Неділя, 13 Жовтня, 2024

Як супутниковий інтернет Ілона Маска зʼявився в столиці — історія впровадження розробки

Ілон Маск — американський бізнесмен та розробник першого у світі супутникового інтернету “Starlink”. Основна перевага такої розробки: безперебійність мережі. Та як супутниковий інтернет Ілона впровадили в Києві? Які його переваги й недоліки? Скільки коштує під’єднатися? Зʼясуймо далі! Далі на kyiv-future.

Загальне про систему “Starlink”

“Старлінк” — платформа супутникового інтернету американської компанії “SpaceX”, що належить Ілону Маску. Роботу над розробкою розпочали ще у 2015 році, та перша система запрацювала лише у 2018 році. А наступного року, компанія, натомість тестових супутників, запустила на орбіту 60 таких систем

У 2020 році було запущено проєкт “Старлінк” від “SpaceX” в комерційних цілях: до нього приєдналися 145 тисяч користувачів із 25 країн! Та в січні 2022 року трапився технічний інцидент й внаслідок збою абонементи системи не мали доступу до інтернету впродовж 90 хвилин!

Безсумлінно, наразі система супутникового інтернету Ілона Маска є єдиною, що пропонує безперебійний інтернет, але таким він може бути не усюди. “Старлінк” працює за умов функціонування наступних речей:

  • Супутника.
  • Наземної станції.
  • Користувацького термінала.

Наземні станції також називають шлюзами й саме вони підключаються до супутника в космосі, який згодом передає відзеркалений сигнал в “тарілку” (користувацький термінал).

Поява супутникового інтернету Ілона Маска в Україні та столиці

До 2022 року в Україні не було жодної наземної станції “Starlink”, та до цього моменту, в деяких оселях вже стояли термінали й були активні абоненти. Річ у тім, що найближчий шлюз супутникового інтернету був у Польщі, але цього було більш ніж достатньо для того, щоб приєднатись до платформи українцям.

В лютому того ж року Ілон Маск звернув увагу й надав допомогу Україні через повномасштабне вторгнення — так і зʼявилася перша партія “Старлінків” в Україні. Зокрема в Києві, термінали почали встановлювати такий інтернет в громадських місцях, закладах, та будинках.

Поширеність “Старлінку” в Києві: безплатно на вулиці й потязі

Наразі, не дивлячись на появу інноваційного інтернету, близько 70% українців продовжують надавати перевагу мобільним мережам, Wi-Fi та кабельному інтернету, і лиш 30% користується “Старлінками”.

Коли перша партія систем зʼявилась в столиці, обладнання почали встановлювати громадських місцях, як джерело безплатного інтернету в умовах війни. В Мінцифрі не один раз проводили експерименти й дослідження щодо роботи “Starlink” й навіть встановили один термінал в потязі “Інтерсіті”, який надавав звʼязок близько 100 Мбіт/сек. Цієї потужності було достатньо не тільки, щоб переписуватись у месенджерах та слухати музику, але й дивитись фільми у якості HD.

Так, “гуманітарним супутниковим інтернетом” наразі переважно користуються державні органи, а не містяни. Але кожний охочий може встановити собі термінал й користуватись інтернетом, що працює 24/7.

Переваги та недоліки: скільки вартує встановити систему безперебійного інтернету?

“Starlink” — величезна супутникова система інтернету, яка поширена в усіх країнах на Землі й має ряд переваг: інтернет Маска надзвичайно швидкий й демонструє 157 Мбіт/с. Інженери розробки запевняють, що планують вдосконалювати систему до стабільної частоти 1 Гбіт/с.

В перспективі, хоч Ілон Маск і хоче всіх забезпечити своїм інтернетом, але реально ним зможуть користуватись лише 14,3 мільйони жителів через те, що відповідних супутників в космосі не може бути понад 12 тисяч.

Як ми вже запевняли: далеко не кожний телефон може під’єднатися до такого інтернету, адже необхідне спеціальне обладнання, яке вартує від 300 до 800 доларів США, що є значущим недоліком й робить систему недоступною для багатьох українців.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.