Понеділок, 29 Квітня, 2024

Як стати першим айтівцем на Київ? — корисні поради

“Сиджу під пальмами на Мальдівах, набираю код й заробляю щонайменше 2 тисячі доларів на місяць” — саме так уявляють життя айтівця ті, хто тільки прагне вступити в цю професію. В інфопросторі чимало вигуків про те, що ІТ — це просто, а почати працювати можна без досвіду. Ми зробили дослідження та готові розвіяти найпопулярніші міфи про ІТ-фахівців, а також: дамо дійсно дієві поради щодо працевлаштування в цій галузі в серці України! Далі на kyiv-future

ІТ-сфера — рушійна сила економіки України

Понад 30 тисяч киян відкрили ФОП й почали працювати ІТ-фахівцями. Всього в Україні налічується понад 90 тисяч айтівців, а інформаційні технології загалом складають 3% українського ВВП. Зосередимо увагу на тому, що Київ — лідер за кількістю таких фахівців в Європі.

Українська економіка стрімко росте завдяки ІТ сфері, адже в середньому ІТ-фахівець заробляє 70 тисяч гривень на місяць, що у 8 разів перевищує показник середньої зарплати в 9 тисяч гривень. 

Та бути відвертими, щоб економіка України встала на п’єдестал максимального розвитку, умовно необхідно ще 24 млн таких фахівців (кількість не означає якість, тому цифра е остаточна). Багато фахівців з економіки наголошували, що самозайнятим айтівцям варто приділити увагу роботі на експорт для розвитку економіки України.

Жага грошей в ІТ — вбивця мотивації

ІТ-фахівці мають найбільшу зарплату в Україні, та омріяні 3000-5000 доларів “джуни” не отримають, а лише фахівці на рівні “сеньйор” та “міддл”, які мають попередній досвід роботи в 3-5 років. 

Не кожна ІТ компанія столиці готова прийняти спеціаліста щойно після курсів на посаду “junior” та платити по 2000 доларів на місяць (хоча таке раніше пропонували в “EPAM Systems”). Тому, відразу після завершення курсів, можете очікувати на зарплатню стажиста або інтерна в 10-30 тисяч гривень (варіюється за рівнем знань фахівця-початківця). 

Кількість вакансій в ІТ сфері на ринку праці в Києві виросла до 2,5 тисяч вакансій, та охочих набагато більше. Перевагу звісно надають кандидатам з досвідом, адже перші 6 місяців випускника курсів навчають безперечно на роботі. Мало хто з роботодавців зацікавлений в такій ініціативі, бо переживають, що такий спеціаліст отримає потрібний досвід та піде в іншу компанію.  

Плюс до того, навчання на інформаційних технологіях — суцільна робота над помилками. Тільки людина, яка дійсно палає цією справою, буде готова вчитись розуміти мову програмування, шукати та виправляти помилки в коді. Тому, якщо прагнете заробляти в ІТ, мотивацією має бути “як стати найкращим фахівцем” у своїй галузі, а не “як отримати якнайбільше грошей”.

Освіта столичного айтівця: краще курси чи ВНЗ?

Ті, хто тільки починав працювати в ІТ дають пораду спробувати знайти й пройти безплатні курси. Якщо ви зрозуміли, що ІТ вам до вподоби, можете здобути відповідну освіту. Та де краще: на платних курсах або у ВНЗ Києва? Різниця в тому, що роботодавці надають перевагу дипломованим спеціалістам, та на курсах навчають практиці.

Наша рекомендація: йдіть на курси та потім отримайте диплом в університеті. Відразу варто починати закріплювати отримані знання на практиці: брати в роботу фріланс проєкти. До речі, якщо ви новачок, то варто прикріпляти роботодавцю приклади своїх робіт на фрилансі. ІТ сфера дуже демократична, тут майже немає непотизму, бо увагу звертають тільки на наявні знання. 

А за який період можна опанувати мову програмування?

На курсах наголошують, що мову програмування можна опанувати за 3 місяці й вже через рік отримувати зарплату мрії. Реальність трохи інша: щоб стати програмістом в Києві, ви маєте працювати 3 роки щонайменше. Саме в цей період ви зможете отримати міцну базу знань, яка необхідна для роботи програмістом тут. Айтівців в столиці вистачає, а от фахівців — бракує. За умови мотивації та прагнення вдосконалюватись, вкладені сили будуть оцінені, а зарплата $2000+ стане реальністю.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.