Про Майдан Незалежності знає, мабуть, кожен українець. Це зовсім не дивно, адже саме тут відбулася Революція гідності. Але мало хто знає історію цього місця. Коли було збудовано площу? Які події тут відбувалися? Як вона називалася раніше? На ці питання може відповісти незначна частина людей. Безперечно, варто виправити цю ситуацію! Далі на kyiv-future.com.ua.
Історія Майдану Незалежності
Точного року заснування площі ніхто не знає. Вчені припускають, що площа з’явилася приблизно після 1240 року, коли монголи прорвали в цьому місці оборону міста і увірвалися до Києва. До того ж, дуже довго Майдан Незалежності не вважався головним у місті. Кияни до ХХ століття вважали центральною саме Софіївську площу. До того ж до 1875 року площа мала назву Хрещатська. Свою назву, яку знають українці у ХХІ столітті, площа отримала лише після розпаду СРСР.
У 1876 році на площі звели будинок міської думи, тому площа отримала нову назву, а саме Думська. І навіть після цього площу все одно активно не розвивали. У такому вигляді вона проіснувала до 1913 року. Саме того року перед будівлею думи поставили пам’ятник міністру Петру Столипіну, убитому в Київському театрі опери та балету за два роки до цього. Ця пам’ятка була знесена після революції і замінена Карлом Марксом. Площу ж перейменували на Радянський майдан.
Під час Другої світової війни площу було майже повністю знищено. Звичайно ж, треба було відбудовувати все з повного нуля. Замість будинку дворянських зборів, з’явився Будинок профспілок. Було збудовано Головпоштамт, а замість міської ради було збільшено розмір площі.
У 1991 році площа отримала сучасну назву на честь проголошення Україною державної незалежності.
Цікаві будівлі площі
Відомою площа Незалежності стала не лише через свою історію, а й завдяки побудованим тут будинкам. Наприклад, поряд із площею було зведено перший в Україні хмарочос Гінзбург у 1912 році, який до наших днів не зберігся у своєму первісному вигляді. На місці цього хмарочоса у наші дні стоїть готель “Україна”. Варто сказати, що на той момент це була найвища 12-поверхова споруда не тільки в Україні, а й найближчих сусідів. Вона була зруйнована під час Другої світової війни.
Також на площі колись було збудовано фонтан за наказом губернатора Бібікова у 1843 році. Через помилку конструктора натиск води був дуже маленьким, тому цю споруду важко було назвати фонтаном, та й до скульптури він не дотягував. Згодом його знесли.
Дуже цікавою спорудою є 52-метрова тріумфальна колона з фігурою дівчини-Берегині – однієї з найвищих пам’яток в Україні. Біла мармурова колона, увінчана земною кулею блакитного кольору, від якої тягнуться позначки, що показують відстані між містами України. На місці монумента височив Архангел Михайло, якого у 2001 році перевезли до Донецька.