Четвер, 25 Квітня, 2024

Вознесенський Флорівський жіночий монастир: місце, де можна відпочити та відновити духовні сили

У Києві є багато різних святих місць. Одне з них – Флорівський жіночий монастир. Чому тут потрібно побувати, читайте у нашому матеріалі на kyiv-future.com.ua.

Одна з найдавніших перлин Подолу

Найдавніший жіночий монастир Києва. Старовинний монастир, веде свій початок з 1566 року. Найдавніший Вознесенський собор монастиря набув сучасного вигляду з 1821 року. У храмі є рака з мощами Св. Преподобної Олени Київської – ігумені цього монастиря в 19 столітті. До речі, основні будівлі монастиря зводилися ще наприкінці 17 – на початку 18 століть. У 1740-50 роках була побудована дзвіниця над Святими Воротами, вона є чинною.

Головна церква монастиря – Вознесенський собор, збудований у 1722-32 у стилі українського бароко.

У Вознесенській церкві старий розпис, архітектура така сама, як і в інших подібних храмів тих часів.

У монастирі є Миколо-Тихвінська церква, на зовнішній стіні храму є розпис “Моління прп. Серафима Саровського”. А також має форму ротонди храм Воскресіння Христового та храм Казанської ікони Божої Матері.

Цікаво, що цей монастир спочатку був на Печерській горі. Петро його закриває у зв’язку з будівництвом арсеналу і переносить вниз, на Поділ. Там він розростається, але під час пожежі в 1811 році, був практично знищений, так як крім храму всі будівлі були кам’яними. Потім почався процес відновлення, вже будували кам’яні будівлі та дерев’яні чомусь теж. До 20 століття монастир вже став займати ту площу, яку має і зараз. У 1929 році храм було закрито. Частина будівель була зруйнована. У 1941 році німці увійшли до столиці і монастир наново відродився. З того часу він уже не закривався. У 1960 році на місці комплексу частину будівель ради окупували під пошивальний цех і завод. Потім будівлі повернули монастирю.

Чим цікаве місце

Тихе та спокійне місце у самому серці Києва. Усередині комплексу дуже зелено, можна ходити вуличками. Можна замовити псалтир про здоров’я та спокій. Свічки можна запалювати лише під час Богослужіння. Сестри бувають дуже грубі і надмірно суворі по відношенню до відвідувачів як туристам, так і віруючим паломникам. Поряд із храмом – святе джерело, можна брати воду. Весною навколо храму цвітуть магнолії та тюльпанові дерева, дуже красиво. Це невеликий ботанічний сад.

Перебуваючи у внутрішній частині цього архітектурного комплексу, отримуєш можливість насолодитися чудовою природою і відпочити від метушні.

У самому храмі є багато чудотворних ікон: Олександри Дівєєвської, Флора і Лавра, Казанська Богородиця —  для зміцнення зору.

На території є джерело, що діє. В ньому можна вмитися. Вода в ньому збагачена йодом. Вода смачна, з мінералами та мікроелементами. Довго зберігається. До речі, вода стікає із Замкової гори. Джерело доступне кожному бажаючому.

Як дістатися

Монастир знаходиться по вулиці Фролівській, 8. Найближча станція метро – Контрактова площа. Обов’язково завітайте в це місце, якщо будете на Подолі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.