П’ятниця, 12 Липня, 2024

Участь громади з Київщини у “Демократичному тижні “Карпатське море”

Значний вплив на розвиток громад має активність місцевої влади на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Участь в різноманітних форумах та круглих столах сприяє налагодженню нових корисних зв’язків. Далі на kyiv-future.

Новий формат взаємодії

У період з 22 по 26 квітня 2024 року у місті Трускавець проходив міжнародний форум “Демократичний тиждень “Карпатське море”. Цей захід відвідали не лише представники бізнесу, волонтерського руху, правозахисних організацій та органів місцевого самоврядування з України, але й багато іноземців. В основному це були підприємці, урядовці та депутати зі скандинавських країн, Балтії та північної Європи. І це логічно, адже “Карпатське море” є прототипом “Arendalsuka” – фестивалю демократії, який відбувається у Норвегії понад 10 років. Ця платформа в Україні була проведена вперше. Її ціллю є обговорення проблемних питань та ідей, а також спільне їх вирішення та реалізація ініціатив. Саме з метою налагодження співпраці з потенційними міжнародними партнерами делегація громади з Київщини взяла участь у цьому фестивалі демократії.

Протягом п’яти днів командою з Придесення було відвідано низку платформ, які мали різну проблематику. Це були такі панелі, як: “Демократичний фронт”, “Реабілітація”, “Енергія”, “Інвестиційний клімат в Україні: виклики та можливості”, “Людська безпека”, “Енергоефективний розвиток українських громад”, “Рекреація”, “Територіальні громади”, “Інвестиції під час війни”, “Культурна спадщина України як елемент національної безпеки”, “Війна цінностей: роль культури в обороноздатності України” та ін.

Делегація з Придесення презентувала міжнародній спільноті своє бачення розвитку рекреаційного потенціалу громади. Звичайно, що на фоні виступів колег зі Славського, Трускавця, Східниці та Борислава пристоличну громаду поки важко назвати курортним краєм. Але враховуючи сприятливі природні умови, близькість столиці та нинішню внутрішню політику місцевої влади, яка спрямована на розвиток, стає очевидним, що рекреація повинна стати важливим напрямом під час розробки стратегії громади. При цьому, враховуючи нинішній час, у даному питанні варто зважати на потреби військових, зокрема, у реабілітації. Ці тези були наріжними у доповідях представників громади.

Інтерес з боку міжнародної спільноти

Виступи всіх панелей транслювалися на національному телебаченні у Норвегії. Представники бізнесу, які слідкували за виступами на панелі “Рекреація” у прямому ефірі, зацікавилися проєктами від Придесення та виявили бажання детальніше ознайомитися з презентаціями.

Що ж до фестивалю загалом, то враження хороші. Варто зважати на те, що тематика виступів була дуже різноманітна. Це забезпечувало більше інтересу з боку учасників до всіх виступів. Весь “Демократичний тиждень “Карпатське море” проходив у санаторії “Карпати”. Спілкування з іноземними та вітчизняними учасниками заходу, а також нові знайомства ще раз підтвердили, що постійна систематична робота із врахуванням інтересів громадськості і бізнесу – запорука розвитку будь-якої громади. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.