Неділя, 14 Липня, 2024

Гарні місця Карпат улітку – цікаві можуть бути не тільки лижі!

Літо однозначно є одним із найпопулярніших сезонів для відпочинку в Карпатах –– у цю пору гори є надзвичайно мальовничими, а також доступні безліч активних розваг, таких як походи, рафтинг, катання на конях та інші. Майже всі яскраві розваги включені до турів до Трускавця та Ворохти від мережі «Відпочинок 365».

Гарні місця Карпат улітку – цікаві можуть бути не тільки лижі!

Одне з найкрасивіших місць у Карпатах влітку –– озеро Несамовите. Це високогірна водойма, оточена зеленими схилами, вкритими травою та невисокими чагарниками. Найвищі райони Карпат є дещо суворими, однак надзвичайно мальовничими –– попри те, що тут не росте дерев, всі береги Несамовитого вкриті зеленню, а над самим озером здіймається пагорб, звідки видно й Несамовите, й довколишні гірські ланцюги.

Завдяки своїй унікальній природі озеро отримало свою назву, а також здавна було овіяне легендами й переказами. Водойма є холодною увесь рік і непридатною для купання, а в її водах абсолютно не мешкають риби. Завдяки цим особливостям у давнину з’явилася легенда, що на дні озера мешкають привиди, тому заборонялося кидати камені до озера, щоби не розбудити їх та не спричинити бурю в горах.

Гарними місцями в Карпатах влітку славиться Львівщина –– зокрема, такими унікальними місцями є Мертве озеро та водоспад Кам’янка, розташовані на території національного природного парку «Сколівські Бескиди» у Львівській області.

Мертве озеро є одним із найнезвичайніших озер України. По-перше, вода містить багато отруйного сірководню, саме тому в озері ніхто не живе й завдяки чому воно отримало свою назву. По-друге, це є однією з найменш досліджених водойм України –– невідоме ані його походження, ані навіть глибина. Озеро вкрите численними плавучими островами з гілок, трави та моху й також не підходить для купання, однак воно є одним із найпривабливіших місць Карпат для літнього туризму.

Не менш мальовничим буде водоспад Кам’янка, розділений скелею на два потоки. Поблизу є джерело з «Живою водою», а також ринок із карпатськими сувенірами та кафе.

Варіант знайти гарні місця в Карпатах влітку –– прогулятися полонинами, або гірськими луками. Ще обширні зелені галявини, розташовані у верхньому поясі гір, вище за карпатські ліси. Одна з найколоритніших і найкрасивіших –– полонина Борсучина, яка отримала назву на честь численних нор борсуків. Звідси відкривається краєвид Чорногірського масиву, найвищого в Українських Карпатах, зокрема на славнозвісні гори Говерлу та Петрос. На полонині знаходиться господарство Василя Саманюка, збудоване в стародавніх гуцульських традиціях. Господар покаже старовинну сироварню, предмети народного побуту, які зберігаються в його хаті, зокрема трембіту.

Улітку серед найкрасивіших місць Карпат можна назвати Говерлу. Це найвища гора України. Дорога на вершину буде достатньо тривалою і складною, однак там є безліч мальовничих місць –– спершу маршрут проходить лісовою стежкою, потім виходить на полонини, а потім –– на високогірний кам’янистий пояс. Дорога достатньо складна, однак не вимагає особливих спортивних навичок та здоров’я. Однак туристи рекомендують взяти вдосталь води та спортивний одяг, а харчування виділить готель. Вершина гори часто вкрита туманом, але в разі хорошої погоди тут відкривається мабуть наймальовничіший краєвид в усіх Українських Карпатах з горами на багато кілометрів довкола.

Всі наведені вище місця входять до екскурсій туристичних комплексів «Трускавець 365» та «Ворохта 365». Окрім того, у Ворохті можна замовити кінні прогулянки околицями містечка й берегом мальовничої ріки, а також в обох готелях є рафтинг. У вартість турів мережі «Відпочинок 365» входять екскурсії та піші походи, сухі пайки на гірських походах і послуги екскурсоводів. Доплачувати необхідно за платні пам’ятки та відвідування кафе на екскурсіях. Таким чином, тури дозволяють, по-перше, легко знайти гарні місця в Карпатах влітку, а, по-друге, зекономити на трансфері до пам’яток та пошуку екскурсоводів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.