П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Магія Київського планетарію

Зірки завжди були великою загадкою для усього людства. Їх таємниці постійно знаходять все більше шанувальників не лише серед науковців, але й серед звичайних людей. Адже завжди хотілося дізнатись про походження цих неймовірних небесних тіл. А от в Києві є таке місце, де можна не лише подивитися на зоряне небо вдень, але й дізнатися цікаві факти про небо, зорі, метеорити, та багато іншого. Це чарівне місце – Київський планетарій. Далі на kyiv-future.

Планетарій: початок
Изображение

Київський планетарій – найбільший на території України. Щороку його відвідують понад 150 тисяч людей. І з кожним роком, бажаючих побачити зіркове небо та послухати цікаві історії стає все більше. 

Вперше, Київський планетарій відкрив свої двері для гостей міста 1 січня 1952 року, у старовинному приміщені храму Святого Александра, що знаходився за адресою вулиця Костьольна 17. Ідеологія тих часів була орієнтована на те, що релігія це «опіум для народу», тому рішення про розміщення планетарію у стінах храму було саме таким. В середені храму обладнали 170 місць для глядачів. 

В перший же день роботи, планетарій відвідало майже 600 гостей. 

Згодом планетарій зробили ще більш цікавим, по периметру зали додали вирезані з фонери силуєти навідоміших памяток архітектури столиці. 

Найвідоміші астрономи і геофізики стали лекторами планетарію, тому глядачі слухали їх з особливою цікавістю.

Важливим та переломним періодом в історії планетарію став 1957 рік, коли було запущено перший штучний супутник на орбіту навколо землі. А найбільший бум стався коли перші космонтавти потрапили до відкритого космосу. 

Новий планетарійИзображение

Згодом, попит на історії про зірки став досить великим, тому було прийнято рішення про побудову нового планетарію, який знаходиться на Великій Васильківській і до сьогодні. 

Було замовлено найновіше обладнання того часу і велике будівництво біля центрального стадіону розпочалося. Новий планетарій відкрив свої двері для відвідувачів у 1988 році. 

У 2011 році було велике відкриття оновленого планетарію, особливу увагу приділили науково-розважальному центру Атмосфера 360.

Особливою гордістю сьогоднішнього планетарію можна вважати його технічну частину. Адже діамтр купола складає 23 метри, висота – 11,5 метрів, а кількість глядацьких місць – 320.

Ефекти також заслуговують особливої уваги, глядачі можуть побачити метеоритний дощ, рух комети, зміну фаз місяця, та багато іншого. 

В планетарії сьогодні досить велика та різноманітна програма і з кожним роком вона оновлюється, адже це не лише розважальний центр а і можливість допомогти школярам в навчанні, краще зрозуміти такі предмети як астрономія, географія, природознавство тощо. 

У вихідні дня часто можна побачити неймовірні шоу зірок та зорепадів для усієї родини.

ЛокаціїИзображение

На сьогоднішній день в Київському планетарії велика кількість різноманітних локацій. 

Особливим місцем слід вважати сферичний купол, який дозволяє дивитися програму у форматі 4К. А також кожен сеанс доповнений особливими ефектами.

Наступною локацією є космічне кафе. Заклад тематичний, адже інтерʼєр оформлено у вигляді космічних обʼєктів. А в меню назви страв та коктейлів повʼязані із небом та зірками. 

Звісно є й космічний магазин, в якому можна знайти багато цікавих сувенірів, логічних та розвиваючих ігор, а також телескопи, щоб можна було дивитися за зірками і дома. 

Ну і звісно креативний простір, який з легкістю адаптується під будь-яке свято або цікавий захід.

Зірки завжди будуть приваблювати до себе любителів таємниць і загадок неба, романтиків, які полюбляють годинами дивитися на зорі, а також школярів, які хочуть більше дізнатися про небо. Завдяки столичному планетарію задовольнити потреби кожного з шанувальників зіркового неба можливо. А ще можна отримати неймовірне задоволення відвідавши це магічне і особливе місце.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.