Неділя, 14 Липня, 2024

Чи виграла Україна битву за Київ

Біля столиці активні бойові дії тривали понад місяць. Хоча ворогу і не вдалося  захопити Київ, за даними розвідки, він від своїх планів не відмовився. Чи виграла Україна битву за столицю, та чи безпечно повертатися до міста, читайте у нашому матеріалі. Більше на kyiv-future.com.ua.

Київ вистояв

В Генпрокуратурі повідомили, що через повномасштабне вторгнення російських військ в Київській області, загинули понад 1000 людей.  Зокрема  станом на 10 квітня на Київщині вбито 1222 людини.  Окупанти не змогли зайти до Києва, бо їх зупинили українські воїни у передмісті.  За словами президента України, В. Зеленського,  Буча, Ірпінь, Гостомель  – були  знищені. Там загинули люди. Мирні мешканці. Тому чи виграла наша країна цю битву, він не впевнений. Голова держави наголошує, що українські військові захищаючи Київщину,  утримали та не віддали своє.  А чи перемогли, він поки що не готовий  сказати. Президент  зазначив, що Буча, де  ворожі війська скоїли звірства відносно мирного населення, є частиною Києва. На  думку Зеленського, те що зараз вдалося відстояти Київ,  це не остаточна перемога. Він вважає, що поки не можна казати, що Україна виграла битву за Київ.  На його думку, столиця остаточно вистоїть, коли наша країна переможе в цій війні. Для цього треба звільнити українські території від загарбників.

Чи існує загроза захоплення міста

За словами військових експертів, загроза столиці може бути  лише в тому випадку, якщо російські війська будуть мати успіхи на Донбасі. Тоді вони вийдуть на річку Дніпро. Правда, якщо  зможуть прорвати оборону. Після чого зможуть піти на північ і тримати курс на столицю.

В Міноборони заявили, що розслаблятися у питанні безпеки столиці поки що не можна. За даними ЗСУ, Київ залишається головною метою російських окупантів.

Військові роблять все можливе для захисту міста від ворога. Проте киянам потрібно бути готовими до будь-якого розвитку подій.

Не дивлячись на загрозу нападу російської армії, кияни вже втомилися чекати, та починають повертатися додому. Патрульна поліція закликає мешканців столиці повертатися лише після офіційного дозволу.  Адже, якщо ворог захоче повернутися, то при наступному наступі не так просто буде евакуюватися.

Навіть якщо повторного нападу на столицю не буде, то все одно місто будуть обстрілювати ракетами.

В свою чергу, мер Києва В. Кличко вважає, що відступ росіян ще не означає, що не буде нових спроб захопити місто. Тому столиця має продовжувати тримати оборону.  За його підрахунками, повертатися не можна ще кілька тижнів.

Крім того, правоохоронці повідомили, що в місті та на Київщині ще залишилося багато вибухонебезпечних предметів. У  поліції  наголосили, що їх не можна намагатися розмінувати своїми руками.

Розмінування території досі триває. Станом на 11 квітня на Київщині знешкодили понад одинадцять тисяч боєприпасів. За даними правоохоронців, головні роботи з розмінування території планують завершити в квітні- травні.  Повне розмінування території триватиме близько року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.