Четвер, 25 Квітня, 2024

Оболонський район: історія від «Болонья» до «Почайни»

У Києві є десять адміністративних міських районів, пише kyiv-future.com.ua. У нашому огляді ми розповімо про Оболонський. Зокрема, як він виник, і за що його люблять жителі столиці.

Історія Оболоні

Оболонський район розташований на правому березі міста. При цьому, за словами вчених, перші поселення на Оболоні виникли кілька тисячоліть тому до нашої ери. Раніше на його місці були луки та безліч озер. Тут були пасовища для худоби.

Різні знахідки під час розкопок свідчать, що Оболонь була заселена ще до Різдва Христового.

До речі, під час розкопок було знайдено скарб римських монет. Це свідчить, що місцеві жителі мали різні торговельні зв’язки.

Перші згадки про Оболонь зустрічаються у літописах 1096 року. Раніше цей район називався «Болоньє». Ця місцевість була популярною серед київської знаті. Тут любили відпочивати київські князі. Тут було багато дичини, яку знати любила полювати.

Крім того, у цій місцевості часто проходили з’ясування стосунків князів, які виборювали престол.

Також вважається, що часи Київської Русі на Оболоні постала перша християнська церква. Крім того, вважається, що саме в річці Почайна хрестили киян. Окрім того, ця річка була головною водною артерією столиці. Однак у сучасному варіанті річка не збереглася. Сталося це тому, що до Почани було прорито судноплавний канал. В результаті потужна течія від річки Дніпро просто поглинула Почайну. Зараз про Почайна нагадує ланцюжок озер «Опечень». Хоча саму річку можна побачити у районі станції метро «Почайна».

Завдяки активістам легендарна річка продовжує відроджуватися.

Часи СРСР

У 30-ті роки прокладали тунелі під Дніпром. На Оболоні свідком цього будівництва залишається величезний бетонний кесон в урочищі «Наталка». Цю конструкцію мали опустити під землі для проходки по руслу Дніпра. Проте втілити плани у реальність та добудувати тунель завадила друга світова війна.

Після війни у столиці гостро постало питання житла. Людей треба було кудись селити. Адже населення столиці продовжувало зростати. 1967 року з’явився новий генплан столиці з новими спальними районами. Куди й увійшла Оболонь. Для цього спеціально зміцнили берегову лінію,  піднявши її на п’ять метрів. Зведення житлового масиву почалося до колосального намиву ґрунту. Сюди привозили тоннами пісок та землю, формуючи спеціальні «подушки». Будівельне району велося ударними темпами. Перші мешканці вселилися у свої квартири у 72 році.

Офіційно район з’явився у березні 1975 року. Носив назву – Мінський. На честь столиці Білорусі. Наприкінці 70-х Оболонь стала найбільшим житловим масивом у місті.

Чим цікавий район

Багато киян приїжджають сюди, щоб відпочити у парку «Наталка» або на Оболонській набережній. Тому що там є чудові велодоріжки, газони, велика кількість різних дерев, клумби, дитячі майданчики та закриті території для вигулу собак. Приємно пройтися і поруч багато гарних закладів із кавою та підкріпленням. Добре можна провести час і для дорослих, і для дітей. Це тихі та милі місця, в які хочеться втекти від міської суєти, посидіти на траві та милуватися краєвидом Дніпра.

До речі, саме Оболонський район вважається одним із найкомфортніших та найвідмінніших районів для життя.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.