П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Як вижити у місті під обстрілами: поради київської поліції

Після початку війни у ​​багатьох селищах та містах Київської області тепер небезпечно перебувати. Іноді відбуваються постріли та руйнування інфраструктури, а самі російські війська неодноразово намагаються наблизитись до столиці. У зв’язку з цим співробітники Головного управління поліції міста Києва розповіли громадянам, як правильно діяти у разі виникнення обстрілів. Далі на kyiv-future.

Що робити у квартирі у разі загрози обстрілів?

Коли на вулиці чутно обстріли окупантів і відбувається руйнування житлових об’єктів, можна піти до підвалу будинку або залишитися в квартирі. За словами співробітників київської поліції, у квартирі є лише 2 безпечних місця, де рекомендується залишитися. Наприклад, за 2 стінами. Перша може зруйнуватися внаслідок удару, а інша захистить від уламків. Ще безпечним місцем є ванна, яка також зазвичай знаходиться за 2 стінами. Також варто обов’язково виконати такі дії, щоб залишатися в безпеці у разі можливих обстрілів житла:

  1. Закрити всі вікна. 
  2. Двері зі склом зняти з петель і покласти їх на підлогу. Потім накрити щільною тканиною чи ковдрою. 
  3. Після появи сигналу повітряної тривоги вимкнути світло, газ, воду та вийняти гаджети з розеток. 
  4. У разі пошкодження вікон чи стін лягти на підлогу за 2 стінами. У такому положенні рекомендується залишатися до моменту завершення обстрілу.

Як уберегти себе та своїх рідних на вулиці під час обстрілів?

Якщо обстріл розпочався під час перебування на вулиці, потрібно бігти в найближче укриття або сховатись біля бетонної конструкції або заглиблення у землі. Це зменшить ймовірність попадання в  тіло частинок скла чи снарядів військової техніки окупантів.

«Проте якщо при польоті снаряда чути свист, а потім вибух, потрібно відразу падати за землю та прикрити голову руками. І ні в якому разі не піддаватись паніці», — повідомив голова патрульної поліції Києва Євген Жуков.

Також слід пам’ятати, що обстріл триває приблизно 20 хвилин. Головне — протягом цього часу залишатися в нерухомому стані у надійному місці. Після закінчення обстрілів на вулиці не варто поспішати виходити з укриття. Краще почекати ще кілька хвилин, щоб бути впевненим у тому, що на вулиці більше не буде обстрілів. Потім слід повільно йти, уважно дивлячись під ноги, і у жодному разі не піднімати незнайомі предмети. Вони можуть завдати шкоди, наприклад, вибухнути або поранити людину. Також не менш важливо тримати біля себе дітей, щоб ті залишалися у безпеці.

Що взяти з собою в утриття коли чути обстріли?

Поліція Києва закликає всіх громадян бігти в укриття у разі виникнення надзвичайної військової ситуації, зокрема й під час періодичних обстрілів на вулиці. Наприклад, у підвал будинку чи метрополітен, якщо він поблизу знаходиться. Також важливо встигнути взяти з собою всі необхідні речі, а саме:

  • запас продуктів на наступні 2-3 дня; 
  • 3 л води, яких вистачить на 3 доби; 
  • засоби зв’язку (телефон, планшет);
  • гроші та документи; 
  • теплі речі; 
  • ліхтарик.

Всі речі рекомендується компактно скласти в рюкзак або пакет, щоб можна було легко перенести до найближчого укриття. Їх варто заздалегідь скласти та залишити біля вхідних дверей. Тоді не доведеться витрачати декілька хвилин на пошуки всього того, що потрібно швидко взяти з собою.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.