Середа, 9 Жовтня, 2024

Броварське громадське телебачення

Нікого не здивуєш наявністю телевізійних компаній в обласних центрах. Особливо у Києві. У столиці розміщуються офіси переважної більшості головних телеканалів України. Але зовсім інша ситуація в інших містах, наприклад, у районних центрах. Розвиток інтернет-платформи YouTube неабияк сприяв тому, що регіональне телебачення почало з’являтися ледь не в кожному місті та містечку нашої держави. І для цього, загалом, не потрібно жодних дозволів на власну частоту чи купівля ефірного часу у більш потужних телеканалів. Головне, це наявність активних людей, які хочуть і вміють доносити суспільству актуальну та потрібну інформацію. Свого часу таким проєктом було Броварське громадське телебачення. Далі на kyiv-future.com.ua.

Старт проєкту

Офіційно вважається, що Броварське громадське телебачення розпочало свою діяльність в червні 2015 року. Першим їхнім відеоматеріалом, який завантажено на YouTube-канал був сюжет про виступ білоруської групи Brutto, яка напередодні виступала у Броварах. Однак, слід зауважити, що цьому передувала цікава акція – 23 травня біля входу до міського парку було вивішено банер з написом “Броварам потрібне своє телебачення”. Іронічно, що перший сюжет був про рок – вільну незалежну музику. Таким же був і анонс появи міського телебачення.

Офіційне ж представлення Броварського громадського телебачення відбулося на День Конституції того ж року. На зустрічі, яка відбулася на центральній площі міста, були присутні представники деяких центральних телеканалів України, а також Громадського телебачення.

Варто зауважити, що передумови появи цього міського каналу були закладені понад рік тому.

У своїй статті від 20 лютого 2014 року шеф-редактор майбутнього Броварського телебачення Андрій Качор повідомляє про вигнання з офісу працівників міського телеканалу “Наше місто” та прихід професійних та чесних журналістів, які тепер матимуть змогу створювати якісних новинний контент.

Кінець епохи

Попри те, що спочатку майбутнє Броварського громадського телебачення видавалася досить оптимістичним і навіть у жовтні редколегія перебралася до новоствореної студії, звідки тепер мала змогу випускати сюжети. Однак в листопаді телебачення припинило своє існування через найпоширенішу причину – відсутність фінансування.

На щастя для історії в YouTube залишився цей телеканал і є змога його подивитися.

Всього було створено 119 сюжетів. В основному тривалість кожного випуску від однієї до шести хвилин. Але й трапляються більші відео – зокрема, це запис 58 сесії Броварської міської ради, яка триває понад півтори години, або 57-ї, на перегляд якої потрібно витратити взагалі три години.

Аналізуючи тематику сюжетів, неозброєним оком помітно, що це відео переважно політичного змісту: про кандидатів у депутати чи мери, а також розбір діяльності діючих на той час очільників міста. Але підіймаються й більш соціальні теми: про спортивні події у місті чи обстеження продуктів харчування на торговельних майданчиках Броварів. Не залишається поза увагою й тема війни, адже на той час була одна з найгостріших фаз Антитерористичної операції в Луганській та Донецькій областях. Також журналісти розповідають про надзвичайні ситуації в місті та підіймають інші теми, які були б цікавими та корисними для жителів Броварів.

Статистика каналу є невтішною. Очевидним є низька популярність Броварського громадського телебачення, адже при чисельності населення міста понад 90 тисяч осіб станом на 2015 рік кількість підписників становила не більше трьохсот. Відповідно до цього й сумарна кількість переглядів є низькою – ледь більш 172 тисяч. Враховуючи ці обставини, канал навіть не зміг досягнути межі монетизації, яка забезпечила б для нього отримання додаткового доходу за рахунок переглядів та партнерських програм платформи.

Ймовірно, що для успішної діяльності каналу хороших журналістів та якісних сюжетів було замало. В епоху розвитку інформаційних технологій важливу роль почав займати маркетинг та просування, а з цим у Броварського громадського телебачення, очевидно, виходило не так вдало.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.