або “ФПМ”.

На “ІПСА” студенти вивчають комп’ютерні науки та системний аналіз. Надалі, такі знання знадобляться для того, щоб зрозуміти як знаходити помилки в програмах та розуміти способи їх вдосконалення. 

На “ФІОТі” студентів навчають інформаційних технологій та систем, компʼютерній інженерії та інженерії програмного забезпечення. Після закінчення цього факультету, випускник буде володіти знаннями з математичних основ програмування, вебпрограмуванням, теорією принципів декларативного та системного програмування й системами керування баз даних.

Після закінчення “ФТІ”, випускник зможе розробляти інструменти для захисту інформації та проводити дослідження обʼєктів, які є фундаментальними в ІТ. А от на “ФМП” навпаки навчають аналізу даних, способам пошуку завдяки методам машинного навчання, обчислювального інтелекту та програм обробки для масивних даних.

Київську Політехніку можна назвати одним з найкращих ВНЗ для отримання освіти в ІТ. Окрім великої кількості напрямків та ретельно підібраних викладачів, тішать й доступні ціни: до 45 000 тисяч гривень за курс бакалаврату.

“STEP”

Закриває наш список, перший приватний ІТ-університет “STEP”. 

“КРОК” — це міжнародна академія українського походження, яка випустила понад 135 000 тисяч фахівців, починаючи з 1999 року. Всього в університеті є чотири напрямки:

  • “Програмування”.
  • “Графічний дизайн”.
  • “Мережі”.
  • “Кібербезпека”.

Університет робить акцент на практиці, а не теорії: з перших днів студенти починають засвоювати знання на роботі з реальними кейсами, що так важливо при вивченні ІТ. Ба більше, навчальна програма постійно оновлюється згідно з сучасними тенденціями. ВНЗ також пропонує стажування в таких престижних компаніях, як “Epam”, “Eleks”, “Softserve”, “Nix Solutions”, “Sigma” та подальше працевлаштування.

Якщо ви хочете працювати в ІТ на рівні “Senior” і вище, то диплом про вищу освіту відповідної спеціальності — вкрай необхідний. В столиці готують одних з найкращих спеціалістів, а ВНЗ вистачає — кожен має свої переваги, недоліки й різну цінову політику.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.