Неділя, 13 Жовтня, 2024

Національна опера Тараса Шевченка: місце, де живе справжній привид

У столиці багато різних цікавих місць. Ми розповімо, чи можна зустріти в Національній опері Т. Шевченка примару і чому варто відвідати це місце. Далі на kyiv-future.

Історія

Це найбільший музичний театр в країні, який відкрив свої двері для відвідувачів у 1901 році. Дуже красиве місце, яке любило і любить відвідувати не одне покоління киян. Опера зберігає свої історії.

В колишньому будинку опери, поряд зі спектаклями і бенефісами, влаштовувалися міські бали, де молодь могла познайомитися. Романтичні танці проходили тут до 1896 року. Однак, тут сталася пожежа і театр згорів дотла.

Після чого тут побудували нову будівлю. В результаті двох великих реконструкцій в 30-х і 80-х роках 20 століття будівля опери сильно змінилася

Чому сюди потрібно прийти

Дуже атмосферне місце. Чудова будівля опери, внутрішнє оздоблення і ту енергетику, що отримуєш, відвідавши черговий балет або оперу, того варта. Багато киян люблять  тут бувати в опері в осінньо-зимовий період року. Немов потрапляєш в інший вимір, в казку. Крім класичних балетів – які безсумнівно прекрасні, в опері дають і сучасні. Діти ночі, Радіо і Джулієтт в аранжуванні RadioHead залишать дуже яскраві враження. У виставі велика кількість артистів. Дуже красиві костюми.

Радимо прийти на екскурсію всередині будівлі. Екскурсоводи проводять екскурсії всередині з відвідуванням гримерок та репетиційних залів і це особлива атмосфера. Можна побачити сцену, декорації і підготовку артистів. Тобто всю магію зі зворотного боку. Тобто зануритися в театральну атмосферу – «від вішалки» до закулісся.

Прогулянка починається від портрета Шевченка, далі гості потрапляють в ще сплячий зал для глядачів і спостерігають за тим, як йде підготовка сцени до вистави. Можна наживо побачити, як виглядає оркестрова яма.

І після цього гості потрапляють за куліси. Проходять повз червоного куточка, де проходять всі прес-конференції і потрапляють на велику сцену, яка вже оформлена декораціями і завмерла в очікуванні глядачів. Тут тривають останні приготування, і глядачі це можуть побачити своїми очима з-за лаштунків. Наприклад, балерину, яка тільки-тільки одягає пуанти або балерину, яка розминається перед виступом в спортивному костюмі і без пачки. Після цього можна вийти на саму сцену і побачити сплячий зал для глядачів. Відчуття при цьому дуже незвичайні.

А далі гостей ведуть до арьер-сцені, потім «внутрішній дворик». Оглядати реквізит і різноманітну бутафорію для виступів, яка надає вистав жвавість, правдоподібність або, навпаки, фантасмагоричність.

І нарешті гості через «побутове» закулісся йдуть до балетним класах, де ви дізнаєтеся як відбувається повсякденна і постановочна робота. Можна побачити репетиційний процес. У гримерці видно багато загримованих артистів. Тут твориться диво, створюються нові особистості і образи.

Також під час прогулянки екскурсовод розповість, які драматичні події відбувалися тут багато років тому. Ви почуєте розповідь про історію київських театрів, пов’язаних з оперою, особливості київського театрального життя і курйози того давнього часу, коли театр тільки почав розвиватися в Києві.

Наостанок можна прогулятися по бель-поверху – найбільш красиво декорованому місця театру. Помилуватися прекрасними інтер’єрами, кришталевими люстрами, венеціанськими дзеркалами.

Побувавши за лаштунками, як ніби, переносишся в іншу реальність.

Екскурсії проходять щодня. Хоча б раз у житті дозвольте собі доторкнутися до прекрасного … отримаєте естетичне задоволення, зможете  надихнутися шедеврами.

До речі, у опери є свій привид. Екстрасенси обійшли театр з рамочкою, і вона спрацювала на 17-му місці в десятому ряду.

Як дістатися

Красива будівля оперети з затишним внутрішнім двориком, де можна перекусити в тиші від міста, знаходиться недалеко від станції метро Золоті Ворота. За адресою: вулиця Володимирська, 50.

До речі, в першу середу кожного місяця студентам вхід безкоштовний. Інформацію про спектаклі і ціни на квитки уточнюйте на сайті опери.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.