Понеділок, 15 Липня, 2024

Повідомлення про мінування, чому в столиці участились випадки таких повідомлень 

З початку цього року в Україні в рази збільшилась кількість повідомлень про замінування різного роду інфраструктури. Зазвичай повідомляють про місця, в яких перебуває велике скупчення людей. Це і торгівельні центри, школи чи адміністративні будівлі. Якщо за 2021 рік – всього надійшло 1100 повідомлень про замінування об’єктів. То лише за три тижні 2022 року, СБУ зафіксувало більше 300 подібного роду повідомлень. Вони відбуваються масово і майже в один момент. Київ і Київська область один із лідерів таких повідомлень про «замінування». Створення у населення паніки один із методів ведення гібридної війни, яким активно користується РФ. Столиця – це центр політичного життя країни, де приймаються головні рішення. Тому для ворога так важливо дестабілізувати ситуацію перш за все в Києві. Далі на kyiv-future.com.ua.

Хто мінує і для чого 

Фейковими повідомленнями про замінування займаються різні люди і з різних причин. Є ті хто робить це для власної забави. Таких людей дуже мало, але серед всіх повідомлень є і такі. Другий варіант і він найбільш поширений особливо в період останніх тижнів і масових телефонних дзвінків псевдо мінерів – люди, які роблять це заради власної фінансової вигоди. Пояснимо чому так відбувається і чому ці люди, інколи самі цього не розуміючи, працюють на Росію. Спецслужби Кремля не можуть самостійно телефонувати і повідомляти про випадки мінування, адже СБУ відразу зрозуміє, що дзвінок стався з території РФ. Якщо вони ще й будуть масовими, тоді відразу стане зрозуміло, що це спеціальна операція по дестабілізації ситуації в Україні.

Тому вони й використовують українців, щоб ті телефонували і повідомляли. Найпоширенішою причиною через яку погоджуються на такі дії – є гроші. Вони вичисляють через соціальні мережі людей, у яких є фінансові труднощі і пропонують їм виконати невеличке прохання за грошову винагороду. Є одне, що об’єднує обидва варіанта, тих хто повідомляє про мінування заради розваги і тих хто робить це за гроші. Для дзвінків вони використовують спеціальне програмки для телефонів і їм здається, що вони зберігають свою анонімність і їх неможливо вичислити завдяки такому програмному забезпеченню. Проте СБУ має можливість відслідковувати такі дзвінки і номера телефонів з яких був здійснений дзвінок. Встановити особу власника номера залишається справою техніки. Що стосується географії повідомлень, то це зазвичай прикордонні райони. Та найбільше таких заяв поступає з території Донецької та Луганської області.  

Чому це впливає на пересічних людей 

Чи дієвим є такий метод – на жаль так. Є дії спецслужб передбачені законом, які вони повинні виконати у разі, коли їм поступає подібного роду повідомлення. Візьмемо до прикладу торгівельний центр. Приїжджають на місце спеціалісти. Вони змушені евакуювати людей з приміщення. Далі деякий час займає перевірка об’єкта на наявність вибухових пристроїв. Тільки після огляду з технікою, собаками і людьми, торгівельний центр може повернутися до звичайного ритму життя. Але навіть година чи дві перевірки впливає на стан людей. Бізнес несе хоч і незначні, але фінансові збитки. Люди, які щось планували змушені коригувати свій розпорядок дня. Але найгірше – страх. Адже коли вас прошу б покинути приміщення, бо воно можливо заміноване – в першу чергу людина відчуває страх. Та не потрібно панікувати в таких ситуаціях. Чітко виконувати вказівки правоохоронців, адже вони професіонали своєї справи і добре знають, що робити. Краще перевірити, бо ніколи не знаєш, яке повідомлення є правдивим, а яке фейк.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.