Четвер, 2 Травня, 2024

На «скляному мосту» відбулася у вересні фотовиставка про те, як змінилась Україна за роки незалежності

Мета виставки – показати, як українці можуть об’єднуватись заради досягнення спільної мети. Далі на kyiv-future.

Героями світлин стали люди, які щодня роблять внесок у розвиток нашого суспільства. Серед них – учасники громадських організацій «Команда порятунку тварин Києва», «БратуБрат», яка опікується важкохворими ветеранами, Ukrainer, мандрівники та етнографи.

фото: Олександр Хоменко

30 організацій, що взяли участь у виставці, відбирали так, аби представити всі регіони України і різні сфери діяльності – екологію, освіту, підтримку людей з інвалідністю, ветеранів, мігрантів тощо.

Назва виставки – «Незалежність – це я. Незалежність – це ми. 30 років змін до річниці встановлення Незалежності». Організатор – громадська організація ІСАР «Єднання».

Виконавчий директор ICAP «Єднання» Володимир Шейгус наголосив, це не стільки підсумок, скільки висвітлення того, що громадянське суспільство за ці 30 років зробило для незалежності країни, щоб ми всі були демократичною державою.

фото: Олександр Хоменко

На виставці також був присутній директор департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк, який у свою чергу звернув увагу на важливість співпраці громади з владою, адже, за його словами, спільно можна досягти значно якіснішого результату.

Які роботи були?

Усього на виставці представили 30 робіт, кожна з яких розповідає ту чи іншу історію про громадські ініціативи. Автори – відомі в Києві фотографи: Олександр Хоменко, Павло Пашко, Сергій Нужненко, Сергій Коровайний, Христина Кулаковська, Маркіян Лисейко, Юрій Стефаняк, Валентина Уварова і Олексій Карпович.

Фотограф та куратор виставки Олександр Хоменко сказав, що метою заходу було показати, як люди об’єднуються заради спільної справи. Як фотографа його найбільше вразила робота з організацією «Даун Синдром».

«Було дуже цікаво для мене спостерігати за людьми, з якими в реальному житті ми зазвичай мало контактуємо. Помітив, що вони такі самі індивідуальності, як і всі інші, в кожного особливий характер. Хтось схильний до творчості, хтось – до певного епатажу, хтось меланхолік. Насправді входити в контакт і спілкуватися з ними не так уже й складно, – говорить Олександр. Кожна зйомка, де ти фотографуєш людей, які роблять важливу справу, дозволяє тобі пізнати щось нове».

фото: Олександр Хоменко
фото: Олександр Хоменко

Відкриття виставки відбулось 15 вересня – саме цього дня світова спільнота відзначає день демократії. Побачити світлини під відкритим небом можна було до 1 жовтня.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.