Понеділок, 15 Липня, 2024

Волонтери допомагають прибирати Ірпінь і Бучу: коли можна повертатися

Після звільнення Ірпеня та Бучі від окупантів, люди та комунальники  прибирають понівечені війною вулиці.  Місцева влада закликає всіх охочих долучатися до великого прибирання. Що відбувається у містечках, читайте у матеріалі. Більше на kyiv-future.com.ua.

Тиждень після звільнення

До населених пунктів продовжують повертатись жителі, які поїхали на час бойових дій.  Правда повернутися до  Ірпеня досить складно. Щоб заїхати у у місто, в чергах треба простояти кілька годин.

Після звільнення  населених пунктів пройшло більше тижня. За цей час вулиці вже встигли відчистити від скла та уламків. Мешканці, які лишалися у містечках на час бойових дій, або повернулися назад, поспішають розпочати  ремонт. Люди навіть влаштували загони самооборони для того, щоб у будинки не пробралися мародери.

В одному із будників голова ОСББ пильно стежить за тим,  щоб всі, хто заходять у під’їзд записували свої дані у журнал обліку.  Це треба для того, щоб ніхто чужий не зайшов до житлового комплексу. До речі, в ньому чотириста квартир. Адже в місті багато мародерів. Це підтверджують і правоохоронці.

Крім  створення самооборони, мешканці, які повернулися в Ірпінь, самотужки лагодять свої та сусідські помешкання.

Можна побачити, як люди активно метуть вулиці та вставляють вікна.  Більшість жителів району не стали чекати допомоги від влади, тому власними силами вирішили лагодити свої оселі.  На жаль, у багатьох людей замість будинку та квартири, залишилась лише  купа бетону.

 Крім ремонту будинків,  в Ірпені відновлюють інфраструктуру. Біля зруйнованого мосту облаштували переправу.  Правда її недостатньо, аби машини швидше проїжджали. Тому  люди стоять у шаленому заторі.

До речі, до  Ірпеня та Бучі приїхало багато волонтерів. Вони допомагають наводити лад в місті. Вже вдалося відчистили третину вулиць від уламків та скла. В населених пунктах прокладають нову лінію електрики та водогін. В окремих районах навіть з’явилося світло.  Крім того, поліцейські описують знищене майно й прибирають розстріляні та спалені машини мирних громадян. Для цього поряд із місцевим цвинтарем облаштували кладовище для залишків військової техніки та знищених машин. Це авто людей, які змогли виїхати. 

Чи можна повертатися до міст

Голова Київської ОГА О. Павлюк каже, що повертатися до Ірпеня та Бучі, поки що рано.  Жителі звільнених від окупантів населених пунктів зможуть повернутися додому не раніше кінця квітня, або навіть  травня. Наразі немає точної дати. 

За словами правоохоронців, окупанти залишили багато мін. Найбільш замінованими населеними пунктами поки що залишаються Ірпінь та Буча.

Крім того, за словами міської влади, люди, які повертаються до міста та утворюють затори,  на жаль, заважають працювати комунальникам та людям, які фільмують злочини російської армії. Крім того, в багатьох районах ще немає води, електроенергії та газу, тому повертатися немає сенсу. Адже поки в містах не має умов для проживання. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.