Неділя, 28 Квітня, 2024

Готелі 19 століття в Києві

Сьогодні в столиці можна знайти будь-який готель на будь-який смак та гаманець. Зараз важливим є в першу чергу комфорт, та можливість відпочити. А раніше головним фактором вибору готелю вважався розмах прийому гостей. Якщо в готелі було централізоване опалення та електричне освітлення, це вже було головною причиною його обрати. Деякі готелі йшли ще далі, зимові сади, розкішні оксамитові меблі, та навіть парасолька на випадок дощу і канцелярський папір для нотатків. Що вже казати про свіжі газети з новинами. Сьогодні розповімо про особливості прийому гостей в Києві у 19 столітті. Далі на kyiv-future.

Готельний бум в Києві

1494141668_image11

Наприкінці 19 століття в Києві відзначається справжній бум готельного бізнесу. на той час в столиці працює майже 80 готелів. Але це не просто кімнатки в трактирах або барах. це величні, дорогі, фешенебельні готелі з дійсно вишуканою атмосферою. 

Найдорожчі знаходились в центрі міста, в основному на Хрещатику, трошки дешевше були на Подолі. Іноземці як правило обирали для поселення “Гранд-Отель”. Вважається, що тут був найвищий сервіс для приїжджих. Для більш спокійної атмосфери можна обирати готель “Європейський”. Прихильникам високої кухні також сюди, адже тут подавали найвишуканіші страви. Власник, француз Жермон Бретон вважав, що смачна кухня це запорука успіху усього закладу. Стосовно богемної аудиторії, вони обирали “Континенталь”. В жодному з цих готелів немає дешевих номерів взагалі. Але прайс було побудовано таким чином, щоб кожен з відвідувачів міг знайти собі номер в залежності від розміру гаманця. В середньому вартість номера була в 1 до 12 карбованців за ніч. Якщо грошей небагато, звісно можна знайти кімнату в готелі на Подолі від 25 копійок за ніч. Але, якщо гроші все ж таки є, ніч в одному з готелів Києва, того вартує. Сніданки включені у вартість номера. Якщо заздалегідь попередити персонал, сніданок принесуть у номер. Додатково можна замовити обід із трьох страв, це коштує в середньому 1,5 – 2 карбованці. Але якщо порівнювати вартість склянки чаю в будь-якому звичайному закладі , тоді вартість обіду була досить дорога. Але за ці гроші це не просто набір їжі, це може бути і запечена стерлядь і дичина з пюре, навіть сир з Європи у комплекті з вином. Для любителів відпочити за цікавою книгою при готелях було створено кімнати – читальні, де було зібрано найкращі твори, для любителів моди, сюди привозили навіть журнали мод з усієї Європи. 

Премʼєр-Палац

1025488_800x600_x_6f3b13c4

Він існує й досі. Розміщений на вулиці Пушкінська пʼятизірковий готель мав 8 поверхів та понад 289 номерів. Керівництво закладу вважало, що готель для приїжджих має давати відчуття сімейного вогнища. Тому тут навіть було заведено, що гостей завжди зустрічає хтось із керівництва, щоб висловити подяку за те, що обрали саме їх готель. 

Будувати готель розпочали у 1909 році, після відкриття це був один з найдорожчих та найпрестижніших готелів міста. Під час окупації Києва, частина готелю була зруйнована, але згодом його відбудували і розширили. До речі, це готель має й історичне значення. 

1025491_800x600_1022447_800x600_1322115153557200971221c

В одному з номерів було підписано документ про зречення від влади Петром Скоропадським. Цей номер і досі є в готелі, він оформлений в стилі українського бароко. Є тут і інші іменні номери, наприклад номер Олександра Вертинського, або є двокімнатний номер Володимира Висоцького. 

