Субота, 27 Квітня, 2024

Виготовлення друкованих плат: що потрібно знати та куди звертатися?

Компанії виробники електроніки, конструкторські бюро та виробничі об’єднання для реалізації практично будь-яких своїх проектів не можуть обійтися без електронної складової, основою якої є друкована плата. Але навіть досвідчені розробники найчастіше не зовсім вірно розуміють специфіку виробництва друкованих плат. Спробуємо внести ясність у це питання.

Що треба знати?

Щоб зробити друковану плату з найменшими витратами в найкоротші терміни рекомендуємо ознайомитися з основними етапами виробництва та рекомендаціями до них.

Ідея

Процес виготовлення будь-якого електронного виробу починається з ідеї. Вона має бути чітко сформульована у вигляді технічного завдання на папері чи електронному вигляді.

Принципова схема

Щоб за ідею взялися розробники — технічне завдання треба супроводити принциповою електричною схемою майбутнього виробу. Якщо знань для цього не вистачає — необхідно при виборі компанії-виробника звертати увагу на ті з них, хто займається контрактним виготовленням електроніки. За наявності принципової схеми виготовлення друкованої плати відбувається швидше і може бути виконане будь-якою компанією, що надає такі послуги.

Форм-фактор

Розміри плати — це основа, щодо якої проводитиметься її розробка згідно з ГОСТ та ISO. Наявність принципової схеми та габаритних розмірів прототипу – основа для початку розведення друкованої плати, створення документації та gerber-файлу, за яким буде згодом вестися процес виробництва, включаючи монтаж елементів зі специфікації.

Вартість

Після створення гербер-файлу та затвердження форм-фактора майбутньої плати можна дізнатися про вартість ідеї виготовлення електронного виробу. Найчастіше більшість замовників роблять одну й ту саму помилку: намагаються з’ясувати вартість, не маючи документації. Звичайно, досвідчений виробник може оголосити приблизну вилку цін, ознайомившись з технічним завданням, але точну вартість не назве жоден розробник, що поважає себе!

Точну вартість реалізації ідеї можна дізнатися лише після того, як розробник створить документацію на неї, згідно з технічним завданням

Дізнатися вартість ідеї та отримати консультацію щодо виготовлення друкованої плати можна тут: https://www.verikom.kiev.ua/uk/services/izgotovlenie-uk/.

Серійне виробництво

При серійному виробництві друкованих плат рекомендуємо виготовляти зразки з метою їх тестування. У разі позитивного результату тесту процес можна запускати в серію. У разі негативного результату — на цьому етапі ще можна внести правки до плати та усунути помилки.

При серійному виробництві, якщо плата виготовлялася вперше, завжди замовляйте зразки. Це дозволить вчасно виявити та усунути помилку

Докладніше про те, що потрібно для виготовлення друкованих плат, читайте тут: https://www.verikom.kiev.ua/uk/statti-uk/shho-potribno-dlya-vygotovlennya-drukovanyh-plat/.

Куди звертатись — де замовити друковані плати?

При виборі компанії-виробника насамперед слід звертати увагу на репутацію. Звертайте увагу на відгуки реальних замовників, тих, хто вже працював із компанією та ділиться своїм досвідом. Дуже часто за відгуками можна скласти досить точну думку про того чи іншого виробника. Репутацію виробництв та відгуки про компанії з виготовлення друкованих плат можна переглянути на google maps. Наприклад, в Україні найвища репутація серед компаній у виробничого об’єднання VERIKOM.

Сподіваємося, що ці нескладні поради будуть корисні всім, хто використовує друковані плати для реалізації своїх ідей!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.