Середа, 24 Липня, 2024

Чому Києво-Печерська лавра вважається місцем сили?

Обов’язкове місце для відвідування у столиці – Києво-Печерська лавра. Тут можна гуляти цілий день та милуватися краєвидами столиці. Про те, чому це місце обов’язково потрібно побачити і чому воно особливе, читайте у нашому огляді. Далі на  kyiv-future.

Історія святині

Тихе та умиротворче місце, у центрі мегаполісу. Одна з головних православних святинь, аналогів якій більше немає у світі. Це перший монастир на території Київської Русі, тут збереглися у первозданному вигляді храми, зведені ще у ХІ столітті. Це справжнє місто у серці Києва, тут знаходиться 14 православних храмів, чоловічий монастир, сім музеїв, одна з перших на Русі друкарень. Сюди за благословенням приїжджали монархи Петро Перший та Катерина Друга та інші.

Чим цікава унікальна пам’ятка архітектури

Дуже сильне гарне та історичне місце, з красивими церквами, околицями та святині православної церкви, а також музеями. Можна спуститись у ближні або далекі печери. Туристів приваблює чудова архітектура та красива дорога 18-го століття.

Тут відчувається особлива енергетика. Святе намолене місце та сильна енергетика благотворно впливає на організм людини. Тут цікавий історичний музей, музей мініатюр та багато інших цікавих музеїв. Красу знаменитої Пекторалі в історичному музеї не можна описати словами. Також на території Лаври є джерело, де можна набрати попити води (говорять у ній багато срібла). Красива природа та вид на річку Дніпро. Також на території святині знаходиться прекрасний вишневий сад із чудовим запахом квітів та кропиви.

 Якщо збираєтесь все подивитися та відвідати музеї, церкви, стародавні печери, то одного дня не вистачить. Потрібно витратити півдня, щоб її обійти. Можна пройти до православного храму на служіння. І просто прогулятися територією комплексу.

 Вхід на територію платний, але у вартість квитка входить відвідування дзвіниці. Його можна купити на касі при вході, там ви можете купити квитки на відвідування різних платних місць і екскурсій.

Вигляд з дзвіниці просто приголомшливий. Його можна впевнено назвати візитною карткою Києва. Не полінуйтеся піднятися нагору, звідти відкривається чудовий краєвид на місто.

Також на території знаходиться музей мініатюр, якщо не були, обов’язково сходіть. Вхід до музею оплачується окремо.

Також на території є сувенірна крамниця, в якій знаходиться величезна кількість ікон (різних розмірів та вартості), ювелірні прикраси та багато іншого.

Багато жителів столиці та гості міста говорять про те, що Лавра – місце де душа знаходить спокій та умиротворення.

Як дістатися

Святиня знаходиться по вулиці Лаврська, 15. Найближча станція метро «Арсенальна».

Якщо хочете оглянути цю пам’ятку поверхово, то буде достатньо 3-4 години. Для більш ємної екскурсії краще вибрати день та заздалегідь розпланувати. Наприклад, до обіду відвідати храми та музеї, а після – печери та оглянути околиці.

На цьому цікаві факти про лавру не закінчуються. А ви бували тут? Розкажіть у коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.