Вівторок, 21 Травня, 2024

Найкрасивіші будинки міста: ТОП- 5 неймовірних будівель Києва

У Києві дуже багато історичних пам’яток, незвичайних, гарних й  дивних будівель. У нашому огляді  розкажемо про найкрасивіші з них, пише kyiv-future.com.ua.

Будинок з Химерами

Є однією з найдивніших будівель у столиці.  Її звели в стилі модерн. Унікальний особняк архітектора Владислава Городецького. Про цей будинок ходять різні легенди.

До речі, ця ділянка спочатку була непридатною для будівництва. Адже тут була болотиста місцевість з рухливим  грунтом. Незважаючи на це, тут  з’явився будинок із бетону та цементу з різними  декораціями на фасаді у вигляді  казкових міфічних істот. Тут  зображені гігантські жаби, носороги, антилопи, русалки, а також слони, хоботи  яких служать водостоком під час дощів. До речі, щоб загадати бажання, потрібно знайти крокодила.

Всередині будинку не менш дивно. На сходових прорізах – світильник у вигляді гігантського сома, ліпнина на стелі зображує корабель за участю величезного спрута, а з боків від мармурових сходів розташовані казкові птахи.

У 1930-х роках у будинку був знайдений скарб. А завдяки незвичайному оформленню, навколо будови постійно витали різні чутки й легенди.

Сьогодні тут  розташовується резиденція Президента України. Всередину потрапити можна тільки за попереднім записом. Прохід через територію іноді закривають для офіційних заходів. У будь-який час року і час доби виглядає чудово.  Місце є обов’язковим для відвідування туристами.

Адреса: станція метро «Крещатик» вулиця Банкова, 10.

Прибутковий будинок Сироткіна

Один із найкрасивіших будинків у Києві і значуща туристична цінність для міста. Особливий колір фасаду вражає. Тому він і виокремлюється серед інших. Пройти повз нього та не помітити нікому не вдасться.

До речі будівля є пам’яткою архітектури та одним з найкрасивіших будинків столиці. Маєток побудували  в стилі неоренесансу.  У 1902 році це був найвищий будинок у  місті, Його висота  сягала 42,5 метра.

Маєток збудували як прибутковий будинок.  Помешкання на верхніх поверхах здавалися в оренду. Однак це житло вважалося розкішним і дуже дорогим. А на першому поверсі розташувалися  кафе, магазини та аптеки.  Саме тут було відоме на все місто кафе «Маркіза».  Його  згадує М. Булгаков в романі «Біла гвардія».

Також біля будівлі знаходиться багато історичних пам’яток.  З вікон видно Золотоворітський сквер, у якому можна знайти пам’ятник Золоті ворота. Також у сквері можна знайти пам’ятник Ярославу Мудрому, пам’ятник мудрому коту, фонтан. Поруч – станція метро “Золоті ворота”.

З іншого боку від Золотоворітського парку – будинок барона Штейнгеля.

Трохи далі по вулиці Володимирській – Національний академічний театр опери та балету, пам’ятник композитору Лисенку.

Поруч зі станцією метро “Золоті ворота” можна перекусити: є заклади громадського харчування.

Адреса:  станція метро «Театральна», вулиця Прорізна, 39/24.

 Будинок спадкоємців Снєжко

Прибутковий будинок Снєжко з’явився в  місті в 1901 році. На першому поверсі були магазини та перукарня, а на другому- в оренду здавали  квартири.

Він вважається одним із найкрасивіших столичних маєтків. Зображення будинку з’явилося в колекції листівок початку ХХ століття під назвою «Красиві будівлі Києва».  Хоча під час Другої світової війни будівля була майже зруйновна, її вдалося реконструювати. Будинок  Снєжко називали «цегляним магнатом». 

Стіни маєтку  прикрашені незвичайною  ліпниною та гарним декором.  Тому ця вишукана будівля схожа на палац.

Адреса: станція метро «Театральна», вулиця Пушкінська 45/2.

Маріїнський палац

Прекрасний палац. Після реставрації має чудовий вигляд. Палац створювався для царської родина, але у наші часи це резиденція Президента України. Вражає його мала поверховість, стиль споруди і оригінальність кольору. Особливо гарний фасад із боку протилежного Маріїнського парку.

Вишукане бароко, неймовірно красивий фасад, дрібні деталі і ліпнина, розкіш і позолота – все це Маріїнський палац у Києві, колись  справжня королівська обитель.

Цікавий палац, красиве і багате оздоблення кожної зали. Біла зала, яка призначена для зустрічі делегацій, вражає своїм шиком і розмахом.

Будівлю було закладено в 18 столітті, в стилі бароко. Хоча вона згоріла, але в кінці 19 століття  її відновили завдяки  старим планам та картинам. Після реконструкції будинок перейменували  в Маріїнський на честь імператриці Марії Олександрівни. До речі, саме завдяки їй з південного боку палацу був розбитий великий парк, де гуляють кияни, гості та депутати в перервах сесій. Є можливість потрапити на коротку екскурсію до будинку палацу.

Це місце  є обов’язковим для відвідування.

Адреса палацу:  станція метро « Арсенальна», вулиця Грушевського, 5-а.

Замок Річарда

Ще одна знаменита будівля розташувалася в центрі української столиці, на її найпопулярнішій вулиці – Андріївському узвозі. Побудована вона у вигляді старовинного англійського замку, у стилі готики.   Багато в чому завдяки їй спуск стає схожий на вулицю якогось середземноморського містечка.

Замок Річарда – одна з найзагадковіших  та найкрасивіших будинків у Києві.

Місце дуже атмосферне з неймовірною архітектурою. Гуляючи поруч, можна помітити наскільки буденно ця пам’ятка стала для місцевих, які просто біжать на роботу і наскільки яскраве враження справляє на приїжджих.

Будинок у вигляді старовинного замку встановлений на складному рельєфі колишньої літописної гори. Монументальні фасади прикрашені архітектурними елементами замково-кріпосних споруд – різноманітними баштами, шпилями, зубчастими завершеннями стін. З лівого боку будинку піднімається висока вежа з кріпацькими рисами.

Рекомендуємо піднятися на розташований поруч оглядовий майданчик на горі Уздихальниця і побачити цікаві ракурси цього ж будинку.

Адреса: станція метро “Контрактова площа”, вулиця Андріївський узвіз, 15.

На цьому перелік найгарніших будівель у Києві не закінчується. Адже майже в кожному куточку міста є неймовірні гарні будинку. А які будинки ви вважається найкрасивішими? Напишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.