П’ятниця, 3 Травня, 2024

Столичних вчителей будуть навчати протидіяти булінгу

У будь-якому, навіть найбільш дружньому класі, інколи виникають проблеми порозуміння між учнями. Так буває, що конфлікти не припиняються, вчитель вважає непотрібним втручатися у процес і починається справжнє цькування.

Щоб запобігати таким випадкам у школи буде вводитися курс проти “булінгу”. Як будуть навчати вчителів та які є способи встановити дружню атмосферу, читайте далі.

На початку 2019 року буде впроваджено для освітян спеціальний ряд лекцій та практик, аби ті навчилися протидіяти булінгу у навчальних закладах.

Про це повідомив заступник міністра освіти та науки.

Зараз курс перебуває у стані розробки. Долучилися до нього спеціалісти з Литви та Швеції.
Причиною організації таких лекцій стала кількість звернень підлітків до психолога. У минулому році їх було більше 100 тисяч.

Вчителям будуть розповідати, як подолати кризові ситуації у класі, як виявити неформального лідера та чому з учнями треба постійно розмовляти про їх стан та емоції, які вони переживають.
Варто зауважити, що вже цього року ряд громадських організацій випустили подібні лекції та тренінги для освітян.

Психологи стверджують, що є і інший бік запобігання кризовим ситуаціям у шкільному колективі.
Наприклад, участь у проектних роботах нормалізує клімат всередині класу.

Недарма закордоном більшість занять будується саме навколо проектної роботи. Наприклад, у Фінляндії, дітей з дитинства навчають розподіляти обов’язки та знаходити свої сильні сторони.

Такий підхід до навчання дозволяє кожній дитині відчувати себе потрібною, навіть, якщо вона не є відмінником або переможцем ряду змагань. Позитивний вплив має така робота і на неформальних лідерів. Коли таких дітей зацікавити роботою, кількість конфліктів у класі знижується на 40%.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.