П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Кадирівці все повалили бронетехнікою: історія працівника Гостомельського аеропорту

Мешканець Київської області Володимир працював в аеропорту Гостомель.  Він розказав журналістам, як  окупанти робили спроби захопити летовище та як він опинився у полоні. Як Володимиру вдалося вижити та що відбувається у Гостомелі, читайте у матеріалі на kyiv-future.

Шістнадцять днів у полоні

Володимир був на роботі, коли 24 лютого почалася війна. За його словами, до аеропорту прилетіли російські гелікоптери Мі-24 та К-52. Декілька з них збили наші ППО. Потім кількість окупантів переважала українські сили. Тож пан Володимир зі своїми колегами спустилися під землю. У сховищі не було їжі та води.

Володимир підкреслив, що їх під землею було сто п’ятдесят людей. Всі розуміли, що довго там не протянуть. Наступного дня робітники летовища знайшли білий халат. Після чого вони підняли його вгору та вийшли з схованки із підведеними руками. Після чого окупанти провели їх до КПП. У робітників летовища відібрали телефони та машини. Люди йшли додому пішки.

Володимир дійшов до села Озера пішки, здолавши відстань у п’ять кілометрів.  Туди вже наступного дня зайшли російські військові. Вони вривалися у домівки до людей, забирали їжу та техніку. Всіх незгодних просто вбивали. Житло селян підривали та спалювали. Стріляли навіть собак. Якщо хтось чинив опір його вбивали. Кадирівці все знищували бронетехнікою. Житлові будинки та погреби стирали з обличчя землі.

Також всім мешканцям села  заборонили переміщатися. Російські війська намагалися контролювати дії жителів окупованого села, тому  позбавили їх будь-якого зв’язку. Не було ні телефонів, ні радіо, ні телебачення.

Володимир прожив без зв’язку із близькими понад два тижні. Шістнадцять днів чоловік думав, чи вижили його родичі в Гостомелі. Адже там залишилися його син та невістка.

За словами пана Володимира, для виїзду дали зелений коридор. Коли він побачив колону машин із білими прапорами, то взяв документи та стрибнув у останню машину. Ледь вирвався із полону окупантів. Чоловік розповідає, що вирішив їхати до Луцька. Там живуть родичі. Володимир повідомив, що його сину вдалося втекти із Гостомеля. Він повідомив про це родичів та знайомих.

Що відбувається в Гостомелі

Гостомель знаходяться поруч зі столицею. Тому тут було зручно жити. Місто було затишним. Все змінилося, коли окупанти сюди вторглися. Тут почалися постійні бої, залякування, а також мародерства. Багато мешканців міста загинули. Зараз Гостомель- одна з найгарячіших точок. З міста, попри ризик для життя, продовжують тікати люди. Коли з’являється можливість – відкриваються евакуаційні коридори.
За словами місцевих мешканців, окупанти починаючи з 24 лютого, завдавали навмисної шкоди людям, мародерствували і трощили все на своєму шляху.
Солдати розбивали та розкидували все на своєму шляху, завдаючи навмисної шкоди місцевим мешканцям.
Мешканці Гостомеля кажуть, що в них вкрали навіть взуття. Люди бачили власні кросівки на солдатах.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.