Середа, 17 Липня, 2024

Парк перемоги у Києві: історія створення та цікаві місця

Київ — місто з красивими ландшафтами та багатьма парками. Одним із тих, який увійшов в історію є парк, створений на згадку про перемогу у Великій Вітчизняній війні. Саме тут протягом багатьох десятків років зберігається історія про видатні подвиги українських солдатів, важливі події в період війни та героїв, які боролися за незалежність України. Більше на kyiv-future.com.ua.

Історія створення парку «Перемога»

Парк про війну, перемоги та її вічних героїв був створений ще в 1965 року. Він знаходиться на лівому березі Києва неподалік метро «Дарниця». Його територія складає 65 га. Це єдина зелена зона Дніпровського району, звідки відкриваються чудові краєвиди на Києво-Печерську лавру.

21 червня 1967 року на головній алеї парку встановили перший історичний меморіал — курган «Безсмертя». Його створили на честь тих солдатів, які боролися за свободу українців та територіальну цілісність своєї батьківщини. На перший погляд курган нагадує піраміду, хоча насправді він зроблений у формі п’ятикутної зірки. Цей меморіал створено із землі, яку привезли комсомольці із солдатських могил під час Великої Вітчизняної війни, розташованих у європейських країнах.

Поруч із курганом знаходиться пам’ятник загиблим прикордонникам, які загинули під час охорони кордонів України. Щороку сюди приїжджають дипломати, українські чиновники та інші мешканці міста, щоби вшанувати пам’ять померлих солдатів. 

У період з 1965-2003 року крім кургану також створили алеї, розмістили військову техніку та посадили дерева. Це історичне місце стало парком-музеєм з безліччю пам’яток про Велику Вітчизняну війну.

В роки незалежності України у парку 2 рази проводили реконструкцію. Спочатку з 2003-2012 року біля входу було встановлено бронзову скульптуру «Мати проводжає сина на війну», 6-метрову скульптуру у вигляді молодого прикордонника з бойовим спорядженням та вівчаркою вагою близько 2 тонн, а також збудовано 2 фонтани — «Пам’ять» та «Сльози матері».

Другий етап реконструкції парку «Перемога» розпочався у 2018 році, після чого його територія збільшилась до 84 гектарів. Тут з’явилися дитячі та спортивні майданчики, арт-об’єкти та було висаджено композиції дерев, кущів та квітів.

Цікаві місця

Оскільки парк «Перемога» присвячений звільненню України від окупантів, по всій території розташовано багато пам’ятників з інформацією про період Великої Вітчизняної війни. Вони символізують події війни, сприяють вихованню патріотизму у молодого покоління та вшанування пам’яті про загиблих солдатів та їх битви.

Також у цьому парку є багато зон для відпочинку та оригінальні об’єкти ландшафтного дизайну. Одним із найулюбленіших місць відвідувачів є оглядовий майданчик на березі озера, звідки відкриваються гарні краєвиди на правий берег Києва. Тут можна посидіти на лавках, а ще побігати або пройтися доріжками вздовж берега.

Крім цього, увагу відвідувачів парку привертає японський куточок, де є міст, струмок із каміння та квіткові клумби. Все це нагадує ландшафт у східному стилі.

Його цікавою особливістю також є «лави-літери» та «хрестики-нулики» — дерев’яні рухомі кубики розміром 50×50 см. Біля них із задоволенням проводять час і фотографуються і діти, і дорослі. І, звичайно, неможливо не помітити величезний дитячий майданчик, де можна весело провести кілька годин на свіжому повітрі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.