П’ятниця, 29 Березня, 2024

Туристичний вікенд у Києві: куди піти на екскурсії

Із кожним роком у Києві стає все більше туристичних «візитівок», які прикрашають місто.  Якщо у вас буде  обмаль часу  перебуваючи в столиці, то зверніть увагу на найкрасивіші об’єкти старовини, оригінальні інсталяції та краєвиди, які ми підготували для вас, пише kyiv-future.com.ua.

Володимирський собор

Собор вражає своїм колоритом та красою.  Його золоті куполи можна побачити ще із залізничного вокзалу.  До речі, він був побудований до відзначення 900-ліття хрещення Русі. Зведення храму відбувалося близько 20 років. Після завершення будівництва вирішили, що в середині  Володимирський собор має  відповідати часу, у якому жив князь Володимир. Розпис  храму виконували відомі художники. Серед них- Васнецов та Врубель. До речі, мозаїчні прикраси собору створювали венеціанські майстри.

Зараз тут зберігаються мощі Святої Варвари, яка  вважається покровителькою жінок.  Тож відвідувачі можуть із молитвою попросити про заміжжя, зцілення від хвороби і здорову дитину.

Адреса: станція метро «Університет», бульвар Тараса Шевченка, 20.

Золоті Ворота

Є одним із улюблених місць зустрічей киян. Адже саме тут розкинувся мальовничий тінистий сквер, у центрі якого розташована історична пам’ятка – Золоті Ворота. Офіційно вважається, що Золоті Ворота почали будувати в 1018 році. Проте перші згадали  про них є в літописі 1037 року.

До речі, Золоті ворота раніше були кам’яною фортецею-вежею. Вони використовувалися для оборони міста та для урочистого в’їзду князя чи шановних гостей.

У наш час  Золоті Ворота стали символом Києва.  Усі охочі можуть ближче познайомитися із історією міста,  зайти всередину воріт та піднятися на оглядовий майданчик.

Крім того, поруч із Золотими воротами, у сквері,  знаходиться старовинний фонтан, форма якого нагадує вазу для фруктів . Біля нього полюбляють збиратися туристи і мешканці міста. Також у сквері є  пам’ятник Ярославу Мудрому та скульптури котів. Вважається, якщо погладити кота та загадати бажання, то воно обов’язково здійсниться.

Адреса: станція метро «Золоті Ворота». вул. Володимирська 40-А.

Їжачок в тумані

Якщо піти далі, по вулиці  Золотоворітській, то  можна вийти прямо до  відомого  мультиплікаційного персонажу –  їжачок в тумані. Скульптуру зробили із кераміки та цвяхів-саморізів.

Гарний їжак давно став популярним серед киян та гостей міста. Тому це місце стало одним із улюблених для піших прогулянок та селфі.

До речі, їжачка зробили із сосни, що росла біля станції метро «Житомирська». Дерево спиляли, щоб воно не пошкодило лінії електропередач при падінні.

Адреса: станція метро «Золоті ворота», вулиця Рейтарська, 5.

Собор Святої Софії

Знаходиться в самому серці Києва – на Софіївській площі. Собор було побудовано в 1036 році князем Ярославом Мудрим. На його стінах можна роздивитися різні стародавні розписи. Собор входить до складу Національного заповідника «Софія Київська» та до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Софія Київська має тисячолітню історію. Її інтер’єр вразить старовинними розписами та мозаїками. Серед них можна побачити  головну п’ятиметрову мозаїку , яка пережила усі руйнування собору. Тому Богоматір Оранта вважається оберегом столиці та країни.

Також на Софіївській площі можна не тільки фотографуватися,  а й перекусити та чудово  відпочити.

Адреса: станція метро “Майдан Незалежності”, вул. Володимирська, 24.

Михайлівський собор

Є одним  із найдавніших соборів у країні, краса та велич  якого просто вражає. До речі, перший храм на честь покровителя міста Архангела Михаїла, було побудовано  ще в далекому 1113 році.  За легендою, це був перший собор із золотими куполами в Київській Русі.

Обов’язково зайдіть до храму. Витончені мозаїки храму з незвичайним мерехтливим сяйвом – неперевершене видовище.

Крім того, на  Михайлівській площі можна сфотографуватися із пам’ятником княгині Ольги, чиє правління стало вирішальним поворотом в історії Київської Русі.

Крім того, на площі можна побачити Міністерство закордонних справ, біля якого є прохід до фунікулера, яким дуже зручно можна продовжити вашу подорож, спустившись на Поштову площу.

Адреса: станція метро “Майдан Незалежності”, вулиця Трьохсвятительська, 8.

Поштова та Контрактова площі

Поштова площа була реконструйована. Тепер тут можна побачити грайливий фонтан-атракціон із гарним виходом на набережну та до Річкового порту. До речі, тут можна покататися на прогулянковому теплоході і подивитися на місто або посидіти в кафе, милуючись шикарним видом на річку Дніпро.

Від Поштової площі, насолоджуючись краєвидами міста, треба прогулятися до Контрактової. Саме тут можна покататися на оглядовому колесі, побачити відомі Києво-Могилянську академію та Гостинний двір, після чого вийти до Андріївського узвозу, де подивитися Замок Річард та Андріївську церкву.

Адреса:  станції метро «Контрактова площа» та «Поштова площа».

Миколаївський костел

Знаходиться в центрі столиці. Костел із унікальною архітектурою було побудовано в готичному стилі в 1909 році. Він належить до витворів архітектора Городецького. Костел у наш час діє як храм. Також у ньому є зала з органної та камерної музики.  Миколаївський костел вважається однією із перлин міста. Якщо сфотографуватися на його фоні, то буде здаватися, що ви знаходитеся за кордоном.

Адреса:  найближча станція метро «Олімпійська», вул. Велика Васильківська, 75.

Києво-Печерська лавра

Це справжнє містечко в центрі столиці. У ньому розташовано чоловічий монастир та 14 православних храмів. Печерський монастир  засновано  монахом Антонієм у 1051 році  за часів  Ярослава Мудрого. Дивовижно, що всі святині збереглися  майже в первозданному вигляді. Також на території храму працює 7 музеїв.  Серед яких  “Музей скіфського золота”, де знаходиться всесвітньо відома золота пектораль.  Також тут працює  музей мікромініатюр, музей кіно й традиційних народних інструментів та інші.

Лавра входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Однією з важливих цінностей святині  вважаються мощі преподобних святих, про надприродні властивості  ходить чимало легенд. Тож якщо хочете відчути велич та дух святині, треба хоч раз у житті побувати у печерах.

Майте на увазі, якщо захочете  потрапити  в музеї чи печери, то на це потрібно виділити цілий день. Бо ви незчуєшся, як  пролетить час, поки будете гуляти вуличками, роздивляючись храми.

До речі, із дзвіниці, яка заввишки 96,5 метрів, можна побачити всю Лавру та  обрії  міста обох берегів річки Дніпра.

Розклад роботи:  з 9:00 до 19:00. Дзвіниця Успенського собору – з 10:00 до 19:00, без вихідних.

Адреса:  станція метро «Арсенальна», вулиця Лаврська, 15.

Можна не встигнути оглянути всі вищезазначені об’єкти за два дні, то обирайте, що до душі саме вам. Також розкажіть, яке ваше улюблене місце в Києві.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.