Неділя, 14 Липня, 2024

Музей пожежної справи: паровий насос та дивні авто здивують киян

У столиці багато різних культурних та цікавих місць. У нашому огляді розповімо чому обов’язково потрібно відвідати музей пожежної справи. Адже тут можна чудово провести час усією сім’єю. Більше на сайті kyiv-future.com.ua.

Історія музею

Раніше ця пожежна частина вважалася найбільшою в ЄС. Зараз вважається наймасштабнішою в країні. Хоча була відкрита у 70-х роках. Після чого з неї зробили музей, який відчинив свої двері у січні 2004 року. У ньому можна побачити цілу колекцію різних інструментів. Представлені архівні документи та знімки. До речі, унікальні експонати, які не можна побачити на території нашої країни та навіть у державах ЄС.

Найстародавніші експонати – віз на кінній тязі кінця дев’ятнадцятого століття і паровий насос. Він став першим механізованим засобом гасіння полум’я.

Чим цікаве місце

Сподобається тим, хто цікавиться історією пожежної справи. Тут продемонстровано історію розвитку пожежної техніки. Також можна почути різні цікаві розповіді, пов’язані із пожежниками. Зібрано рідкісні ранні екземпляри пожежної техніки Київського пожежного гарнізону. Також у музеї до всього дозволяють доторкнутися. Наприклад, посидіти та постояти у пожежних машинах.

Музей невеликий, але тут можна побачити старовинні насоси та спеціальні пожежні візки. Також пожежні авто, наприклад ЗіС-150 і навіть макети літаків. Усі експонати чудово збережені. До речі, а чи знали ви, що перша пожежна машина у Києві з’явилася у 1913 році. Можна докладно дізнатися, як гасили пожежу у столиці о 19 столітті.

Крім того, гості можуть посидіти в авто, які беруть участь у різних парадах. У машинах можна фотографуватись. Також у музеї можна спробувати себе у ролі пожежника загасити вогонь. Також ви зможете побувати в самому павільйоні, де пожежні машини очікують виклику, доторкнутися до форми рятувальника і каски.

Гід все дуже докладно та цікаво розповідають, дітям теж сподобається екскурсія. З розповіді гіда можна дізнатися багато всього нового. Наприклад, про роботу пожежника, адже нові знання не завадять. Проте про екскурсію слід домовлятися заздалегідь. Для цього за кілька днів телефонуйте до музею. Просто так приїхати туди не можна. Також проводяться екскурсії для школярів.

А під час днів відкритих дверей, які проводяться кілька разів на рік, можна взяти участь у різноманітних активностях. Наприклад, організовують конкурс «сімейний день надзвичайних ситуацій». Таке проведення часу сподобається. Можна попросити екскурсовода показати зал, де тренуються рятувальники. До речі, у музеї можна вільно фотографуватись. Якщо тут ще жодного разу не були, то радимо відвідати цей музей. Особливо всією сім’єю.

Як дістатися

Музей розташований на території чинної пожежної частини номер 25. По вулиці Маршала Малиновського, 6. Поруч знаходиться станція метро «Оболонь». Відвідування музею безкоштовне.

На цьому цікаві факти про музей не закінчуються. А ви бували тут, розкажіть у коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.