П’ятниця, 12 Липня, 2024

Думка політичних і воєнних експертів: коли кияни зможуть повернутися додому?

Війна в Україні кардинально змінила життя киян. За останній місяць понад 700 тисяч людей поїхали до інших країн. Також деяких жителів Київської області евакуювали до інших українських міст через обстріли окупантами житлових кварталів, а решта залишилися у своїх будинках без допомоги та підтримки. Зараз російські війська постійно програють та відступають. У зв’язку з цим політичні і військові експерти поділилися своїми думками щодо того, коли закінчиться війна і кияни зможуть повернутися додому. Далі на kyiv-future.

        Олексій Арестович: «Кінець квітня кінець війні»

Радник керівника Офісу Президента має оптимістичні припущення щодо подальших воєнних дій російських окупантів на території України. За його словами, наразі під Києвом та біля найближчих регіонів майже завершено активну фазу війни. Російські війська відступають і зазнають втрат, а навколишня територія на 80% контролюється українськими військовими. Тому, скоріш за все, до кінця квітня ворог має остаточно відступити. Але якщо виникнуть спроби повторної атаки Києва, поразка російських солдатів неминуча.

«Війна може тривати ще тиждень чи 10 днів. Кінець тут один — вони стратегічно програли і далі програватимуть. Тому я думаю, що в середині квітня або наприкінці квітня кияни, які поїхали, зможуть повертатися додому», — сказав Арестович.

Також, на його думку, є два варіанти закінчення війни: мирна угода про припинення воєнних дій або відведення військ після захоплення російськими військовими певних українських регіонів. У другому випадку ворога очікують втрати. 

«Вони стоятимуть на місці, тобто ми точно знатимемо координати. Це ж не ловити війська, які пересуваються в полі. Ми ціленаправлено будемо їх розстрілювати», — сказав Арестович.

Сергій Грабський: «Доведеться почекати ще півроку»

Наразі російські війська продовжують рухатися лише у напрямку Херсона, Миколаєва та у зоні АЕС. В інших вони програють і не мають шансів на успіх. На думку військового експерта Сергія Грабського, незважаючи на те, що Росія має перевагу у кількості військових, така тактика дій противника є зовсім неефективною. Сьогодні війна ведеться не великими масами російських військових, а кількома десятками технічних засобів окупантів. Тому, швидше за все, Росія й надалі втрачатиме своїх людей та техніку.

Але варто звернути увагу і на той факт, що Путін навряд чи захоче так швидко відступати, якщо він зміг захопити Донбас, Крим та Чорнобильську АЕС у Київській області. У зв’язку з цим він може почати направляти свої війська до столиці, щоб спробувати знову її захопити. Тож українським військовим доведеться боротися приблизно ще півроку, поки відбуватимуться переговори з дипломатами Росії. За цей проміжок часу мають відбутися позитивні зміни для України, особливо її адміністративного центру — Києва.

Поки що військова ситуація у Києві залишається під контролем українських захисників. Росіяни не можуть наблизитись до міста або стягувати сюди свої війська. Якщо так буде й надалі, швидше за все, через півроку люди, які виїхали, зможуть повернутися додому.

«Треба розуміти, що війна не закінчиться завтра. На жаль, у мене така впевненість, як би це не звучало, що вона не закінчиться і через 1-2 місяці. Ми далі продовжуватимемо оборонятися, тому нам потрібні будуть сучасні, потужніші комплекси Patriot», — сказав Сергій Грабський в ефірі Радіо НВ.

Микола Жирнов: «Росіяни не виконують завдання керівництва. Війни не буде»

Керівник військово-цивільної адміністрації столиці впевнений у програші російських військових у війні проти України. За його словами, зараз у Київській області відбуваються бої з окупантами з окупантами у Броварах, Славутичі, Вишгороді. Нещодавно вони намагалися рухатися далі, але в районі Мощуна їх зупинили українські захисники. Військова ситуація у найближчих регіонах Києва складна, але контрольована.

У Києві військовим вдається вчасно збивати російські ракети та затримувати диверсантів. Їхні уламки падають на житлові будинки, тому в місті є постраждалі. Також за весь час війни поліція затримала 127 диверсантів та 14 окремих диверсійних груп. Попри це у столиці посилюють оборону. У місті створюються нові блокпости, перекриття, збільшують кількість працівників тероборони та збивають ворожі ракети сучасною військовою зброєю. 

«Наразі російські солдати не здатні виконувати бойові завдання, поставлені вищим російським керівництвом через суттєві втрати та поранення особового складу, тому війни не буде і, скоріш за все, через кілька місяців люди повернуться додому», — повідомив Микола Жирнов.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.