П’ятниця, 29 Березня, 2024

ТОП-5 маловідомих музеїв Києва: де цікаво провести час

У столиці є багато різноманітних музеїв на будь -який, але є такі заклади, про які мало хто чув. Ми підготували добірку маловідомих місць, які обов’язково треба відвідати. Далі на kyiv-future.

Музей вторсировини або антикваріату

Заклад знаходиться на території столичного заводу з переробки вторсировини. Його можна впізнати за вивіскою «Київміськвторресурси». Місцеві мешканці нічого про нього не знають,  тому доведеться самостійно його знайти.

На його території  зібрані  різні старовинні речі. Наприклад, ікони, піаніно 19 століття, перший номер газети «Правда»,  картини,  ткацькі верстати, годинники, посуд, патефони, старовинний пилосос, фен та інші  знахідки, які викинули на смітник. До речі, все це можна брати в  руки.

Найбільш коштовні експонати знаходяться в маленькому будиночку. Деякі з цих речей є справжніми раритетами минулих епох, тому  цей музей ще називають музеєм антикваріату.

Щоб зайти до музею, треба знайти охоронців, які проведуть до експозиції та зможуть відповісти на питання.

Адреса: вул.  станція метро «Лівобережна», вул. Степана Сагайдака, 112.Музей працює з понеділка по  п’ятницю із 9:00 до 18:00. Вхід безкоштовний.

Музей каналізації

Це невеликий безкоштовний музей, але цікавий заклад.  Він знаходиться в каналізаційній шахті. У міру своїй діяльності співробітники «Київводоканалу» зібрали багато експонатів. Їх було шкода викинути, але ніде зберігати. Ось  так і виник музей.

У  його залах та на подвір’ї можна побачити  труби та каналізаційне обладнання  навіть з античних часів. Та головна експозиція присвячена Києву.  Виставка регулярно поновлюється.

На екскурсії по музею вам покажуть, як працює система каналізації в Києві. Ви також дізнаєтеся, чому не можна викидати всякий непотріб в унітаз.

Перед екскурсією потрібен попередній запис.

Адреса: Харківське шосе, 50-А. Телефон: 067 658 2901. Вхід безкоштовно.

Музей історії туалету

Це місце підходить як для дітей, так і для дорослих.   Тут ви почуєте  про історію  виникнення та розвитку  туалету, а також дізнаєтесь, як люди уявляли гігієну за часів до нашої ери  і до сьогодення.

Наприклад,  вам розкажуть, чому римляни  обговорювали нагальні питання в громадських туалетах. Ви дізнаєтесь, хто вперше вигадав туалет зі зливом води.

Проводяться цікаві та глибокі екскурсії з гігієни. Є й дитячі програми – легкий квест. Дітей це відволікає та займає на певний час. 

Експозиція музею дуже велика. Тут можна побачити нічні вази та чаші,  та різноманітні цікаві унітази, які ви більше  ніде не побачите.

У самому кінці  екскурсії гостям покажуть невеличкий фільм про історію туалету. Хороше місце для відпочинку.

Адреса: вул. Рибальська, 22. Музей працює  з вівторка до неділі. З 10:00-18:00.

Вартість екскурсії — безкоштовно. Телефон: 067 463 2524.

Музей залізничного транспорту

Цей заклад залишить тільки приємні враження. Даний музей- прекрасне місце для приємного проведення часу, адже тут незабутня атмосфера.  Можна сказати стик кількох епох в одному складі поїзда на чолі з локомотивом. Місце дивовижне, магічне і незабутнє. Дітям тут дуже сподобається, адже можна всього  торкатися. Крім того, натискати кнопки,  підійматися до вагонів, сідати на дивани,  смикати важелі.

Багато  експонатів мають історичну цінність. Адже тут можна посидіти за столом, за яким погодили попередній текст угоди про об’єднання УНР та ЗУНР. Також можна зайти до вагону-салону і побачити міні-бар особливого призначення, яким користувався Столипін. Крім того, саме цей потяг возив Троцького та Сталіна.

Атмосфера всередині приголомшлива, хоч вагон реставрували багато разів, бо перевезення на ньому здійснювалися до кінця Великої Вітчизняної війни. Тут міняли  меблі і оббивку, але все ж стіни настільки пронизані історією, що відчуття енергетики неймовірне.

Музей сховався на київському залізничному вокзалі. Він розташувався на 14 шляху Південного вокзалу.

До того ж квитки відносно недорого коштують.

Адреса: станція метро « Вокзальна», 14 колія залізничної станції Київ-Пасажирський. Музей працює весь тиждень, без вихідних із 9:00-18:00. Дітям до шести років вхід безкоштовно. Вартість екскурсії та квитків уточнюйте за телефоном  097 757 4812.

Музей становлення української нації

Є маловідомим місцем, адже відкрився в 2019 році. Це не просто музей – це вся історія України в суперсучасному цікавому форматі: від трипільців до наших днів, 1600 років. І  це не нудна наукоподібна подача, а дійсно захоплюючий формат – через історичні сюжети і фігури видатних людей. Наприклад: князів Русі, гетьманів, вчених, воїнів, відомих діячів, таких, як Бандера. Також тут представлені фігури знаменитих українців – акторів, співаків. Усі фігури виготовлені із силікону і пластика, з імплантованим натуральним волоссям, віями і бровами. Відрізнити від живих людей неможливо. Є зморшки, жилки, цятки. З деякими історичними діячами можна поговорити, натиснувши на потрібну кнопку. Частина експозиції присвячена сучасній історії України.

Тож в музеї можна побачити всі видатні події, наприклад,  Хрещення Русі.

Під час відвідування закладу  складається враження, що знаходишся всередині сюжету – пташки літають, хмари пливуть, чутно звуки битви та навіть запах пороху. Це називається 5D. Адже до звичних уже 3D додається звук і запах.

Це буде цікаво всім, як дорослим, так і дітям. Іноземцям в тому числі. У музеї можна провести цілий день.

Розташований заклад біля монумента «Батьківщина-мати». Щоб швидко оплатити вхід, достатньо піднести платіжну картку чи телефон до термінала на турнікеті.

Адреса: станція метро « Арсенальна», вул.  Лаврська, 27.

Ціни на квитки запитуйте за телефоном:  099 015 0452.

До речі, діє система знижок. є комбіновані квитки.

Розклад роботи: щодня з 9:00 до 20:00, без перерви та вихідних.

Тож в Києві є багато  різноманітних закладів та музеїв, про існування яких  мало хто знає Тож отримуйте нові враження, знання та відкривайте заново власне місто.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.