Субота, 27 Квітня, 2024

26 скульптур столичного проекту мініатюрних скульптур “Шукай”

Українська столиця не перестає радувати городян і гостей різним інтерактивом і новими можливостями. Одним з таких став столичний проект мініатюрних скульптур «Шукай» ( «Шукай»). За допомогою безлічі міні-скульптур з символікою міста Юлія Бевзенко (автор і менеджер проекту) більш детально і поглиблено знайомить з Києвом, розповідає “kyiv-future.com.ua”.

Про проект “Шукай”

Юлія Бевзенко створила унікальний пізнавальний проект “Шукай”. Для киян та туристів є ідеальна можливість провести час з користю в улюбленому місті. Автор дає прекрасний шанс вивчити місто у вигляді квесту, знаходячи бронзові міні-скульптури. На даний момент вже 26 різних експозицій у вигляді символів Києва встановлено на різних ділянках міста. За рахунок того що скульптури не великі в розмірах їх пошук стає захоплюючим квестом під час прогулянки. І крім того, біля кожного такого символу розташована табличка з автором і QR-кодом, відсканувавши який за допомогою смартфона можна отримати інформацію про прообраз фігури. Всі скульптури встановлені законно, з усіма домовленостями з владою міста.

Також Юлія Бевзенко пропонує стати партнером і зробити внесок для улюбленого міста. Для цього потрібно подарувати скульптуру мініатюрного формату проєкту “Шукай” і експозиція буде встановлена ​​на території міста. Біля кожної скульптури знаходиться табличка, яка має інформацію про партнера, його сайт і логотип. Ще можна допомагати проєкту шукати локації для встановлення скульптур на міських вулицях.

Далі надаємо список скульптур і адреси, де вони розміщені, щоб легко знайти вподобану експозицію в Києві.

  • Котлета по київськи

Перша скульптура знаходиться на головній вулиці столиці – Хрещатик, 15/4 і являє собою котлету по-київськи. Її автор – Сергій Галенко, зобразив гастрономічний символ Києва і встановлена ​​скульптура в 2018 році. Котлета по-київськи приготована за класичним рецептом, являє собою курячу котлету на кісточці, в панірувальних сухарях і приготована у фритюрі. Таке блюдо популярне нарівні з «Київським тортом», а її популярність почалася ще в 19 столітті в ресторані «Континенталь».

  • “Київський торт”

«Київський торт» як ще один гастрономічний символ міста був створений Дариною Вовк і встановлений на проспекті Науки, 1. На жаль, скульптура була пошкоджена вандалами і потребувала реставрації. Народна версія походження цього десерту говорить про виробничу помилку на фабриці при приготуванні бісквіту. А офіційні джерела свідчать, що унікальний рецепт – це результат експериментів. У 1973 році на фабриці Карла Маркса кондитера Анна Курило та Галина Фастовець-Калиновська отримали свідоцтво на цей торт.

  • Скульптура “Каштан”

Наступним невід’ємним символом Києва є однойменний каштан. Мініатюрну скульптуру виготовив Марк Галенко, а встановлена ​​вона за адресою Хрещатик, 36. Історія появи цього дерева в столиці України невідома, але недалеко від Свято-Троїцького монастиря росте величезний каштан вік якого близько 350 років.

  • Золоті ворота

Золоті ворота, споруджені на початку 11 століття, використовував Марк Галенко як образ для своєї скульптури. Цей пам’ятник оборонного зодчества раніше був використаний як головний в’їзд в Київське верхнє місто. За адресою Ярославів Вал, 21/20 розташований однойменний арт-об’єкт з QR-кодом, який розповість додаткову інформацію про цей пам’ятник архітектури.

  • “Балабуха”

Київське сухе варення – ласощі, що стало традицією для киян. Фольклорна назва цього десерту – «Балабуха» розпочалася ще в 18 столітті від Семена Балабухи – засновника цілого покоління кондитерів. В даний час частіше вживається назва «цукати», ніж «Балабуха».

  • Столичні балкони

Київські балкони також стали своєрідним символом столиці. Вони відображають життя і побут киян, які збирають непотрібні речі на балконі квартири, сподіваючись, що стануть у пригоді. Цю особливість жителів у своїй скульптурі відобразила Ольга Колесник, а скульптура розміщена за адресою вулиця Шота Руставелі, 44.

