Київ – перше місце за величиною в Україні, де проживає 3,1 мільйона громадян, а лише кількість вулиць перевищує цифру 2 059 тисяч. В кожного є улюблені райони, місцини, парки, однак, не кожен киянин може знати назву вулиці, наприклад, в Шевченківському районі. Але є одне місце, про яке знає кожен, ба навіть поза межами Києва знають. Багато українців їде до столиці України, щоб прогулятись головною вулицею міста, яка має назву Хрещатик. Далі на kyiv-future.
Перші згадки про Хрещатик
Чи замислювався хтось, прогулюючись теплими вечорами колоритним Хрещатиком, коли з’явились перші згадки про цю вулицю, чому така назва, або що було на місцях сучасних будівель?
Тож, перші відомості про Хрещатик, таким, яким ми його знаємо сьогодні, з’явились у 1797 році. Звичайно, сама місцина існувала ще задовго до 1797 року, навіть за часів Київської Русі, однак це була звичайна, але велика, долина засаджена лісами, де жителі могли полювати задля розваги або харчу. Проте далеких 226 років тому, на тому самому місці, де зараз зустрічаються групи компаній, щоб весело провести час, або зробити атмосферні кадри, проходили такі самі люди, і вже називали цю вулицю так само, як і ми. На перший погляд, не так вже й багато років пройшло, але скільки всього з того часу змінилось. Наприклад, на місцях сучасних будівель не було нічого. Уявіть собі, як виглядав би сьогодні Хрещатик без великих споруджень, через які є відчуття, що ми живемо у лабіринті з цегли.
Чому саме “Хрещатик”?
Багато хто думає, що головна вулиця має назву “Хрещатик” через хрещення Русі князем Володимиром. Така інформація є неправдивою, оскільки Хрещатик це найбільш язичницька вулиця, тому що на ній не було побудовано жодної церкви.
За часи існування головної вулиці, вона мала різні назви. Найстаріше найменування – “Перевесище”, і пішло воно від слова “переважування”, яке робили жителі Київщини після лову звірів. Також були наступні назви:“Хрещата Долина”; “Хрещатий Яр”; “Єврейська Долина” або, за іншими відомостями “Піски”. Навіть у ХХ столітті головну вулицю перейменовували. У 1923 році вулицю перейменували на “Вацлава Воровського”, але мешканці Києва продовжували називати її Хрещатиком, тому в 1937 році назву повернули. А в період гітлерівської окупації це було “Фон Ейхгорнштрассе”, що також не прижилось, бо кияни так само продовжували називати вулицю по старому.
І не важливо які ідеї виникнуть через рік, два або п’ять, історичне місце буде називатись “Хрещатиком”. Наш народ ніколи не поступиться історичним найменуванням своєї величної вулиці.
Але чому ж саме “Хрещатик”? Назва пішла від того, що вулиця перехрещена між Старим містом і Печерськом. А раніше вона була густо перетнута ярами. Тобто “Хрещатик” походить від слова “перехрещення”.
Сучасний Хрещатик
Хрещатик сьогодення має неймовірну кількість будівель, які розпочали свій шлях ще у 1797 році, коли була збудована перша споруда, яка і досі височіє. Кожного року головна вулиця приймає велику кількість туристів, які обов’язково прокладають свій маршрут через неї. Хрещатик – це одна з головних пам’яток і гордість нашого міста. Кожного вечора там збираються як жителі, так і приїжджі, щоб насолодитись неймовірною архітектурою цього місця. Навіть ті, хто із самого народження живуть у Києві, не обходять стороною цю вулицю, а, навпаки, кожного разу із все більшим задоволенням роздивляються будинки, фонтани та монументи. А вечірній Хрещатик, це окремий вид задоволення, коли ліхтарі запалюються він стає найромантичнішим місцем на планеті.