Неділя, 28 Квітня, 2024

Як змінився київський експоцентр ВДНГ за 60 років?

У Києві немає більшого і красивішого місця, ніж ВДНГ — один із найбільших експоцентрів України. За 60 років він став улюбленою зоною відпочинку для жителів міста. На його величезній території понад 700 га цікаво проводити навіть декілька годин поспіль. Тут є фонтани, кафе, спортивні майданчики, павільйони та багато іншого. Як експоцентр змінювався протягом цього часу і як виглядав раніше пропонуємо дізнатися далі на kyiv-future.

Архітектура ВДНГ: радянська символіка та дорогі товари

Виставковий центр у Києві з першого погляду вражає своєю величчю та різноманітністю архітектурних форм. Судячи по його декору, можна легко помітити, як раніше за радянських часів цінувалася праця. Наприклад, у павільйоні № 2 до сих пір є медалі «Трудова відзнака» та «Герой соцпраці». Таким чином громадян мотивували приносити більше користі українському народу. Але згодом така символіка втратила актуальність, тому у багатьох павільйонах її замінили на нові атрибути здобутків народного господарства.

Також раніше на вітринах ВДНГ були продукти за завищеними цінами. Відвідувачі іноді цікавилися, чи вони дійсно справжні або це муляж. Місцеві гіди їм казали, що вся продукція є придатною для споживання. Через деякий час її міняли на нову залежно від терміну придатності. Також відомо, що співробітникам ВДНГ можна було обміняти продукцію на щось інше в сусідніх павільйонах, наприклад, в обмін на ковбасу вони могли отримати ікру.

Транспорт на території ВДНГ: минуле та сучасне

За радянських часів біля павільйонів експоцентру курсувало 6 автобусів. Біля них возили дітей, туристів та киян на екскурсії. Автобуси їздили дуже тихо. У кожному з них було встановлено двигун «Перемога». Менш ніж за 1 годину вони проїжджали 4,5 км і слухали розповідь про історію експоцентру та місцеві пам’ятки.

Через 60 років на цій величезній території теж можна проїхатися з вітерцем, ось тільки більш сучасним транспортом. Тут є прокат велосипедів для дітей та дорослих. Також на ВДНГ всім бажаючим пропонується покататися на конях або дитячому поїзді.

Відкриття оранжереї: як її поновили?

Поруч із 6 павільйоном знаходиться оранжерея. На початку 2000-х років вона тривалий час залишалася закритою для відвідувачів. Про це свідчили проржавілі металеві покриття та брудні вікна і приміщення всередині. Тоді відбувалася реконструкція інших павільйонів. Коли деякі з них були уже відремонтовані, робітники зайнялися реставрацією оранжереї.

Кияни змогли її відвідати лише 2021 року. Тоді оранжерея набула абсолютно нового зовнішнього вигляду: тут була встановлена ​​нова система опалення, каналізація, сучасні вікна та створений новий інтер’єр.

На території ВДНГ з’явилося 2 нові зони відпочинку

Останні кілька років цей експоцентр став одним із найпопулярніших місць для сімейного відпочинку, побачень, проведення культурних заходів та занять спортом. Наприклад, тут почали проводити благодійний «Кураж Базар» під відкритим небом. Вперше він відбувся у 2014 році, і з того часу є щорічною традицією.

Тут знаменитості мають можливість продати свої речі відпочиваючим киянам та туристам, а отримані гроші організатори заходу віддають на благодійність.

Ще однією новою локацією на ВДНГ став урбан-парк. Він також підходить для відвідувачів будь-якого віку. Тут є зони для занять спортом, прогулянок та відпочинку на природі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.