Гранд Отель

147427_640

Він був відкритий у приміщенні будинку колишнього мера Києва Густава Ейсмана,  в самому центрі міста. Взагалі, Ейсмен планував збудувати “прибутковий” будинок на місці готелю, але рада забудови міста, яка на той час знаходилася в Петербурзі відхилила проект. Тому готель тут зʼявився лише у 1870 році. Основною особливістю готелю став зимовий сад розміром майже в 160 квадратів. Розповідають, що з ресторану можна було потрапити в окрему залу з фонтаном, який мав різнокольорову підсвітку. Саме ці деталі вивели готель у список топових в Києві. 

Ресторан також був помпезним, в ньому були окремі кабінети для відвідувачів, де їм подавали російську та українську кухні. На обід та вечерю можна було замовити будь-які страви та напої. Для розваг в готелі є більярдні кімнати, а для подорожей містом є навіть свій трансфер. Але за такі послуги доводилось викласти чималі гроші, наприклад зо добу вартість люксу складала 30 карбованців. 

Готель на той час вважався одним з найновітніших. Тому що німецька компанія обирає саме цей готель для презентації електричного освітлення. Саме в цьому готелі зʼявилися і перші телефони. 

Тут зупиняються найвідоміші бізнесмени та банкіри. Згодом, готель було реконструйовано та додано ще два поверхи. 

На жаль у вересні 1941 готель повністю згорів, а після війни на його місті було збудовано Головпоштамт. 

Готель Європейський

1574267006ec9

Спочатку створювати готель в планах взагалі не було. Це місце для свого будинку обрав поміщик, засновник  і власник приватного Комерційного банку Анатолій Гудим-Левкович. Але під час будівництва будинок настільки розрісся, що повністю вмістив в себе готель. Згодом власником готелю стає француз Жермон Бретон. Він починає рекламувати готель, і робить це дуже вдало не лише за допомогою оголошень в газетах. Він перший запропонував пустити омнібуси від вокзалу до Києва. Адже найближча станція розташовувалася в Броварах. Тому Жермон набрав молодих чоловіків з гарними манерами, які добре володіли іноземними мовами. Саме вони закликали приїжджих до своїх омнібусів і тим самим підвищували відомість готелю. 

Проживання в готелі коштувало досить демократично від 1 до 12 карбованців за добу. Окремою родзинкою вважався ресторан. Щодня тут готували страву дня, а також графік роботи було побудовано таким чином, щоб вечерю подавали після завершення театральних вистав. 

Континенталь

Gotel_Natsional'

Будівництво цього готелю обійшлося в майже мільйон карбованців. Готель було побудовано у 1897 році на вулиці Миколаївській. сьогоднішня вулиця Городецького. Номер за добу тут коштував до 15 карбованців. Тому ночівля тут була також не з дешевих. До того ж тут було все що потрібно для комфортного проживання, ліфти, комори для речей, електричне світло, парове опалення, зимовий та літній сади. Як правило цей готель обирала творча еліта. Будівля готелю дожила до наших часів, зараз тут знаходиться один з корпусів Національної музичної академії. 

Готель Національний

kont1bilo

У 1876 році його збудував Володимир Ніколаєв. А замовником виступив відомий пивовар Йосип Марр. Цей готель розташовувався на Хрещатику, недалеко біля Бесарабської площі. Будівля досить сильно вирізнялася своїми цегляними стінами. Але саме це приваблювало постояльців. А ще місце розташування було досить вигідним, тому що на Бесарабський ринок зʼїжджалися селяни з найсвіжішими продуктами, а ще в стінах готелю працював кінотеатр “Електробіограф”.  Готель не мав дорогих номерів, але завдяки своєму вигідному розміщенню, всі кімнати завжди були зайняті. На жаль під час війни приміщення було знищено повністю, а за сучасності тут було побудовано кінотеатр “Орбіта”. 

Сьогодні в Києві існує багато готелів на будь-який смак та гаманець. Але ті, що лишилися ще з минулих часів мають свій особливий шарм та атмосферу. Деякі з них мають велике історичне значення не лише для Києва, а й для всієї України. До того ж вони відкриті для відвідування, тут можна випити кави та подивитися на місто, а також відчути себе одним з відвідувачів тих часів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.