Субота, 27 Квітня, 2024

Ян Кум — киянин, який створив один із найпопулярніших месенджерів

Мільйони осіб по всьому світу користуються розробкою українського генія. Whatsapp – один з найпопулярніших месенджерів, який створив програміст родом з Києва. Далі на kyiv-future

Роки в Україні

Народився майбутній розробник 24 лютого 1976 року у Києві, але більшість часу провів у Київській області, а саме у місті Фастів. Дивлячись на хлопця у підлітковому віці не можна було й здогадатись, що він пов’яже своє життя з програмуванням. У школі його більше цікавив спорт, а не точні науки. Життя у сім’ї було доволі складним. Спочатку почалась “перебудова”, потім економічна криза, і все це змусило родину замислитись про переїзд, оскільки батьки, домогосподарка та будівельник, не заробляли статки, через що сім’я жила доволі бідно. Але таке випробування лише загартувало Яна перед майбутніми труднощами.

Переїзд до США

Все-таки розуміючи, що перспектив на Батьківщині немає, родина вирушає за океан. Але початок життя у США стає ще одним випробуванням. Ян, його мати та бабуся обирають для нового життя місто Маунтін-В’ю, яке розташувалось у Кремнієвій долині. Батько хлопця не зміг змінити країну, а згодом, у 1997 році, помер. Їм трохи посміхнулась удача, оскільки на новому місці їм видають житло, завдяки соціальній підтримці, яку вони отримали. Але надалі коштів ледь вистачало на щоденні потреби. Мати повинна була влаштуватись на роботу нянею, а хлопець під час навчання підробляв у продуктовому магазині, де підмітав та мив підлогу. Звичайно, не таке життя собі уявляла сім’я, однак не завжди можна отримати те, чого бажаєш. Тому наступним ударом, який довелось витримати Яну, стала невиліковна хвороба матері. Рак віднімав у жінки всі сили, тому та не мала змоги працювати, а хлопцю потрібно було наглядати за найважливішою людиною. Сім’я починає жити лише на виплати по інвалідності. У 2001 році жінку здолала хвороба. Однак навіть життєва трагедія не зломила дух молодика.

Навчання

У 18 років Ян вже доволі добре опанував англійську мову, що дозволило йому без перешкод спілкуватись, а також вступити до університету Сан Хосе. Однак довчитись йому не судилось і через рік він приймає рішення піти з навчання. Його крок був доволі значущим у його житті, оскільки це дало йому поштовх у становленні відомим розробником.

Кар’єра

Під час навчання в університеті Ян працював у компанії “Ernst & Young”. Але найкращим поштовхом у кар’єрі став “Yahoo!”. Влаштуватись на роботу йому допоміг майбутній друг та колега Брайан Ектон. Той розгледів у молодика талант, що міг дозволити просунутись у кар’єрній драбині. Тому завдяки Брайану Ян стає співробітником відомої компанії, де він залишається на цілих 10 років. Саме у “Yahoo!” майбутній розробник отримує важливий досвід, а також заводить дружбу з людьми, які згодом стануть його інвесторами. У 2007 році Ян вирішує, що у компанії він більше не може нічого досягти, тому пише заяву про звільнення. Але разом з ним йде і його друг Брайан Ектон. Вдвох вони стали не розлий вода, тому приймають рішення податись на рік у відпустку, щоб відпочити від щоденних проблем та навантажень. Чоловіки вирушають у поїздку Південною Америкою. За час роботи Ян назбирав собі коштів, тому проблем з відпочинком не виникло. Після своєї подорожі друзі намагаються влаштуватись у Facebook на роботу, але, на той момент, вони не підійшли компанії. І, певно, це було добре, оскільки тоді б не народилась ідея створення месенджера. 

WhatsApp

У 2009 році Ян вирішує оновити свій телефон, і купляє новий на ринку Iphone. Але щось його збентежило, і він зрозумів, ера звичайних телефонних повідомлень йде. Натомість потрібно вигадати щось, що буде завантажене з App Store, оскільки мобільні додатки стають неймовірно популярними. Тому разом з Брайаном Ектоном вони розпочинають свою роботу над застосунком. Ідея назви виникла неочікувано, але стала доволі логічною. “What’s up?” перекладається як “Як справи?”, а “App” – “Застосунок”. Тому комбінація з гри слів стала влучною назвою для застосунку, завдяки якому люди можуть спілкуватись. Перші дні з появи програми в App Store звантаження не доходили й до відмітки 100. Що почало гнітити Яна і той серйозно думав про початок пошуку якоїсь роботи. Але йому дуже поталанило, оскільки згодом Apple зробило реліз нової функції у своїх телефонах – push-сповіщення, яким розробник скористався та додав цю підтримку до своєї програми. І це стало тим моментом, коли WhatsApp почали завантажувати на свій телефон тисячі людей. Через півтора року месенджер Яна потрапив у список 20 найпопулярніших програм у США. 

У 2013 році до Яна та Брайана надходить пропозиція про продаж свого застосунку. Його хотіли придбати Google та Facebook. Кожен зі своєї сторони пропонував неймовірні цифри, але у цій битві, все ж таки, переміг Цукерберг із пропозицією у 19 мільярдів доларів. Колись двоє хлопців хотіли стати частиною команди відомої мережі Facebook, однак вони виявились не відповідними для цієї роботи. І ті самі чоловіки згодом укладають угоду на 19 мільярдів і стають учасниками Ради директорів. 

В Україні багато талановитих людей, але, на жаль, більшість з них реалізують себе деінде. Для молодих українців повинна існувати, як мінімум, фінансова підтримка, оскільки більшість геніїв не можуть стати кимось, через брак коштів та фінансування. І надалі вони намагаються шукати його за межами країни.   

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.