Четвер, 18 Липня, 2024

Як у Київській області вирішуватимуть проблему зруйнованого житла?

Одним з тих регіонів, який найбільше постраждав внаслідок війни, є Київська область. Після закінчення бойових дій там було зруйновано 4 тис. приватних та багатоповерхових будинків мирних жителів. Про це повідомив у телеграм голова Київської обласної адміністрації Олексій Кулеба. Оскільки багато людей залишилися без житла, частково зруйновані будинки наразі відновлюють. Також у КМДА розповідали про те, як допоможуть тим мешканцям Київщини, житло яких було повністю зруйновано. Більше на kyiv-future.com.ua.

Купівля нових квартир

Жителям зруйнованих багатоповерхівок пообіцяли нові квартири. Наразі вже розпочався процес вирішення цієї проблеми — оголошено тендер на купівлю 100 квартир. 35 з них планують купити у Київській області.

За словами голови КМДА Олександра Павлюка, з кожною сім’єю, яка втратила житло, спілкуватимуться індивідуально. Адже кожен має різні потреби при виборі нерухомості. Їх важливо врахувати, щоб людям було комфортно жити у новій квартирі.

Згідно з даними фахівців у сфері нерухомості, загальна площа квартир, які вже побудовані та є доступними для покупки становить понад 42, 000 кв. м. Для людей, що втратили житло, купуватимуть ті з них, які облаштовані меблями та технікою.

«Органи місцевого самоврядування зараз працюють над тим, щоб зібрати всю остаточну інформацію про кількість зруйнованих багатоповерхових будинків та сім’ї, які потребують житла. Також відкритим залишається питання приватного сектору. По ньому розроблятимемо окремий план дій», — повідомив з цього приводу керівник гуманітарного спрямування Київщини Олексій Кулеба.

Будівництво ЖК

Оскільки через війну кілька тисяч мешканців Київщини втратили житло, для них незабаром почнуть будувати нові ЖК площею 50 тис. кв. метрів. Кожен матиме 900-1000 квартир. Для будівництва нових будинків уже зібрано понад 20 млн грн.

Нові житлові комплекси розмістять у населених пунктах, які найбільше постраждали після війни, — в Ірпені та Бородянці. Також міська влада вже вибрала території для будівництва нових ЖК. Вони будуть розташовані поблизу міських комунікацій та дорожньої інфраструктури.

Встановлення модульних будинків

У Київській області розмістили 18 модульних будинків для волонтерів та рятувальників, які розбирають завали, та постраждалих місцевих жителів через війну. Ці будинки можуть забезпечити тимчасове проживання за будь-яких погодних умов. Їх привезли у квітні з Америки. За словами голови ОВА, це ідеальне рішення для тимчасового проживання:

«Будинки монтуються за декілька хвилин, швидко та легко транспортуються, мають усі необхідні елементи для поселення сімей на певний період. Це дозволить постраждалим тимчасово проживати на власних ділянках та відновлювати та ремонтувати своє пошкоджене житло», — сказав голова ОВА Віктор Микита.

Нагадаємо, що після масових руйнувань інфраструктури у Київській області президент України Володимир Зеленський пообіцяв українцям, що їхнє житло буде відновлено. Міська влада подбає про те, щоб у кожної людини був будинок:

«Кожен в Україні має право на своє житло, на власний будинок чи свою квартиру. Усі, чиє житло зруйнували окупанти, і всі, хто довгі роки стояв у черзі. Весь наш народ, який заслуговує на життя в сучасному середовищі. Абсолютно не сумніваюся, що нам вдасться не лише відновити зруйноване, а й відновити справедливість щодо тих, чиє право на житло було порушено», — сказав Зеленський.

Коли буде вирішено проблему зруйнованого житла?

Для того щоб надати житло всім людям у Київській області, яким зараз немає де жити, було організовано спільну роботу бізнесів, держави та місцевої влади. Як повідомили українські ЗМІ, вже створено проекти будівництва нового житла, а ще бомбосховищ та закладів соціальної інфраструктури. Також встановлено дедлайн щодо реалізації рішень щодо надання житла мешканцям Київщини — до 5 місяців.

«Президент поставив нове завдання — до початку осіннього періоду люди мають бути з житлом. А ми маємо його виконати, адже мова йдеться про майбутнє наших мешканців», — повідомив голова гуманітарного штабу ОВ Олексій Кулеба.

Міська влада планує закінчити процес будівництва нових ЖК та покупку квартир до кінця цього року. Після цього мешканці Київщини зможуть повернутися до своїх міст та сіл та знову жити у комфортних умовах.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.