П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Таємниці метрополітену столиці: перша станція підземки над рівнем землі

Підземка Києва ховає багато таємниці та маловідомих фактів, дізнатися про які ви зможете в нашому огляді на kyiv-future. Зокрема, яка найглибша станція у світі та яку станцію відкрили першою над рівнем землі.

Найглибша станція в світі

У путівниках Києва пишуть, що в столиці знаходиться найглибша станція метро у світі. Станція метро Арсенальна – прекрасне історичне місце. Глибина метро 105м.  Середній час спуску складає 4- 5 хвилин. Проте зараз вона вже не на першому місці, але все одно одна з найглибших станцій у світі. Але при цьому є комунікації, які проходять глибше станції.

Пробивати тунелі перших гілок у місті почали 1949 року. Першою стала збійка між «Дніпром» та «Арсенальною». Горбистий рельєф Києва та високі береги Дніпра змусили інженерів попітніти. Наприклад, кілька місяців кияни спостерігали за незвичайним «склянкою» з бетону. Це був проміжний вестибюль. Його збудували нагорі, а потім спускали, заморожуючи ґрунт хлоридом кальцію.

Відкриття станції відбулося наприкінці осені 1960 року. Але зараз її вже не побачити у первісному оздобленні.

Залишилися мармурові стіни та лавки, декоративні грати. А ось барельєф, що зображує повстання робітників заводу «Аресенал» 1918 року, загублений. Його демонтували наприкінці 90-х років XX століття, і він не зберігся.

У багатьох місцевих та гостей Києва ця станція асоціюється з чимось романтичним. Адже місцевість у цьому районі приваблює до себе як молодих, так і у віці, закоханих, а також люблять гуляти сім’єю.

Мало хто замислювався, але сьогодні побудувати таку станцію як «Арсенальна», Києву, напевно, не по зубах. Такий дорогий проект врятувало, якби хтось профінансував.

До речі, це місце, де злилися дві епохи – імперська та радянська. А площа біля станції метро, що є яскравою пам’яткою радянської доби, стала новою меккою для городян, вечірні прогулянки, кава, настоянки та реберня – заповнюють площу щодня.

Історичним місцем являється завод Арсенал та прилеглі будівлі. До речі, від Арсенальної можна робити піші прогулянки – поруч знаходяться відомі пам’ятки. Наприклад, Лавра, Верховна Рада, Маріїнській парк.  Із переваг – поруч із метро є стоянка міських самокатів та велосипедів.

Перша станція підземки над рівнем землі

Станція  Дніпро – одна з перших кількох станцій метро у столиці, яка відкрилася у 1961р. Вона дуже красива. Її візитівка –  вид на Дніпро та дуже гарне місце для спостереження за поїздами метро та птахами. Люди спеціально виходять, щоб насолодитися краєвидами.  Дніпро – найвища станція над рівнем землі. Колись вона була ще й кінцевою. І саме сюди, привозили нові вагончики, на спеціальних платформах трамвайними рейками їх везли через міст Патона. А далі здійснювався зовсім неймовірний підйом на гору на платформу.

Цікаво, що міст метро будувався з обох берегів одночасно і з’єднався у центрі, збіглись міліметр у міліметр.

Крім того, “Дніпро” – одна з двох наземних станцій метро у колишньому Союзі, яка має (нехай і не на всьому проміжку) відкриту (без даху) платформу, друга подібна станція – “Гоцирідзе” Тбіліського метрополітену.

За даними офіційного сайту Київського метро пасажиропотік на станції становить 2,8 тис. пасажирів на добу. У колишні часи пасажиропотік на станції був набагато вищим. Пов’язано це насамперед із тим, що раніше станція була пересадковою із трамваєм. Під станцією проходила одна з найнапруженіших трамвайних ліній у Києві, тут проходило відразу кілька маршрутів, що прямували на лівий берег, де розташовані величезні спальні райони.

Після відкриття мосту Метро, коли лінія метро пішла на лівий берег, пасажиропотік на станції помітно знизився, проте все одно зберігався на високому рівні, у зв’язку з тим, що трамвай обслуговував переважно південну частину лівобережних житлових масивів, а метро йшло до колишньої тоді північну частину лівобережної частини міста – район Дарниця.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.