Четвер, 18 Липня, 2024

Музей Павла Тичини: атмосферне місце, куди хочеться повертатися

У столиці багато цікавих місць. Одне з них – музей українського письменника та поета Павла Тичини. Чому його потрібно обов’язково відвідати, читайте у нашому огляді. Більше на сайті kyiv-future.com.ua.

Історія

Відкрив свої двері для відвідувачів музей-квартира Тичини у 1980 році. У цьому місці творець жив із 1944 по 1967 роки. Гарний та цікавий музей, допоможе відкрити для себе Тичину як художника та музиканта. У музеї чимало експонатів. У ньому збережено колорит епохи та чудовий інтер’єр. Можна побачити, як жив та мислив письменник. Музей варто відвідати учням старших класів.

Хороше місце для культурного відпочинку

Чудова квартира-музей видатного діяча, письменника Павла Тичини знаходиться у центрі міста. Квартиру стоїть відвідати, адже тут збереглися особисті речі, величезна бібліотека письменника. Квартира має 5 кімнат, кожна з яких сповнена речами, портретами, книгами.

Цікаве місце, дає можливість дізнатися та уявити, як жив великий український поет разом із сім’єю у повсякденному житті, пізнати його побут. Коли заходиш у музей, створюється відчуття чи то ви прийшли у гості до старих знайомих. Панує атмосфера будинку та затишку. Гостям з порога можуть запропонувати філіжанку кави з імбирним печивом. Тут збереглася атмосфера тепла та затишку,  пронесена крізь багато років.

Радимо відвідати це місце з екскурсією. Буде дуже цікаво. Розкажуть багато незнайомих фактів. Наприклад, поет П.Г.Тичина був обдарованою людиною, грав на шести музичних інструментах, малював, знав іноземні мови. Незважаючи  його на посади, був досить скромною людиною.

Багатьох підкорює бібліотека зібрана Тичиною і впорядкована його дружиною. Це домашня бібліотека із книжковим фондом понад 20 000 книг. Для порівняння: у міських бібліотеках місцями до 20 тисяч.

також гостей вразить:

– робоча кімната з роялем;

– малюнки самого Тичини та його музичні інструменти (взагалі не кожен знає, що він малював, та ще й вмів грати на кларнеті, звідси і назва його першої та найвідомішої збірки віршів – Сонячні кларнети).

Рекомендуємо це місце, особливо тим, хто хоче відчути атмосферу життя в Радянському Союзі. Збережено меблі, книги, одяг, килими та різні дрібнички, що належали Тичині.

На вході до музею видають буклети з усією інформацією. Також у музеї проводять квест та майстер класи, які сподобаються дітям.

До речі, для школярів це буде не просто цікава екскурсія. У дітей проходить незвичайний інтегрований урок з читання, малювання та трохи музики. Також  вони можуть взяти участь у мистецькому проекті “Я малюю вірш Тичини”. Подорожуючи кімнатами музею, діти знайомляться з біографією поета та інтер’єром квартири, слухаючи вірші та декламуючи самостійно, вони  асоціюють їх із образами, що виникають у їхніх думках. Також можуть грати на музичних інструментах поета. Після екскурсії діти у спеціальних альбомах малюють ілюстрації до віршів. .

Як дістатися

Будівля музею знаходиться по вулиці Терещенська,5. Неподалік Літературного музею, а також інших відомих будівель, у яких знаходять художньо-літературні музеї та заклади. Вхід до музею платний. Є безкоштовні дні для відвідування.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.