Понеділок, 29 Квітня, 2024

Найбільші ІТ компанії столиці: роль, область та перспективи працевлаштування

IT сфера зростає у світі з кожним днем. А Києві, як в інноваційному місті України, зʼявляються стартапи й відбувається розвиток вже чинних компаній. Та чи є перспективи працевлаштування в столичних IT-проєктах? Ми зʼясували які компанії є перспективними та займають провідну позицію на міжнародній арені! Далі на kyiv-future

“EPAM”

Відкриває наш список ІТ-компанія “EPAM” або “Effective Programing for America”. Компанію було засновано в 1993 році в Сполучених Штатах Америки білорусом Аркадієм Михайловичем Добкіним. 

Компанія займається розробкою цифрових продуктів та платформ. Від початку свого існування вона відрізнялася інноваційним підходом до роботи та застосуванням відповідних стратегій. 

Світові рейтинги відзначають “ЕРАМ” провідним постачальником послуг з цифрової трансформації у світі. Ба більше, “Fortune 100” неодноразово віддавав цій компанії перше місце в рейтингу компаній, які зростають найшвидше. А у 2021 році, її було внесено до “S&P 500”.

У 2005 році американська компанія відкрила перший свій офіс в Києві. Тодішня команда складалась всього з шести осіб, та вже в столиці функціонує чотири офіси “ЕРАМ” за наступними адресами:

  • Вул. Кудряшова, 14-Б
  • Вул. Фізкультури, 28
  • Вул. Сімʼї Прахових, 54
  • Вул. Жилянська, 75

Найбільший фокус компанія робить на розробці діджитал-продуктів в таких нішах як страхування, автомобілебудування, енергетика, охорона здоровʼя та життя, програмне забезпечення, дистрибуція, медіа та інформаційні бізнеси. 

В рейтингу DOU.ua “Топ 50 ІТ-компаній України”, “ЕРАМ” займає перше місце. Середня заробітна плата робітника в компанії дорівнює $3,500. Та окрім конкурентоспроможної робочої ставки, компанія пропонує вигідні умови співпраці, комфортні офіси та коворкінги по Києву. 

“Genesis”

“Genesis” — ІТ компанія столичного походження. Все почалося у 2017 році зі створення інтерактивної платформи для жінок “AmoMama”. Засновники компанії, Іван Борох та Дмитро Сірнов, прагнули створити платформу для жінок, де висвітлювались актуальні питання: краса, здоровʼя, корисні поради. Після того, як їхній пост у Фейсбуці набрав понад 1 млрд переглядів, “АмоМаma” почала набирати нових редакторів та авторів. Середня кількість нового контенту на сайті кожного дня сягає позначки 150-200 статей.

Проте, стартап “АмоМаma” став тільки поштовхом до розвитку в ІТ сфері. Переважно, “Genesis” співпрацює з бізнесом Центральної та Східної Європи. Найбільшими партнерами української компанії є “Google”, “Facebook”, “Snapchat”, “Apple” тощо.

Крім того, всередині бізнесу розвиваються такі проєкти як:

  • “Universe” — одне з найбільших видавництв у світі.
  • “Boosters” — дочірня компанія, що займається розробкою застосунків для “полегшення” життя.
  • “Orbio” — найбільша компанія у світі у сфері астрології.
  • “Keiki” — розробник інтерактивних продуктів для аудиторії дошкільного та шкільного віку.

Створення мобільних застосунків, заснування медіа-платформ, контенту та ігор — основні напрямки “Genesis”. Робочий штаб налічує понад 3000 працівників, компанія стабільно веде більше, ніж 25 великих та відомих проєктів.

Працевлаштування в “Genesis” дає чимало перспектив, зокрема: коучінг та можливість карʼєрного розвитку. Варто зазначити й популяризацію профільної освіти в ІТ-компанії. Вона випустила вже понад 1600 студентів в “IT School”, “Analytics School”, “Media School” тощо й працює з КПІ імені Сікорського над створенням курсів з розробки ігор. В додаток до перспектив, комфортного офісу, можливості працювати вдома та розвитку освітньої бази можна віднести й так перевагу як конкурентоспроможна заробітна плата: $800 – $2000.

