Понеділок, 4 Листопада, 2024

Нові мурали, які зображують значущі події, людей з початку війни

Визначення муралу звучить як вид настінного живопису, коли малюнок або композиція наноситься безпосередньо на стіну або іншу велику постійну поверхню. Цей вид творчості виник дуже давно, адже бажання прикрасити своє житло було притаманне навіть нашим далеким пращурам. Практично в кожному сучасному європейському місті можна знайти мурали, які не тільки їх прикрашають, а й роблять унікальними. Київ — місто-герой, якому довелось пережити надзвичайні випробовування, що відкарбувалися не тільки на киянах, а й на творчості. Не дивно, що творчі люди першими зреагували на реалії, через свою чутливість. Внаслідок цього на вулицях міста з’явились нові мурали, які не лише гарні, а і є знаковими для українців. Далі на kyiv-future.com.ua.

Для вас ми зібрали список муралів, біля яких не можна буде пройти не зупиняючись, а їх вид однозначно підійме дух та змусить зайвий раз нагадати, що бути українцем — це трендово.

Привид Києва

Чи вірите ви в привидів? А в привидів Києва? Більшість киян скаже, що вірить, адже це міська легенда, яку створили льотчики 40 бригади тактичної авіації, які захищали небо столиці. За перші 30 годин повномасштабного вторгнення “Привид Києва” здобув шість перемог в повітрі над Києвом. А вже 7 березня 2022 року він записав у свій актив збиту під Обуховим ворожу крилату ракету “Калібр”.

Відео, на якому український МіГ-29 віртуозно знищував повітряні цілі, розліталося по всім телеграм-каналам, соціальним мережам. Воно підіймало дух, давало віру в майбутнє та захищене небо. Було дуже багато різних думок з приводу того, ким може бути цей персонаж, адже народ хотів знати свого героя. Жоден офіційний представник Повітряних сил України не давай коментарів з приводу пілота, щоб не викликати загрозу його безпеці.

Образ, що наводив жах на ворога, промайнув навіть у британському виданню “The Times”.

Скільки життів врятував Привид навіть складно уявити собі, тому не дивно, що згодом його образ знайшов свою реалізацію у народній творчості. 27 серпня 2022 року до Дня авіації було святково відкрито мурал, присвячений цій легенді. Автором став художник Андрій Ковтун. За основу він узяв фото одного з пілотів тієї ж 40-ї бригади. Ініціативу створення проявила благодійна організація “Для моєї України”.

Знайти мурал можна по вулиці Межигірський 3/7.

“Слава Україні! Героям Слава!”

Нинішні часи дали Україні багато героїв, про яких будуть пам’ятати покоління. Одним з таких можна сміливо вважати й Олександра Мацієвського, який був розстріляний загарбниками після його слів “Слава Україні”. Сила, яку вклав у ці слова Олександр, примусила багатьох зовсім по-іншому відноситися до них. Державна та місцева влада вирішили увічнити пам’ять про подвиг, та створити мурал на одній з адміністративних будівель Верховної Ради України, а присвятили його всім загиблим у цій війні.

Цікаво, що автором став французький художник Крістіан Ґуемі. У творчих колах він більше відомий під псевдонімом С215. Він народився 28 грудня 1973 року в Парижі. Його твори відомі своєю деталізацією та кольоровими акцентами, а портрети, як правило, є соціально значущі.

C215, також відомий своїми графіті, часто працює з шаблонами, що дозволяє йому створювати високо деталізовані зображення на великих поверхнях. Його твори можна знайти у багатьох містах по всьому світу, включаючи Париж, Рим, Барселону, Лондон, Берлін, а тепер і Києві. Крім цього, художник лишив свої стінописи й у Бучі, Ірпені та Гостомелі. Не варто пояснювати, чому саме такий вибір локацій зробив митець, адже ці міста назавжди залишаться в новітній історії нашої країни.

Крістіан відомий не тільки своїми вуличними творами, але й його вкладом у суспільство. Він часто працює з благодійними організаціями та недержавними організаціями для створення соціально важливих проєктів. Також займається навчанням молодих художників та працює над популяризацією вуличного мистецтва.

Пес Патрон

Чи не найвідоміший джек-рассел-тер’єр у всьому світі — Пес Патрон. Цей український винюхувач вибухівки став талісманом ДСНС, а також улюбленцем мільйонів українців. Легендою маленький помічник став після того, як 19 березня допоміг виявити понад 90 вибухових пристроїв, які могли б забрати чиєсь життя. 6 червня 2022 року в Києві з’явився мурал наймилішому українському саперу. А знайти його можна на побутовій будівлі парку “Відрадний”. Це один з найулюбленіших парків киян та гостей міста.

Патрон почав свою службу в ДСНС у віці 6 місяців, а нині йому 3,5 роки. Вперше зірка з’явилась у соцмережах в березні 2022 року. Всюди він був у своєму талісмані — іменному жилеті. Через це його сплутати з будь-яким іншим псом досить складно.

Патрон має сторінку в інстаграмі, де понад 400000 активних підписників, які постійно слідкують за оновленнями та новими досягненнями свого улюбленця. Особливо багато прихильників пес здобув серед маленьких українців. Якщо говорити про символи незламності, то Патрон став саме таким разом з кішкою, яку врятували після того, як вона провела два місяці в зруйнованому будинку без води та їжі.

Завдяки песику світова громадськість звернула увагу на важливість розмінування території України. Популяризація Патрона знайшла своє продовження, тому в січні 2023 року з’явився YouTube-канал “Patron the Dog”. На ньому можна дивитися мультфільми про героїчного пса. Завдяки підтримці ЮНІСЕФ та USAID були створені субтитри на англійській та польській мові. Величезна популярність винюхувача привернула увагу митців, і згодом художники Олена Нойна та Віталій Гідеван створили стінопис, який привертає увагу всіх перехожих, змушуючи милуватися та пишатися навіть нашими тваринами, що стали на захист країни.

Свята Джавеліна

Словниковий запас пересічного українця значно збільшився після 24 лютого 2022 року. Якщо до того моменту ніхто не знав слів Байрактар, Джавелін, Стугна, то вже дуже скоро таких було мало. Ці назви лунали щодня в новинах, про них писали в друкованих та інтернет-виданнях. Навіть школярі вже знають про британську переносну зенітну ракету Javelin, яка змінила хід війни. Саме завдяки військовій допомозі від партнерів, в тому числі ПЗРК, та мужності захисників, Київ вистояв. Вдячні кияни з творчої групи Kailas-V – Андрій Пальваль та Яна Вовк вирішили створити стінопис по мотиву оригінального малюнка Кріса Шоу “Свята Джавеліна”. Задум художників був зобразити жінку з ракетним комплексом, як символ нескореності українського народу.

25 травня 2022 року творчий тандем митців закінчив свою роботу, в результаті якої на стіні будинку по вулиці Авіаконструктора Антонова з’явився незвичний мурал.

Через деякий час стінопис змінили, через скарги Всеукраїнської Ради Церков та Релігійних Організацій. Вони звернулись до київської міської влади з проханням шанобливо ставитися до вірян, адже вбачали в зображенні Богородиці зі зброєю “пародію”. В той же день КМДА видала розпорядження, в якому було зобов’язано замалювати блакитний німб над головою Богородиці. Звісно, таке рішення було негативно сприйняте художниками, які створили мурал.

Сподіваємось, що цей список допоможе краще пізнати нову історію Києва, та відвідати знакові стінописи.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.