Субота, 27 Квітня, 2024

Історія розвитку київського кіберспорту

Одним з варіантів розвитку напрямку ІТ-технологій став і кіберспорт. Адже цей напрямок був безпосередньо повʼязаний з технологічним прогресом. А з появою нових компʼютерних ігор була величезна потреба в нових більш потужних ігрових компʼютерах. 

Історія кіберспорту розпочалася в далеких 90-х, ще з тих часів, коли почали влаштовувати змагання між собою на приставках Денді. Хоча це важко було назвати кіберспортом та й порівнювати не варто, але це дійсно був початок. Згодом цей напрямок виріс настільки, що тепер визнаний в Україні офіційним видом спорту. Тому він заслуговує особливої уваги. Далі на kyiv-future

Коли зʼявився кіберспорт

121212

Основний розквіт кіберспорту в Києві розпочався у 2000-х роках. Саме в цей період компʼютери вже були майже в кожного другого киянина вдома і саме в цей час набирали популярності мережеві ігри . У деяких київських школах наприкінці уроку інформатики викладачі навіть дозволяли пограти  10 хвилин до дзвінка, після виконання завдань.  Також у цей період зʼявляється нова розвага в київських школярів та студентів – активно починають відкриватися компʼютерні клуби по всьому місті. 

Найбільше їх було у спальних районах. Деснянський район та Дарницький могли похизуватись рекордною кількістю таких клубів. Тут можна було оплатити час та грати через мережу з іншими відвідувачами. Саме в таких клубах і зʼявились перші турніри. Приймати участь міг кожен бажаючий, а призовим фондом виступали або девайси для комп’ютера або ж безкоштовний час на відвідування компʼютерного клубу. На той час про спонсорство команд ніхто навіть не замислювався, адже такий вид змагань дуже подобався школярам. До того ж після таких зустрічей можна було похизуватися новою флешкою чи мишкою, або ж запросити друзів пограти разом, щоб використовувати виграшні безкоштовні години. 

Дорослішання кіберспорту

baYJTWgPxl_47Qffj75ceGgjaauK8t-k

На більш високий рівень кіберспорт вийшов на початку 2010 року. Саме цей момент вважається переломним. В цей період починають виходити нові цікаві ігри, такі як Dota 2, CS: GO (Counter Strike: Global Offensive), League of Legends. І в цьому році в Києві було побудовано Київ Кіберспорт Арену по вулиці Гетьмана. Це велетенський компʼютерний клуб, який приймав у своїх стінах великі чемпіонати. Площа Арени складає 1500 квадратних метрів. В головному залі знаходиться велика сцена з 10-ма компʼютерами для командних ігор, також додатково тут є бар, зона відпочинку і професійний магазин для геймерів. Counter-Strike, StarCraft, Dota 2, League of Legends, Heroes of the Storm, World of Tanks це основні напрямки чемпіонатів та турнірів, в яких брали участь спортсмени не лише з Києва, а й з усієї України. Це була мекка для професійних і починаючих кіберспортсменів. Постійні змагання за круті призи, відчуття азарту та неймовірна атмосфера постійно панували в цьому просторі.

orig_337744

За часів свого існування Київська Арена приймала великі та досить відомі турніри з кіберспорту.  Один з найвідоміших – це Kiev Major по Dota 2.

Цей турнір проходив на найбільшій площі у 2017 році. Це один з найбільших турнірів по кіберспорту, який взагалі було проведено в Україні. Його відвідало майже 5000 людей з усього світу. А призовий фонд складав 3 мільйони доларів. Дивитися чемпіонат можна було як в залі, так і у вигляді трансляцій з будь-якого носія. Адже організація була на такому високому рівні, що не поступалась Європейським чемпіонатам. 

Найвідоміші київські кіберспортсмени

Відомі українські команди зараз займають перші місця на найбільших міжнародних чемпіонатах. Для багатьох кожен з учасників команд – це професійний гравець, це кумир та приклад для наслідування. 

