Субота, 27 Квітня, 2024

Незвичайні та цікаві скульптури Києва

Помітили, що останнім часом у Києві з’явилися дивовижні пам’ятники й скульптури – казковим персонажам, неймовірним істотам, надприродним творінням? Зворушливі і милі, вони створюють чудову атмосферу у столиці, а деякі з них вже мають власні легенди або міські історії. Далі на  kyiv-future.

Закохані ліхтарі

На одній з лавочок на Майдані Незалежності можна побачити незвичний артоб’єкт – два закоханих ліхтарі, роботи відомого скульптора Володимира Білоконя. Споруда символізує вічне кохання – її встановили напередодні Дня закоханих у 2009 році. Кажуть, що ці двоє допомагають усім закоханим порозумітися і примиритися, а самотнім знайти свою половину. Для цього треба лише посидіти з ними на лаві.

Цікаво, що спочатку дівчинка-ліхтарик була у рожевій сукні, а хлопець – в зеленому костюмі, а у 2014 році цей дует переодягнувся у вишиванки. Трохи пізніше закохані ліхтарі стали батьками – в них з’явилося двоє дітлахів. Цікаво, що з ними буде далі?

Кіт Пантюша

Біля Золотоворітського скверу можна побачити пам’ятник перському коту Пантаґрюелю, або Пантюші, як його усі називають. Кіт жив в розташованому напроти ресторані «Пантаґрюель», його обожнювали й власники, й постійні відвідувачі закладу, але одного разу тут сталася пожежа, і кіт загинув.

Проте в 1998 році з’явився бронзовий Пантюша – творіння скульптора Богдана Мазура. Пам’ятник відразу полюбився киянам і гостям, і навіть більше – з’явилися відразу декілька історій про нього! Хтось розказує, що кіт врятував свого господаря з помешкання, що задимилося, інші розповідають, що відомий київський бізнесмен поставив скульптуру своєму улюбленцю. А дехто взагалі вважає, що це той самий кіт Бегемот з відомого роману Булгакова «Майстер і Маргарита». Люблять кияни Пантюшу!

Юна Балерина

У 2009 році на перехресті Стрілецькій та Стрітенській вулиць з’явився пам’ятник Балерині. Його автором став відомий київський скульптор Костянтин Скритуцький, що зробив багато дерев’яних артоб’єктів столиці (Їжак в тумані, Мавка, Буратіно, Липовий кіт та ін.).

Балерина вирізана з липи, її пачка – з металевої сітки, обличчя та руки – з кераміки. Відразу вона була рудою, але після реставрації 2013-2014 років Балерина стала білявкою. Але в лютому 2021 року скульптуру розбили вандали. Знадобився рік, щоб відновлена, знову рудоволоса Балерина з’явилася на своєму місці.

В пам’ятника також є своя легенда. Якось до старого дерева, підготовленого для скульптури, було прикріплено записку, в якій просили зробити пам’ятник танцівниці, адже в будинку навпроти жила відома балерина. Скритуцький не став сперечатися…

І знову закохані. Річка-любов

В самому центрі Києва, у сквері біля метро Хрещатик, стоїть ще один пам’ятник закоханим – Річка-любов. Його автор – відомий митець Олександр Лідаговський, його споруду встановили влітку 2014 року. Жінка і чоловік закохано дивляться один на одного, вони наче увійшли в магічну ріку любов і насолоджуються цим.

Скульптура вироблена з тонких, наче дзеркальних пластин, від чого створюється враження, що закохані ось-ось з’єднаються. Дуже емоційна споруда, яка дарує позитивні відчуття.

Магічна Жаба

Отакий дивний пам’ятник з’явився в 2010 році в Хрещатому парку, поруч із Музеєм води. Його автор Олег Пінчук встановив 6-тонну споруду власним коштом. Кажуть, Жаба ця магічна: якщо потерти її язик і кинути всередину монету – то можна несподівано збагатитися.

Але правда в тім, що в середині Жаби є таємний механізм: і коли він наповниться монетами, то спеціально встановлений ківш перевернеться – і все зібрано отримає той, хто кинув останню монету. Правда чи ні – невідомо, але варто перевірити!

Багато хто вважає, що Жаба – символ достатку і грошей, тому люди доторкаються до її язика, комусь здається, що це пам’ятник… людській жадібності. А що думаєте ви?

Сходи як символ зростання

На Русанівській набережній в 2012 році з’явилася ще одна дивна скульптура майстра Олександра Лідаговського – Сходи, що символізують духовне внутрішнє зростання, бажання людини тягнутися все вище.

Основу пам’ятника складають саме сходинки, які наче завмерли у повітрі, й ними пересуваються троє людей: дівчинка, хлопчик і чоловік. На сходинках можна побачити кота, який нікуди не поспішає – адже навіщо коту зростати? Скульптура 3 метри заввишки, важить 200 кг, але є відчуття неймовірної легкості, коли дивишся на неї.

Пам’ятник батькам

На Відрадному масиві, у парку Орлятко, є милий душевний пам’ятник Батькам – Дімі та Мані. На дивані сидить жінка з бігудями на голові й дивиться телевізор, а поруч з нею лежить з газетою в руках її чоловік. Табуретка зі світильником, старенькі капці у дивану – композиція відтворює частину кімнати подружжя.

Ідея споруди належала бізнесмену Гаріку Корогодському, демонструє сцену з життя його батьків. Він розповів, що його тато й мама – Діма і Маня – все життя прожили разом, а сам Гарік більше десятка років ніяк не міг втілити свою ідею в реальність. Але він це зробив завдяки скульптору Дмитру Іву.

Неодноразово над спорудою знущалися невідомі, і пан Корогодський писав, що пам’ятник – усім батькам, усім мамам та татам, закликаючи з повагою ставитися до батьків.

Рояль в кущах

В центрі міста, на вул. Богдана Хмельницького стоїть рояль, викладений білою мозаїкою. В середині нього – невеличка клумба з квітами, а також розташований потаємний механізм: коли повз проходять люди, з рояля лунає музика.

Автором споруди став Костянтин Скритуцький, цей артоб’єкт був встановлений на честь 200-річного ювілею відомого польського композитора Фредерика Шопена. Але кияни прозвали споруду просто – роялем в кущах, хоча навколо ніякої схожої рослинності немає.

Київська бабуся

Цей пам’ятник з’явився ще в 2011 році в парку ім. Тараса Шевченка. Ми бачимо звичайну похилу жінку в хусточці і з сумкою, яка просто сидить на лавочці, помічаючи все навкруги. Автором «Бабусі класичної» стала скульпторка Анна Кисельова.

Зараз вона стала щасливим символом парку: студенти університету, проходячи повз, прикладають свої заліковки до її сумочки. Кажуть, таким чином бабця допомагає здати заліки та екзамени.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.