П’ятниця, 19 Липня, 2024

Чому кияни часто обирають електросамокати для переміщення по місту?

Поки тролейбуси та маршрутки працюють в обмеженому режимі, найбільш вдалою альтернативою для переміщення на короткі відстані по Києву є електросамокати. Вони максимально зручні та прості у використанні, тому відрізняються хорошою маневреністю та мають регулятор швидкості. Це ідеальний вибір для прогулянки містом, зустрічі з друзями і навіть поїздки на роботу чи навчання. Саме тому електросамокати люблять використовувати студенти, підприємці, співробітники компаній, мами та їхні діти. Одним із шанувальників цього виду транспорту є киянин Олександр. Більше на kyiv-future.com.ua.

«У Києві зараз пробки. Я залишаю авто та добираюся на роботу на метро. Потім їду містом на самокаті. Це у 2-3 швидше», — сказав він.

Також, на його думку, це найбільш вигідний у застосуванні транспорт у місті:

«За допомогою електросамокату можна заощадити. Наприклад, моя поїздка обходиться на 15 гривень дешевше, ніж на машині», — повідомив Олександр.

Електросамокати з’явилися на вулицях Києва лише кілька років тому у Шевченківському та Печерському районах, після чого швидко стали популярними. В 2021 оператори почали наносити розмітку на дорогах для паркування самокатів, де можна їх залишати або орендувати для поїздки по місту.

Незважаючи на війну, компанії Bolt та Bikenow вже відновили прокат цього наземного транспорту. Їхні представники обіцяють у разі високого попиту збільшити кількість самокатів, а зону їхнього використання розширити.

Вартість оренди електросамокатів у Києві 

Доступна вартість проїзду є однією з головних причин, чому кияни часто орендують електросамокати для швидкого та зручного переміщення по Києву. Варто зазначити, що вона нижча, ніж проїзд в автомобілі чи таксі. Наприклад, ціна за оренду електросамокату Bolt у квітні 2022 року становить від 5 грн за розблокування та 1,5 грн за хвилину проїзду. Його можна орендувати на спеціальній парковці у різних районах центра міста. Зазвичай кияни використовують електросамокати для коротких поїздок протягом 15-30 хвилин, тому вартість кожної не перевищуватиме 45 грн.

Порівняно з минулим роком вартість оренди електросамокатів у Києві знизилася. Раніше за 1 хвилину поїздки кияни платили 2 грн, а за розблокування електросамокату від 9 грн і більше залежно від компанії, яка надає послугу використання електросамокатів.

Правила використання електросамокатів 

  1. Максимальна швидкість — 20 км/год (раніше вона становила 30-35 км/год). У паркових, пішохідних та історичних місцях Києва швидкість не повинна перевищувати 14 км/год. 
  1. У місті є громадські місця, де не можна залишати електросамокат. До них відносяться: державні установи, історичні місця, цвинтарі, парки та сквери. Також не можна залишати самокат в 50 м від входу в метро. 
  1. У Києві є певні місця, де забороняється їздити електросамокатами, а саме: цвинтарі, військові шпиталі, популярні пішохідні зони. У разі наближення до цих зон самокат зупинятиметься.

Також варто пам’ятати, що компанія повинна страхувати всіх клієнтів на випадок виникнення травм та інших непередбачених ситуацій. Поліс повинен покривати витрати на лікування та компенсувати шкоду, завдану майну інших людей на суму від 100 тис. грн. 

Крім цього, важливо звернути увагу на те, щоб на самокаті був номер у вигляді літери та 3 цифр. Це допоможе визначити порушника правил використання електросамокату і передати інформацію про те, що трапилося у місті.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.