  • Фонтани Термена

Фонтани Термена неможливо пропустити перераховуючи символи міста. Олексій Термен інженер і громадський діяч Києва кінця 19 століття. Фонтани створені на його заводі встановлені в багатьох знакових місцях столиці: біля станції метро Золоті Ворота, в Маріїнському парку, на Володимирській гірці, в міському саду, на Михайлівській площі і в Поліцейському скверику.

  • Скульптура “Київський екіпаж”

Сенсаційного події, яка сталася в 1897 році присвячена ще одна міні-скульптура – по Подолу проїхав самохідний екіпаж на газовому двигуні з трьома хоробрими. Ця історія відображена в символі Марка Галенко «Київський екіпаж» і знаходиться за адресою Хрещатик, 15/4

  • Скіфська пектораль

Скіфська пектораль також стала символом Києва. Оригінал вироби знаходиться в музеї історичних коштовностей України, а міні-скульптуру можна побачити за адресою вулиця Хрещатик, 15/4 завдяки її автору Юрію Белявський.

  • Скульптура Дар’ї Вовк

Міні-скульптура з таємницею від Дар’ї Вовк расположилась на вулиці Рогнідинській, 2 і являє собою грамофон. Історія цього музичного інструменту почалася на початку 20 століття в «Депо музичних інструментів», де в минулому столітті можна було придбати грамофон. А трохи пізніше «Екстрафон» (фірма грамзапису) організувала широке виробництво платівок. На бронзовій скульптурі захована кнопка, натиснувши яку почуєте мелодію «Як тебе не любити, Києве мій.»

  • Скульптура кави

Є і міні-скульптура, присвячена каві. Зерна цього напою були доставлені до Києва ще за правління Князя Володимира, але в дійсності полюбилися жителям тільки в 17 столітті. Популярність кави в Києві почалася в 19 столітті, налагодилися поставки кавових зерен в українську столицю, а обсмажування відбувається вже тут. З того часу і з’явилися в Києві кав’ярні, без яких зараз важко уявити столицю. Міні-пам’ятник кави встановлений по вулиці Велика Житомирська, 20, а автором його є Ольга Колесник.

  • «Київський слоник»

Ця скульптура Марка Галенко, встановлена ​​в центрі Києва за адресою Майдан Незалежності, 1. На початку 20 століття в Хрещатому парку було безліч фонтанів, так і фонтан «Слон». Фонтан виявився дуже міцним і встояв під час військових обстрілів, а після закінчення Другої світової війни став знаком відродження столиці.

  • «Київський Самсон»

Ще один символ фонтану «Київський Самсон» – як арт-об’єкт прикрашає вулицю Ярославську, 58. Раніше це був один з найстаріших фонтанів і перебував він на Контрактовій площі.

  • Київський комп’ютер

Як перша електронно-обчислювальна машина створена на території Європи надихнула на однойменну міні-скульптуру Дарину Вовк. Скульптура знаходиться за адресою Ярославів Вал, 23, а в роки своєї роботи комп’ютер сприяв розвитку космічних польотів, авіації, ракетної техніки і так далі, виробляючи обчислення близько 3х тисяч операцій в хвилину цілодобово.

  • Скульптура Першого трамвая

Перший трамвай столиці теж заслужив власну скульптуру. Він запрацював 1 червня 1892 роки від Царської площі в центрі Києва до Олександрівської площі в Подільському районі. Мініатюрний пам’ятник цьому транспорту створила Дар’я Вовк, а знаходиться він на Спортивній площі, 1.

  • Будинок на Дегтярній

Навіть будівельний матеріал вважається символом Києва – плінфа, являє собою глиняну цеглу, після цеху випалу. Використовувався цей будівельної матеріал не тільки на Русі, але ще візантійськими і давньоримськими будівельниками. За адресою вулиця Дігтярна, 6 на розі будинку розміщується міні-скульптура Сергія Галенко, як приклад такої кладки.

  • Міні-скульптура на Електриків

Подільський район столиці оповитий легендою про Кирила Кожум’яку – богатиря, який поборов Змія Людожера. Міні-скульптура Марка Галенко присвячена богатирській хоробрості, і подивитися її можна за адресою вулиця Електриків, 29а.

