Понеділок, 15 Липня, 2024

Багатоповерхівка з сонячними батареями у Києві: історія незвичайного будинку

За останні кілька років сонячна енергія стала альтернативним джерелом електропостачання житлових будинків у Києві. Одним з перших серед них стала багатоповерхівка на Позняках. Її мешканці менше платять за комунальні послуги завдяки наявності сонячних панелей на фасаді та даху будинку. Голова ОСББ Валерій Нікітченко розповів про подробиці нового проекту щодо підвищення енергоефективності багатоповерхівки в Києві, пише kyiv-future.com.ua.

Що відомо про цей багатоповерховий будинок ? 

У 2003 році на проспекті Миколи Бажана був збудований будинок, на якому пізніше були встановлені сонячні панелі і вітроелектростанція. У ньому є 422 квартири та 26 нежитлових приміщень. Загальна опалювальна площа становить понад 40 тис. кв. м.

Місцеві мешканці були незадоволені низькою якістю та високою вартістю обслуговування будинку. У зв’язку з цим вони звернулися до суду для усунення представників ОСББ, після чого обрали нову відповідальну людину — Валерія Нікітченка. Коли в Україні з’явилися перші електростанції, він разом з іншими мешканцями будинку вирішили їх використати, щоб зменшити витрати на комунальні послуги.

Перші кроки до модернізації будинку

Через деякий час голова запропонував мешканцям київської багатоповерхівки програму реконструкції, яка складалася з трьох напрямків: комфорт, безпека, енергоефективність. За словами Валерія Нікітченка, для цього було проведено енергетичний аудит. Після отримання його результатів стало відомо, що рівень енергоефективності будинку відповідає класу F. Як пише elektrovesti.net, пізніше з’ясувалося, що під час будівництва були допущені проектні та технологічні помилки.

«Через це будинок почав поступово руйнуватися і, коли ми створили ОСББ, він був майже в аварійному стані», — сказав Валерій Нікітченко.

Після цього розпочалася реалізація проектів з метою проведення модернізації багатоповерхового будинку. Зокрема, 5 років тому було ухвалено рішення скоротити споживання тепла та зменшити вартість оплати за електроенергію у київській багатоповерхівці. Спеціально для цього люди утеплити фасад будинку, замінили вікна, двері та встановили регулятори на батареях. Також у будинку замінили освітлення на діодне та встановили датчики руху. Все це дозволило мешканцям енергоефективного будинку в Києві економити на оплаті опалення та освітлення як мінімум 100 тис. грн на рік.

Сонячні батареї та вітроелектростанція

Завершальним етапом модернізації будинку на Позняках стало встановлення сонячних батарей. На стіні вдалося розмістити 135 панелей загальною потужністю 38 кВт. Їхня вартість становить майже 1 млн грн. За словами голови багатоповерхівки, загальна окупність вартості панелей такої потужності становить близько 10 років.

Крім сонячних панелей значно зменшити споживання електроенергії дозволяє вітрова електростанція, яка знаходиться на фасаді будинку. Її потужність складає 18 кВт. Станцію розмістили на найвищій точці багатоповерхівки, де швидкість вітру становить 6 м/с. Дана станція має 9 вітряків та оснащена акумуляторними батареями. Вони абсолютно безшумні та безпечні для дітей та тварин. Окупність вітрової електростанції вартістю понад 4 млн становить 8 років.

Фінансування проекту

Для реалізації проекту щодо підвищення енергоефективності будинку було залучено близько 31 млн грн. Таку велику суму вперше інвестовано в Україні в забезпечення багатоповерхівки. Об’єднання співвласників взяли кредит. Більшість цих грошей буде погашено за рахунок коштів місцевого та державного бюджетів, а близько 6 млн мають виплатити мешканці будинку.

Перші гроші на купівлю сонячної та вітрової електростанцій надійшли з міського бюджету за програмою спільного фінансування «70/30». Потім 9,5 млн було взято в кредит з Укргазбанку зі ставкою 21% за умови, що власники кожної квартири виплачуватимуть по 300 грн на місяць протягом 5 років.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.