Четвер, 18 Липня, 2024

Як отримати житло за рахунок держави: подробиці від київської ОДА

Внаслідок війни у місті сталося багато руйнувань. Сотні житлових будинків були повністю або частково зруйновані, тому багато киян залишилися без житла. За словами міської влади, всі пошкоджені житлові будинки буде відновлено. Вже зараз поступово відбувається їх ремонт. Також кияни мають змогу отримати нове житло від держави. Далі на kyiv-future.

Скільки було зруйновано житлових будинків у Києві та коли їх відновлять?

Після початку війни основною причиною руйнувань об’єктів житлової інфраструктури були ракетні обстріли та підпали диверсантів. Внаслідок цього у Києві було зруйновано понад 200 житлових будинків. Після закінчення бойових дій у найближчих регіонах у місті почався ремонт деяких багатоповерхівок та приватних будинків, а також спорудження нових житлових будівель. Але наразі більшість пошкоджених будинків ще не відновили. За словами мера міста Віталія Кличка, зруйновані об’єкти будуть відновлені до кінця літа 2022 року:

«Внаслідок військової агресії Росії пошкоджено 390 будівель у нашому місті: 222 багатоквартирні будинки, з яких 20 будівель можуть бути відновлені насамперед. Наше завдання — до кінця літа відремонтувати ті будівлі, де немає значних пошкоджень», — сказав Кличко, як пише nv.ua

Умови участі у програмі «Нове житло»

Після початку війни багато киян залишилися без житла. Для того щоб допомогти тим, хто не має можливості купити нову квартиру чи будинок, депутати Київської обласної ради створили програму «Нове житло». Згідно з новим законопроектом, протягом 2022-2023 років близько 2 тисяч сімей зможуть безкоштовно отримати житло від держави. Спеціально для цього також буде створено реєстр сімей, яким потрібен новий будинок чи квартира. Він формується на підставі поданих заяв від киян. Насамперед, нове житло надають пріоритетним категоріям населення:

 • подружжю з дітьми;
 • пенсіонерам;
 • людям з інвалідністю;
 • непрацездатним громадянам;
 • сім’ям, які втратили близьких внаслідок війни;
 • людям, які раніше подавали заяву на отримання нового житла.

Також брати участь у програмі «Нове житло» можуть лише ті мешканці Києва, які не отримують жодних компенсацій від держави за зруйноване житло. Для того щоб це офіційно підтвердити, майбутні учасники програми мають надати інформацію про відсутність такої допомоги.

Окрім реєстру при обласній державній адміністрації Києва створять комісію, яка прийматиме рішення про виплату грошей для купівлі житла для жителів столиці. Після отримання дозволу від комісії, можна відкрити рахунок у банку. Потім на нього буде перераховано гроші для покупки квартири, які потрібно буде витратити протягом півроку.

Які документи потрібно подати киянам для отримання нового житла?

Мешканці Києва, які втратили житло, можуть брати участь у програмі «Нове житло». Для цього слід подати заяву про необхідність отримати нову квартиру до органів місцевого самоврядування. Також слід подати й інші документи, а саме:

 1. Копію заяви.
 2. Паспорт України та інші документи, що підтверджують особу.
 3. Копію документа про право на житло, яке було зруйноване.
 4. Копії реєстраційного номера власника зруйнованого майна.
 5. Копії документів, що підтверджують пріоритетність отримання грошей на купівлю житла.
 6. Звіт із результатами аналізу стану житла.
 7. Витяг з переліку аварійних об’єктів, які потребують невідкладних ремонтних робіт.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.