Субота, 27 Квітня, 2024

Акумулятори для ДБЖ: види та принцип вибору

Джерела безперебійного живлення дозволяють приладам працювати автономно у випадку проблем в електричній мережі, а також захищають їх від несподіваного вимкнення та стрибків напруги. Зазвичай використовуються для важливих об’єктів: комп’ютерів, систем безпеки чи життєзабезпечення – раптове припинення роботи яких може призвести до втрати даних або інших негативних наслідків. 

ДБЖ мають вбудований акумулятор, за рахунок заряду якого і здійснюється підтримка роботи під’єднаних приладів. Після певного часу експлуатації батарея безперебійника, як і будь-яка інша, втрачає властивості накопичувати та зберігати енергію. Щоб повернути пристрою початкову потужність, її необхідно замінити на нову. Вибираючи акумулятори для ДБЖ https://www.powersol.com.ua/uk/shop/akumulyatory/dlya-ibp-invertornyh-sistem-uk/, потрібно враховувати їх характеристики.

Процес зношування акумулятора нормальний і залежить від інтенсивності використання пристрою, а також від дотримання правил експлуатації. Акумулятори зручні, але вибагливі до умов зовнішнього середовища та умов роботи: швидко втрачають властивості на морозі та якщо певний час повністю розряджені. Тож щоб продовжити термін служби, варто дотримуватися інструкції з використання. Після завершення терміну експлуатації потрібно придбати новий. Великий вибір акумуляторів для різних ДБЖ можна знайти на сайті компанії PowerSol.

Види акумуляторів

Існує декілька видів акумуляторів:

  • кислотні, їх ще називають AGM. Всередині акумулятора абсорбований електроліт. Відрізняються низьким саморозрядом, позбавлені ефекту пам’яті, мають великий ресурс циклів заряджання-розряджання та термін експлуатації.
  • гелеві. Всередині акумулятора знаходиться гель. Пристосовані до глибокого розряду і не втрачають властивостей, якщо тривалий час знаходяться в розрядженому стані, але псуються при коротких замиканнях. Вони значно дорожчі, ніж кислотні.
  • LiFePO4. Новий вид акумуляторів, який має ряд переваг перед попереднім поколінням: високий коефіцієнт корисної дії, швидке заряджання, компактність, можливість роботи в діапазоні температур -15 –  60 градусів, тривалий термін експлуатації, низький рівень саморозряджання.
  • карбонові. Ці акумулятори мають найкращі характеристики, довгий термін експлуатації та великий діапазон робочих температур.

Основні правила вибору акумулятора

Основна характеристика для вибору акумулятора – ємність. Щоб зрозуміти, яка ємність необхідна, потрібно визначити сумарну потужність всіх пристроїв, які будуть живитися від ДБЖ, та бажаний час їх роботи. Потрібно купувати акумулятор з запасом ємності 20%, які будуть використані на втрати в ланцюзі. Напруга акумулятора повинна бути такою, яка була в оригінального елементу. 

Краще обирати акумулятори відомих виробників в перевіреного постачальника. Це гарантує довгий термін експлуатації елементу живлення.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.