Субота, 27 Липня, 2024

Як кияни заробили на «повітрі»: ідея стартапу

Є багато ідей, як можна заробити гроші, це можна роботи у буквальному сенсі з повітря. Тож, щоб дізнатися, як це зробити, читайте наш матеріал на kyiv-future.

Гроші з повітря

Ідея проекту з одержання вуглекислого газу (CO2) з повітря належить засновникам стартапу Carbominer  мешканцям Києва Миколі Осейку та його доньці Вікторії, яка разом зі своїм  викладачем, який працює в  КПІ розробили технологію, яка видобуває з повітря CO2. До речі, він дуже потрібен тепличним господарствам. Адже завдяки ньому рослини швидше ростуть. Стартап побудовано на створенні модульної установки з видобутку вуглекислого газу з повітря. Його продають виробникам теплиць як мінімум на 35% дешевше від ринкової ціни.

За словами винахідників з Києва, екологічні зміни та зміни клімату штовхають до пошуку нових ідей захисту планети. Тож стартап Carbominer  розробили для того, щоб використовувати вуглекислий газ, який  добувається з атмосфери. Після цього його можна використовувати у різних технологіях.  Зокрема в у сільському господарстві, а саме для вирощування овочевих культур. 

За словами киян – винахідників, ця технологія має велике майбутнє. Зокрема можна буде створювати пальне для машин та космічних ракет.

Цікаві факти про стартап

Головна ціль стартапу  киян- зробити нашу планету чистішою. Крім того, в основі ідеї стоять кліматичні виклики. Зокрема в повітрі, щорічно зростає рівень СО2. Тому винахідник Микола Осейко вирішив розробити пристрій, який би забирав вуглекислий газ з атмосферного повітря.

Зробити такий прототип для уловлювання СО2 киянину допоміг його колега з  КПІ.

Винахідник зізнається, що розробити такий пристрій не дуже складно.– Адже це загальновідомий хімічний процес. Однак розробити нову технологію та запустити це ринок не так легко, як здається.

При цьому у стартапа є великі щоб використати цей вуглекислий газ не тільки в тепличному господарстві.

Зокрема, є  вуглекислий газ для для напоїв, для обробки та пакування харчів, а також для пожежогасіння. Крім того, вуглекислий газ використовують на ринку видобутку сланцевої нафти та газу. Також є ринок синтетичних палив, який можна розвивати. Для цього потрібна реакція вуглекислого газу з воднем, яка дає метан. Саме такий винахід може стати паливом як для машин та ракет. А чи знали ви, що ракети відомого у всьому світі  американського винахідника, керівника компанії SpaceX , літають саме на метані? Тож за цією ідеєю майбутнє.

Допомагає зберегти  довкілля та зекономити

Стартап Carbomer,  в першу чергу, розрахований на тепличний бізнес. Тобто він допомагає  заощадити кошти та зберегти довкілля.

Зокрема завдяки цьому проекту створюються технології, які допомагають фермерам не застосовуватимуть інші засоби для отримання вуглекислого газу  в теплицях. Для цього не треба спалювання природний газ або деревину. А найголовніше, це безпечно для середовища. Тому податок на отримання вуглекислого газу штучним шляхом буде  мінімальним.

Основним ринком, де користуються стартапом киян, є  країни ЄС. Саме там широко представлені тепличні господарства. До коронакризи  кияни думали про реєстрацію компанії в одній із країн ЄС.

Поради стартаперам

Автори проекти радять стартаперам початківцям залучитися підтримкою.  Адже саме це в цій справі найголовніше.  Микола Осейко радить не боятися робити свою справу та не звертати увагу на критику.  Також не варто боятися робити помилки. Адже саме вони штовхають до успіху. Може виявитися, що  технологія буде нерентабельною, але з технологічної точки зору – це генеральний витвір. Тож киянин радить стартаперам рухатися вперед.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.