Четвер, 18 Липня, 2024

Туристичний додаток громади – міф чи реальність?

На початку 2023 року в Україні розпочалася програма за участі іноземних та вітчизняних експертів та підтримці міжнародної громадської організації “SocialBoost” під назвою “Акселератор 4.0”. До участі в ній запрошувалися громади, які мають ідеї у сфері цифровізації та готові за допомогою запропонованого навчання сформувати готовий проєкт з метою його наступної презентації донорам. Серед запропонованих ініціатив на особливу увагу заслуговує задум Зазимської сільської територіальної громади – мобільний туристичний додаток, пише сайт kyiv-future.com.ua.

Спочатку була історія

Завдяки своєму розташуванню громада Придесення має багату історію, мальовничу природу, а також межує поряд з найбільшим українським містом – Києвом. Відповідно до цього, представниками громади було запропоновано використати всі ці вигоди для розробки мобільного додатку, який би зміг консолідувати у собі все привабливе, що є та що може бути у цих краях.

Розпочати пропонується зі створення туристичних магнітів на основі історичних особливостей тієї чи іншої місцевості. Цій роботі передує дослідження історії сіл та написання книги “Казки та історії Придесення, або у пошуках втраченої Перлини”. Вона б вміщувала короткі розповіді про історичні події та місця громади з додаванням художнього елементів та містичності з метою підняття інтересу з боку потенційних туристів.

В процесі укладання книги, зокрема, будуть визначені потенційні локації для їх наступного перетворення у туристичні магніти. Наприклад, одна з частин села Зазим’я має назву Придвірна, через те, що ледь не тисячоліття тому тут знаходився князівський дім, до якого поруч пришвартовувалися лодії. Річка Десна та/або її рукави в ті часи протікали в межах нинішнього села, що й зараз видно з особливостей місцевості: великі площі торф’яників, зарослі вільхи, залишки слідів водойм та ін. Таким чином, на цій локації поряд з каналом, який зараз протікає вздовж вулиць Нова та Богуна пропонується встановити мініатюрні копії князівського дому-терему та лодії. Також передбачається, що ці локації будуть доповнені текстами, які їх описують у вище згаданій книзі, а на території навколо буде здійснено благоустрій.

Лелека – символ громади

На думку більшості жителів Придесення символом громади є лелека. Недаремно під час голосування за логотип переважна більшість голосів була за зображення, в якому є цей птах. Також в селах цього краю люблять та поважають лелек, оберігаючи та покращуючи їхні гнізда.

За ідеєю розвитку туристичного потенціалу пропонується перейняти досвід польського міста Вроцлав, на території якого встановлено величезну кількість гномів. Відповідно до цього, передбачається розробка стандартів, яким повинні відповідати скульптури лелек, та вимоги до їх встановлення. Пошуки лелек на будівлях, парканах, стовпах та інших об’єктах стане чудовою приманкою для туристів, які люблять квести та авантюризм.

Гра, яка не залишить байдужим нікого

Відповідно до концепції, туристичні магніти, скульптури лелек, а також зони відпочинку на воді і бізнес-об’єкти будуть додані до мобільного додатка. Але для того, щоб користування ним було цікавішим, пропонується все сформувати у вигляді гри за наступною логікою.

Турист приїжджає в громаду, завантажує додаток та реєструється в ньому. Відразу він отримує умовний статус “Новачок”. Перед ним відкривається карта громади, розфарбована сірими кольорами. На карті позначені туристичні магніти, зони відпочинку та бізнес-об’єкти. Завдання гри полягає в тому, що гравець повинен відвідати кожну позначену локацію. В міру відвідування відповідна частина карти отримує колір, а учаснику нараховується рейтингові бали та бонуси. Бали дозволяють гравцю підіймати свій статус: від “Новачка” до “Старожила”. Водночас бонуси дозволяють отримувати знижки у бізнес-об’єктах, які включені у додаток.

Варто зауважити, що на кожній локації будуть встановлені таблички з QR-кодами, після сканування яких відбувається прогрес в грі.

Окрім того, гравець може отримати додаткові бали та бонуси, якщо знайде скульптуру лелеки, сфотографує її, позначить геолокацію та відправить на верифікацію у додатку.

Гра супроводжується короткими текстовими та відео повідомленнями, сформованими на основі книги “Казки та історії Придесення, або у пошуках втраченої Перлини”.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.