Неділя, 8 Вересня, 2024

Як стати програмістом у Києві?

Сфера ІТ потребує багато фахівців, адже кількість продуктів та користувачів невпинно зростає. Світові кризи не лише не погіршують, а навіть покращують її стан. Адже, наприклад, програмісти можуть працювати віддалено. Таким чином, ІТ компанії продовжують свою діяльність у будь-яких умовах, а ще обіцяють гідну оплату праці та комфортні умови. Хочете дізнатись більше про цю кар’єру? Розповідаємо про те, як стати програмістом у Києві. Далі на kyiv-future.

Хто такий програміст?

Програмістом називають розробника алгоритмів та програм. Можливі сфери діяльності цих спеціалістів досить широкі. Тому вже від самого початку варто подумати, що саме ви хотіли б розробляти. Так, програмісти займаються розробкою:

  • мобільних програм для IOS та Android
  • сайтів
  • месенджерів
  • ігор
  • бухгалтерських та банківських програм
  • операційних та пошукових систем
  • хмарних послуг
  • соціальних мереж.

Таким чином, у ХХІ столітті програмісти необхідні практично в кожній сфері діяльності. При цьому щоденна робота розробників ігор для смартфонів та, наприклад, програмістів NASA відрізняється кардинально.

Однією з базових відмінностей є мова програмування, якою користується той чи інший фахівець. Власне на їх опануванні й ґрунтується навчання та подальша робота. Мов програмування багато і вони різняться за складністю. Чим більше мов знає фахівець, тим більшою будуть його можливості працевлаштування та зарплатня.

Навчання: переваги та недоліки різних варіантів

Ті, хто бажають стати програмістами в Києві, мають наступні варіанти:

  1. Самоосвіта. В мережі дуже багато інформації, в тому числі прикладної, яка стосується програмування. Можна придбати також підручники, користуватись сайтами та мобільними додатками. Але для новачків такий шлях – чи не найскладніший, адже програму навчання потрібно сформувати самостійно, чітко їй слідувати та самостійно розбиратись із труднощами.
  2. Професійна та вища освіта. Здобувати фахову освіту можна у Київському коледжі комп’ютерних технологій та економіки Національного авіаційного університету, Київському коледжі зв’язку, Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Києво-Могилянській академії, Національному транспортному університеті та інших вишах. Профільних факультетів в столиці України багато, але навчання буде тривати декілька років. Коледжі та університети дають хороші теоретичні знання, а також можливість сформувати портфоліо за роки навчання.
  3. Різноманітні офлайн та онлайн курси. У Києві їх багато, вони мають різні напрямки та варіанти навчання. Варто зазначити, що один курс може слугувати добрим початком, але його навряд чи буде достатньо. Варто проходити декілька курсів в залежності від початкового рівня підготовки та поєднувати їх з самоосвітою.

Стати програмістом може кожен охочий та задля цього є багато опцій. В середньому новачкам потрібно від 1 до 3 років, щоб опанувати програмування та бути готовим до участі в реальних проєктах. Тож, обіцянка навчити вас всьому за декілька місяців – скоріше рекламний хід. У програмуванні багато нюансів та деталей, опанування яких на належному рівні потребує часу та зусиль.

Корисні поради для майбутніх програмістів

З одного боку, вивчення програмування потребує часу, з іншого уже впродовж навчання варто якомога більше практикуватись та писати найпростіші коди, щойно це стає можливим.

Річ у тім, що в ІТ часто утворюється замкнуте коло – без досвіду важче знайти роботу, а здобути його можна переважно на реальних проєктах. Тому, який би шлях навчання в Києві, ви не обрали, шукайте можливості для практики від самого початку. Часто можна знайти проєкти для новачків без оплати або з мінімальною зарплатнею, але вони дають хороший старт.

Ще одна важлива умова для успішного програміста – високий рівень володіння англійською мовою. Для входження в професію потрібен принаймні базовий рівень, але надалі англійську необхідно розвивати так само інтенсивно, як і основні навички програмування. Робити це можна самостійно, з репетитором або на мовних курсах, яких також багато у Києві.

Крім мови програмування, програмісту також необхідні додаткові знання, в залежності від сфери діяльності, яку він обрав. Так, веб-програмісти мають знати HTML, JavaScript та CSS, а десктоп-програмістам необхідні знання API операційної системи і різноманітних фреймворків. Тому варто на початку визначитись із цікавим напрямком розробки та скласти перелік навичок, над якими будете працювати.

Щодо працевлаштування, то саме в Києві розташовані офіси багатьох великих ІТ компаній. Співбесіди можна зазвичай проходити також онлайн, але загалом в столиці є велика та потужна ІТ спільнота, а значить – тут легко можна буде знайти однодумців та підтримку на новому шляху.

Тож, якщо вирішили стати програмістом, не зволікайте. Ця професія не має жодних обмежень, але потребує зусиль, дисципліни, уважності та творчості. Обирайте для себе навчання та розпочинайте шлях у світ ІТ з перших кроків, які неодмінно приведуть вас до успіху. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.