Понеділок, 29 Квітня, 2024

Чому за курсову ставлять погану оцінку: як виправитись або не потрапити в халепу

Студент багато і тяжко працював: здав курсову роботу, але отримав негативну рецензію. Навіть більше! Викладач написав фразу: “тема не розкрита!” Але ж витрачено купу часу, написано сотню і більше сторінок тексту. Здається все зроблено супер! Насправді, у більшості випадків викладачі не лише правильно оцінюють такі курсові роботи, але навіть і дають дуже точну, хоча і неприємну для автора оцінку його праці. Тож спробуємо розібратись як не втрапити у таку неприємну ситуацію і не переписувати курсову роботу.

Сервіс «Курсовичок» допомагає скласти, оформити та відкоригувати нові і вже підготовлені курсові роботи до вимог викладача і методичних рекомендацій навчального закладу. Над цими роботами будуть працювати спеціалісти, що знаються на тематиці, мають значний теоретичний і практичний досвід у розв’язанні конкретних проблем як у теоретичному, так і в практичному напрямку. Структурована, якісна за змістом, грамотно оформлена курсова робота стане результатом співпраці замовника та спеціалістів сервісу «Курсовичок».

Якщо є бажання самостійно працювати над курсовою роботою і є на це час та можливості, враховуйте декілька порад про те, як не втрапити у халепу і дійсно не здавати курсові роботи, що матимуть негативну оцінку.

«Тема не розкрита!»

Таке зауваження можна зустріти у багатьох роботах першокурсників і навіть тих хто вже не перший курс навчається в університеті. В основному це пов’язано з тим, що студент дуже поверхово підійшов до складання тексту. І що найголовніше – визначивши тему курсової дійсно розкрив її не системно або зазначаючи лише головні тези, які можна прочитати в будь-якому підручнику.

Курсова робота не є конспектом лекції! Вона передбачає творчий підхід і роботу з різними джерелами, самостійне осмислення проблеми, яка визначена в темі курсової роботи. Тому зауваження про нерозкриту тему, ніколи не з’явиться у вигляді рецензії на курсову, якщо студент:

  • обирає тему, яка буде спеціалізована, матиме конкретний напрямок і не охоплюватиме дуже широке теоретичне поняття, яке неможливо висвітлити в курсовій роботі, наприклад не варто як тему курсової роботи брати тему “Що таке космос і всі теорії розвитку Всесвіту” або теми, що містять в назві відповідь на питання;
  • під час написання роботи використовує багато джерел, а не лише декілька джерел з однаковими напрямком пізнання, а інші джерела та висновки не базуються лише на одній думці без врахування нових досліджень теми та спроб осмислення проблеми дослідниками, тобто текст не є «пласким», без заглиблення у тему, і не є спробою описати одне і те саме явище, подію різними словами;
  •  застосування великої кількості наукових термінів, що не є обов’язковим і створює «наукоподібність» тексту, без серйозного насичення змісту роздумами, пошуком відповіді на наукову проблематику.

Також не можна назвати курсову роботу з якісним розкриттям змісту, якщо в ній один із напрямків був розкритий надмірно, а інші – проігноровані. Збалансованість тексту і його відповідність вимогам є одним з обов’язкових елементів складання і здачі курсової роботи.

«Забагато теорії!»

Дійсно, деякі студенти особливо першокурсники, намагаються опрацювати велику кількість теоретичного матеріалу без прив’язки його до практичного застосування. Це звісно не стосується суто теоретичних дисциплін, але там де є можливість використати наукові знання для практичних рішень, варто збалансувати обсяг інформації яка є в курсовій роботі у пропорції 50% на 50%. Можна і зменшити обсяг теоретичної бази до 30-40%. Викладач вимагає від студента розуміння наукових знань у тісному взаємозв’язку із практичними можливостями для використання у щоденному застосуванні.

Помилки і охайність

Не варто також забувати перевірити помилки і активно їх виправляти, вчитися писати грамотно, зрозумілою мовою. Помилки складають враження неохайного виконання роботи, ігнорування прийнятих норм і стандартів, неповагу до того, хто перевіряє курсову. Тому краще їх максимально позбутися, досягаючи рівня 99,9% помилок.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.