“GlobalLogic”

Не дивлячись на те, що “GlobalLogic” було засновано у 2000 році в Індії, вона займає третє місце в українських рейтингах. ЇЇ офіс в столиці розташований за адресою Миколи Грінченка, 2/1.

ІТ-компанія займається створенням цифрових платформ в наступних нішах:

  • Автомобільна промисловість.
  • Охорона здоровʼя.
  • Звʼязок.
  • Фінансові послуги.
  • Торгівля оптом та в роздріб.
  • Медіа.
  • Технології.
  • Виробництво та промисловість.

В компанії працює близько 30 тисяч людей зі всього світу, українців серед них близько 6,5 тисяч. Вона веде та створює продукти для таких великих компаній як “Volvo”, “Samsung”, “The Economist”, “BMW”, “Bioclinica” тощо.

Середній показник зарплати в “GlobalLogic”: $1500. Компанія співпрацює понад з 10 столичними вищими навчальними закладами, пропонує курси з підвищення кваліфікації. Варто зазначити не тільки комплексний підхід для роботи, надання фахівцям з України цікавих проєктів, але й те, що компанія ніколи не вела бізнес в Росії й повністю підтримує українців. 

“EVOPLAY”

Компанія “EVOPLAY” більш відома, як розробник ігор для онлайн казино. В Києві її заснували у 2017 році, та попри це вона вже встигла стати відомою на міжнародній арені. ІТ-компанія займається розробкою технологій для дизайнів ігор, створенням контенту та юриспруденцією.

Компанія пропонує вигідні умови для співпраці:

  • L&D центр із курсами з підвищення кваліфікації.
  • Фінансова підтримка, зокрема й благодійність на ЗСУ.
  • Робота дистанційно.
  • Оплачувані декретні, відпустки та лікарняні.
  • Бонуси для найкращих співробітників.
  • Корпоративи та психологічна підтримка працівників.

Вона складається більше, ніж з 3 тисяч працівників з України на світу. Ба більше, приємним є не тільки своєчасні виплати й зарплата $500 – $1500, але й зворотний зв’язок від рекрутерів й дружній колектив. “EVOPLAY” можна віднести до ІТ-компаній, які тільки встали на п’єдестал активного розвитку та пропонують цікаві проєкти.

“Luxoft Ukraine”

Перший офіс “Luxoft” в Києві був відкритий у 2005 році, хоч компанію засновано було ще у 2000-му році. В рейтингових списках України вона посідає 5 місце. Варто зазначити цікавий підхід до роботи компанії: вона працює в США, Великобританії, Німеччині, Швейцарії, Швеції та Україні та кожна з країн веде одну велику компанію клієнта. Таким чином, “Luxoft Ukraine” займається вдосконаленням телекомунікацій та медіаіндустрії та веде проєкт “IntroPro”.

Середній показник заробітної плати в компанії $1000 – $2000. Окрім цього, “Luxoft Ukraine” пропонує комфортний офіс, курси з профільної освіти, програму менторства, цікаві проєкти та дружній колектив.

“Boosta”

“Boosta” — українська ІТ-компанія зареєстрована в Естонії. Історія її заснування надихає: перший офіс було відкрито на кухні однієї з житлових квартир, більшість працівників набирались на дистанційну роботу, а одному з програмістів довелось написати розписку про те, що компанія проіснує більше ніж 6 місяців. З того моменту “Boosta” виросла, створила інвестиційний фонд “Burner”, вела такі проєкти як “1+1”, “DOU”, “Mc. Today”, працює з замовниками з Західної Європи та США.

Відкрито два офіси в Україні: в Києві та Львові. З моменту повномасштабного вторгнення також довелось відкрити офіс у Варшаві, Польща. Основні напрямки компанії це створення ІТ-продуктів та робота з сайтами. Команда налічує понад 600 працівників, а середня зарплата є $550 – $1000.

Київ — місце для реалізації закордонних компаній та заснування українських проєктів, які успішно виходять на міжнародну арену. Доказ тому, всім відомі “EPAM”, “GlobalLogic”, “Luxoft” та інтернаціональні ІТ-компанії українського походження “Boosta”, “EVOPLAY”, “Genesis”. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.