Олександр Костилєв

4731930038e535c8a92a63282a1bdf7f

Цей молодий хлопець здобув неймовірну кількість перемог у складі найвідомішої української команди з Counter-Strike: Global Offensive.

Олександр народився в Києві у 1997 році. А професійним кіберспортсменом став вже у 2013 році. Кілька років він присвятив грі у складі декількох команд, також у відомій команді “Liquid”. А вже у 2016 році став невідʼємною частиною відомих “Народжених перемагати”, або в народі “NAVI”.

Саме в команді “NAVI” він реалізував свій великий потенціал та став найкращим гравцем. Зараз його знають у кожному куточку світу. Сам же Олександр великий шанувальник футболу, та частенько вболіває за “Барселону”. У вигляді розваги полюбляє грати у вільний час в КС разом з українськими футболістами. 

Ілля Мулярчук

323f3f2cd23aa9947ad75ec973d98b6d

Цей юнак визнаний найсильнішим кіберспортсменом в грі Дота 2. Хлопець з міста Буча. Хлопець розповідає, що про Доту дізнався від старшого брата і почав в неї грати у 2012 – 2013 роках. В 9 класі Ілля твердо вирішив за будь-що пробитися до кіберспорту та стати професійним гравцем. Вже в 11 класі він потрапив до команди та навіть отримав свій перший призовий гонорар. До речі, батьки хлопця підтримували його в його починаннях і з розумінням поставились до його бажань. Взагалі, Ілля хотів стати журналістом або криміналістом, але обрав інший факультет і вступив на геологічний на заочну форму навчання. Через деякий час, а саме у 2020 році зі своїм товаришем створив власну команду, після чого його було запрошено на тест до команди “Nemiga”, але Ілля відмовився ще до проголошення результатів. Інші запрошення він також відхилив. Згодом сам вийшов на менеджера тепер вже відомої у всьому світі команди, але на той час вона лише збиралася. Хлопець успішно став частиною команди, за яку грає й досі.  

Кіберспорт зараз

756148808557036

Останніми роками в Україні досить часто проводились різноманітні чемпіонати та змагання з різних дисциплін у кіберспорті. А участь українських збірних дозволяє гравцям не лише продемонструвати себе всьому світові, а й отримати мільйонні виграші за перемогу. Кібертурніри збирають неймовірну кількість глядачів, яку можна порівняти з кількістю відвідувачів футбольного матчу або ж концерту знаменитості. До речі один з чемпіонатів, який проводили в Буковелі, транслювали у кінотеатрах в 6 найбільших містах України, серед яких звісно ж був і Київ. 

Окрім цього спонсорська підтримка дає змогу професійним спортсменам отримувати щомісячну зарплатню. Спортсменам це дозволяє сконцентруватися на відточування навичок та майстерності, що робить кожен чемпіонат видовищним і неповторним. 

original

Для кіберспортсмена – початківця заробітна плата може становити від 500 до 1000 доларів. Для гравця другого рівня зарплатня вже вища, а саме 3 – 4 тисячі доларів, та для гравців першого складу зарплата може бути від 6 до 30 тисяч доларів. Кіберспорт – це досить великий бізнес-проект. І завдяки фанатам та гравцям ця індустрія буде рости і розвиватись. До речі, Київ уже претендує на звання кіберспортивного міста. До того ж окрім кіберпросторів для ігор Київ постійно створює всі умови для проведення чемпіонатів міжнародного рівня, а також постійно приймає участь в тендерах на проведення таких заходів на своїй території.

Кіберспорт – це цікавий напрямок, який розвивається щодня. Щороку зʼявляються нові гравці з крутими навичками та цікавим підходом до гри. Зараз кіберспорт це прибуткова справа, в якій можна розвиватися, маючи хист. Тож напевно слід передивитися своє ставлення до того, що діти частенько грають в ігри, можливо саме ваша дитина майбутній чемпіон кіберпростору.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.