Вівторок, 15 Жовтня, 2024

Що робити, якщо запалилися ясна біля зуба

У випадку, коли опухли ясна навколо зуба, складно говорити про красу посмішки. Разом із відчуттям дискомфорту людини переслідують інші неприємні симптоми – підвищена температура, біль, кровоточивість. Ознаки вказують на характер патології, але визначити точну причину запалення може лише стоматолог.

Від неприємностей зі здоров’ям ротової порожнини ніхто не застрахований – опухлість ясен, спостерігаються у дорослих людей, дітей, вагітних жінок. Полегшити стан допомагають доступні медикаменти та полоскання антисептичними розчинами, але перелічені прийоми не усувають джерело захворювання. Перше, що потрібно зробити людині – записатися на прийом до лікаря стоматологічного кабінету.

Причини почервоніння та опухлості ясен

Причини того, чому запалились ясна біля зуба, вказують супутні симптоми. Усі джерела проблеми ділять на три категорії – нестоматологічного, побутового та стоматологічного характеру. До нестоматологічних причин належать гормональні зміни, спричинені вагітністю, алергічні реакції на препарати. Якщо набрякли ясна біля зуба, варто проаналізувати процес догляду за гігієною порожнини рота. Жорсткі зубні щітки дряпають і пошкоджують м’які тканини навколо молярів, залишки їжі, що застрягли, провокують запалення.

Стоматологічні причини:

  • захворювання;
  • інфекції, занесені під час видалення чи лікування моляра;
  • нестача вітамінів;
  • ураження, спричинене зубним каменем.

Якщо опухли ясна в дальній ділянці ротової порожнини, це передбачає прорізування вісімки. Зростання зубів мудрості супроводжується неприємними відчуттями, болем, ураженням нервів. Щоб уникнути ускладнень пацієнту необхідно пройти огляд стоматолога та порадитися з ним щодо ефективного лікування.

Які стоматологічні захворювання супроводжуються набряком ясен

Нормальна набряклість з’являється після видалення зубів мудрості, неприємні відчуття зникають за кілька днів. Якщо вісімки у людини давно відсутні, а ясна запалились – це вказує на захворювання , що протікає. Під час діагностики лікар враховує і інші симптоми, характер яких допомагає точно визначити різновид патології.

Стоматологічні захворювання, супроводжуються набряком:

  • гінгівіт або пародонтит – запалення тканин ясен, що розвинулося на тлі карієсу;
  • періодонтит – ураження глибоких прикореневих тканин;
  • свищ – утворення отвору для виходу гною, що накопичився;
  • флюс – характеризується появою білої шишки.

Хворобі піддаються також тканини під коронкою – інфекції та запальні реакції торкаються коріння та навколозубної тканини, залишаючись візуально непомітними. Якщо ясна набрякли і болять, слід оперативно звернутися за стоматологічною допомогою. Ігнорування проблеми та затягування візиту до клініки призведе до розвитку ускладнень із незворотними наслідками.

Методи лікування

Перше питання, яким задаються люди, якщо набрякли ясна – що робити і до яких засобів вдатися. Для зняття болю рекомендуються відповідні анальгетики, ополіскуючі розчини, чищення зубів ниткою. Наступним кроком є звернення до стоматолога, який займається усуненням безпосереднього джерела набряку.

До методів лікування належать такі маніпуляції:

  • видалення вісімок, що неправильно ростуть;
  • зняття коронки; лікування ураженої ділянки з повторним протезуванням;
  • усунення зубного каменю;
  • розтин та чищення гнійників, обробка рани;
  • лікування карієсу та інших захворювань.

Шукати шляхи, чим лікувати набряклі ясна самостійно, неприпустимо – відсутність кваліфікованої допомоги призведе до ускладнення ситуації. Постановка діагнозу вимагає проведення апаратного обстеження, яке доступне виключно за умов клініки. Після виконання всіх лікувальних заходів стоматолог докладно пояснює, яким чином слід здійснювати догляд за ротовою порожниною, щоб уникнути повторення проблеми.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.