  • Скульптура Київському велотреку

Нинішній мер столиці недарма популяризує велосипедний спорт, адже київський велотрек – один з найперших в Європі. Він побудований на початку 20 століття Іваном Беленко по вулиці Липинського (раніше Святославської). На цій же вулиці, біля будинку 15 можна побачити тематичну скульптуру Юрія Білявського, а за допомогою QR-коду дізнатися ще більше цікавих фактів.

  • Скульптура “Київський лист”

Синагога в центрі столиці (вулиця Шота Руставелі, 13) теж має скульптурою-символом Кіева.На стіні є міні-скульптура «Київський лист» Юрія Білявського. Він присвятив свій арт-об’єкт документу 10 століття, який був написаний на території древньої Русі і містить в собі прохання зібрати гроші для викупу іудея Яакова бен Ханукка. Сам лист було виявлено в Каїрі, а оригінал зберігається в Кембріджському університеті в Англії.

  • Сонячний годинник

Сонячний годинник автора П’єра Брульона теж стали частина проекту «Шукай». Мініатюрна скульптура про них грунтується на встановленому оригіналі в дворику Києво-Могилянської академії. У 18 столітті автор годин викладав в цьому вузі, а сам годинник використовували у великій кількості наук.

  • Скульптура Ланцюгового мосту

Дивом техніки і небаченим винаходом порахували кияни ланцюговий міст, відкритий в столиці в 1853 році. Автор моста Чарльз Віньоль – британський інженер, а його ланцюговий міст справив такий фурор, що його копію в сріблі показали на Лондонській виставці. На жаль, міст не пережив Громадянську війну в 1920 році, і Євген Патон на його місці спроектував новий, але і цей міст був знищений в 1941. Трохи пізніше, в 1965 році був збудований міст Метро. Але саме ланцюговому була створена міні-скульптура Ольги Колесник, подивитися на яку можна за адресою вулиця Болсуновських, 13-15.

  • Скульптура “Київські шахи”

Чи не могли обійти стороною і київських шахістів, які стали не тільки особливістю парку Шевченка, а й в цілому Києва. Скульптура «Київські шахи» Ольги Колесник встановлена ​​в цьому ж парку і має свою легенду «Зітри мене і зробиш хід конем».

  • Скульптура «Туфелька Сержа Лифаря»

Знаменитому французькому танцівникові, родом з Києва, присвятив Юрій Білявський свою скульптуру. «Туфелька Сержа Лифаря» встановлена ​​за адресою вулиця Пушкінська, 5-7 / 29. Цей артист отримав найвищу нагороду в балетному мистецтві «Золоту балетну туфельку», оригінал якої з Франції був переданий дружиною танцівника в Музей історичних коштовностей України, а згодом в Національний музей історії України.

  • Арт-об’єкт на Ярославовому Валу

На згадку про українського винахідника Ігоря Сікорського та його вертольоті встановлений цей арт-об’єкт на вулиці Ярославів Вал, 22. Автор скульптури – Юрій Білявський, був натхненний саме вертольотом винахідника і відтворив його в своїй скульптурі. До речі, перший вертоліт Сікорський сконструював в свої 20 років, а за час свого життя зробив небувалий прогрес в авіації.

  • Скульптура “Негайна допомога”

Дана експозиція присвячується створенню першої кінної невідкладної допомоги в Києві, яка з’явилася в 1881 році і змогла врятувати велику кількість городян, адже тільки в 1913 році з’явилися автомобілі. Це були перша безкоштовна швидка допомога в Києві. Цікавий факт, що символом невідкладної допомоги була сніжинка, яка і нині нанесена на сучасні автомобілі.

  • “Михайло Булгаков”

Скульптура Михайлу Булгакову встановлена ​​поруч з будинком-музеєм на Андріївському узвозі, 13. Відомий письменник дуже любив Київ, провів тут своє дитинство і старість. У багатьох творах Булгакова згадується про Київ, шкода назви міста автор вимовити не міг.

Проект «Шукай» стане цікавим для всіх від дітей до людей у ​​віці. Адже за допомогою таких об’єктів мистецтва є можливість дізнатися історію Києва і цікаві історичні факти про нього.

Такі муніципальні проєкти роблять величезний внесок в історичну, краєзнавчу і туристичну сферу міста. Ідеальний формат дозволить навіть школярам насолодитися прогулянкою і вивченням столиці.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.