П’ятниця, 29 Березня, 2024

Краса київських парадних: ТОП- 6 столичних прихованих перлин

У столиці є безліч прихованих «перлин», які  так просто не помітити. Якщо гарна архітектура одразу кидається в очі, то про таємничий світ парадних мало хто здогадується.  У нашому огляді ви дізнаєтеся про місця та шикарні під’їзди, які  сповнені розкішшю минулого, пише kyiv-future.com.ua.

Прибутковий будинок Леоніда Родзянко

Ця будівля вважається   прикрасою міста.  Її будівництво замовив  відомий політик Леонід Родзянко ще у 1908 році. Вона  є класичним уособленням стиля модерн та зберіглася і до наших днів. Її незвичний  фасад можна розглядати дуже довго. В очі кидаються  граційні німфи, які підтримують арку, та гарний медальйон над дверима. Також приваблюють погляди маски чоловіків, які символізують обличчя архітектора й прораба.  Та на цьому краса будинку не завершується, якщо зазирнути до парадного, то можна побачити справжнє італійське подвір`я.  Зокрема, відвідувачі потрапляють у залу, з якої  можна піднятися на другий поверх розкішними сходами. Стіни під’їзду  прикрашені ліпниною, є неймовірні  античні колони, а на віконному вітражі можна побачити герб родини.

Адреса: вулиця Ярославів Вал, 14А.

Прибутковий будинок Бєлаковського

Семиповерховий колишній прибутковий будинок лікаря-терапевта Якова Бєлаковського є одним із найяскравіших зразків величі та розкоші столиці в 20 столітті.

Споруда була збудована на замовлення Бєлаковського.  Її перший поверх  призначався для магазинів, всі інші  — для квартир. Фасад прибуткового дому виконано у стилі пізнього модерну. Родзинкою будівлі є пластичні деталі, які його прикрашають. Зокрема,  спиралевидні завитки з мереживом в центрі у вигляді закручених ніг. Головна деталь –   людське обличчя на стопах.

Заходячи до будинку, відвідувачі можуть побачити дві великі колони з напівкруглим вікном вестибюля.

На стінах  помешкання є шість барельєфів із античними мотивами.

На одному із  архітектурних мотивів, який становить  собою завиток, зображено старого чоловіка з вусами, а на  іншому-  молодого.  Але одну із головних  ролей у декорі споруди  грають дві жіночі постаті, які просто заворожують своїми формами. 

Усередині будинку є приголомшливо красиві мармурові сходи, по яких можна піднятися на другий поверх.

До речі, на  сходах є гарне  металеве огородження з квітковим  орнаментом.  Зокрема, можна помітити пелюстки рослин та  вінки. Є і  античні  елементи, які будуть вас постійно супроводжувати.

Стеля також привертає особливу увагу відвідувачів. Адже вона виконана в стилі ренесанс та  рясно прикрашена рослинними вензелями.  

Адреса:  вулиця Саксаганського, 99.

Французький шик будинка  Бендерського

 Ця будівля вважається однією із найкрасивіших у Києві. Її було споруджено ще у 1896 році. Дивлячись на неї,  можна побачити мотиви Франції.   Це будинок  у стилі неоренесанса, колись належав купцеві, виноторгівцю Льву Бендерському.

На першому поверсі було розташовано винний магазин. На інших -знаходилися апартаменти.

У наші дні тут розташовано офіси та  житлові квартири. Але будинок дуже відрізняється від інших забудов. До речі, будівля виразна не тільки зовнішньо, але і в середині.

Гостей будівлі  підкоряють гарні мармурові сходи з вензелями та стеля  в стилі пізнього неоренесансу, з шикарним  панно з візерунками та квітковими мотивами. Також незвичності та французького  шарму надають аркові вікна.

Адреса: вул. Велика Васильківська, 25.

Будинок польського дворянина

Класичний прибутковий будинок XX століття.  Є однією із найкращих споруд на Подолі.   Будувався на замовлення польського дворянина Мартіна Яцентовича Колонно-Чеснівського. На першому  поверсі були  магазини, на всіх інших – квартири.

Сьогодні ця  шестиповерхова споруда входить до пам’яток архітектури місцевого значення.  Будинок одразу кидається у вічі перехожим, адже його прикрашає модерністська ліпнина.  У середині будівлі  відвідувачів також чекає світ модерну. З порогу гостей зустрічає розкішний та вінтажний інтер’єр.

Усі стіни та стеля вкрилися тріщинками, але вони додають шарму старовинному інтер’єру. 

Побачивши вхідні двері зі скляними вставками,  одразу можна перейнятися старовиною.  До речі, двері чимось нагадують дерево без  листя.  А ось стеля та стіни поєднали  блакитний, золотий, бежевий та зелений відтінки фарб.

Також на особливу увагу заслуговує плитка з незвичайною кольоровою гамою, візерунками та  ліліями.

Адреса: вулиця Спаська, 6.

 Будинок австрійського підданого 

Будівля з’явилася в столиці у 1900 році. Її було збудовано  на замовлення австрійського підданого Голуба. Потрапивши всередину, може скластися враження, що тут продумано кожний сантиметр під’їзду.

На стінах рясно красуються рослинні композиції  та фриз, на  стелі можна побачити вишукану  ліпнину. Привертає увагу й кольорова гама. Усі поверхи будинку жовті,  і тільки останній пофарбовано в зелений.

Крім того, у  пишному декорі можна побачити лев’ячі  та жіночі маски. У всьому відчувається стиль  «гротеск». А аркові вікна додають особливого шарму.

Адреса: Саксаганського, 112А.

 Прибутковий будинок  Павлова-Сільванського

Обов’язково треба завітати до  Прибуткового  будинку Павлова-Сільванського. Будівля з’явилася в столиці ще у  1913 році. Її зовнішній вигляд для  багатьох не буде цікавим.  Але якщо ввійти у середину, то можна побачити вишуканий та романтичний інтер’єр у стилі модерн.

В очі кидаються вишукано білі стіни та стеля з ліпниною. На ній  зображено вінки та різний орнамент. До речі, все це збереглося майже  в ідеальному стані.

Раніше на всіх   поверхах розташовувалося по дві квартири з  історичною обробкою. У наші  дні в будівля також знаходяться житлові квартири.

Прибудинковий дім  збудували на замовлення штаб-ротмістра  Павлова-Сільванського. На той час йому належав кам’яний флігель, який знаходився  у дворі споруди.

Адреса:  вулиця  Січових Стрільців, 33А.

На цьому перелік цікавих локацій із прихованою красою в столичних під’їздах не завершується. Адже їх дуже багато. А які ви знаєте «перлини» Києва, про які мало хто здогадується? Розкажіть у коментарях. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.