Четвер, 18 Липня, 2024

Церква Спаса на Берестові: місце умиротворення серед війни

У столиці є багато красивих та заспокійливих місць, одне з них – церква Спаса на Берестові. Чому храм потрібно відвідати, читайте у матеріалі на kyiv-future.

Найдавніша церква у місті

Це чудова церква та перлина київської архітектури. Цікава визначна пам’ятка Київської Русі часів раннього християнства. Церква одна з перших збудованих у Києві. Вона була місцем поховання осіб княжого роду. Це історичне місце всеукраїнського масштабу. Вся територія храму є пазлом із будівель 12, 17 та 19 століть. До речі, Церква Спаса на Берестові – найдавніша у столиці. При розкопках тут виявили поселення ранньої залізної доби (9 століття до н.е.) і поховання 15-18 століття. Багато артефактів досі перебувають під землею. Вік храму відноситься до 10-12 століття. Він був згаданий у “Повісті временних літ” і вважався родовою церквою київських князів. Зазначається, що церква була повністю зруйнована в 1240 році при взятті міста Батиєм. Потім її відбудовували у 16 та 18 століттях. Зокрема, до неї було добудовано дзвіницю, яка збереглася до наших днів. До речі, від споконвічного вигляду церкви залишилася лише частина фундаменту. У 1947 році з неї зробили музей. У ньому можна побачити розкопки періоду залізної доби. Вхід до музею платний.

До речі, всередині будівлі збереглися розписи 12 та 17 століть. Зазначається, що до їх створення були причетні творці з Афона. Про це свідчать написи, що збереглися на стінах храму. У церкві є незвичайне зображення – ікона Богоматері «Всецариці». Легенди свідчать, що її образ змальований з афонської ікони, і є чудотворним.

До речі, всі фрески перебувають у хорошому стані. Одна з них датується 12-м століттям. Фрески, які можна розглянути поблизу, вражають своєю величчю та старовиною.

Церква була відреставрована та відкрита у 2019 році. Після реконструкції набула стилю українського бароко.

Локація, яка умиротворяє

У церковному музеї відчувається надзвичайна енергетика. Вона схиляє до медитації та глибоких роздумів. Це дуже атмосферне місце. Знаходиться неподалік Києво-Печерської Лаври. Сама церква розташована в дуже мальовничому, тихому місці. Біля церкви є лавки, сквер та чудовий оглядовий майданчик, звідки відкривається панорамний вид на місто та Дніпро. Чудово виконаний архітектурний комплекс порадує естетичні відчуття. Варто відвідати туристам. Для мешканців – це затишне місце відновити сили та помилуватись архітектурою.

Офіційно церква входить до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Церква Спаса на Берестові під час війни

Після перерви музей знову відчинив двері для відвідувачів. У ньому представлені оновлені експозиції. Також у музеї гостям вперше покажуть артефакт, виявлений у 2017 році, під час реставраційних робіт, що проходили у храмі. Це склянка одного з артилерійських снарядів. Їм бомбили столицю у січні 1918 року. Храм чекає на відвідувачів з 10:00 до 16:00. Не прийомні дні – понеділок та вівторок. Щоб потрапити туди, потрібно купити вхідний квиток.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.